Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

maşa alacağım yardım istiyorum

Konu, 'Süspansiyon' kısmında halid acar tarafından paylaşıldı.

1. halid acar

halid acar Bisikletkolik

Seviye:
    arkadaşlar xcr 100mm maşa kullanıyordum ağırlığı çok fazlaydı ve biraz da gaza gelerek sattım :D şuanda maşam yok haliyle bisikletimde yok maşa almaya karar verdim hafif bişi olsun konforuda iyi olsun istiyorum 1700gr mı geçmeyen dağdada yeterli sürüş rahatlığını verebilen bi maşa arıyorum aslında başta fox istiyordum kafama koymuştum sonra bazı yazıları okudum sid almaya akrar verdim tabii bu arada kafam karıştı sizden isteiğim çoğu maşaları kullanan yada şuanda kullandığı maşayı beğenen arkadaşlarımın önerilerine ihtiyacım sizce
    fox,sid(team yada wc bunuda söylerseniz iyi olur) reba yada illa bu kadar pahalı bişi olmasın ucuz olsun rahat olsun gibi örnekleriniz varsa söylerseniz çok sevineceğim maşa seçimi konusunda çok kararsız kaldım

2. müjdat dede

müjdat dede Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    2009 yada 2010 sid race ,team yada wc alabilirsin hem hafif hemde açlışması mükemmel

3. halid acar

halid acar Bisikletkolik

Seviye:
    race yi pek övmediler bana çalışması sertmiş sezonlukmuş gibi laflar geldi genellikle sid diyorlar ama fox nasıl acaba ?

4. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Elbetteki en iyisi SID, team veya Race olabilir zaten aralarında çok büyük bir fark yok, eğer çok iyi bir fiyat performans istiyorsanız Sontour Axon gayet güzel, 1600 küsür gramlarda ve fiyatı da çok uygun, alan arkadaşlarımda memnun kaldılar.

İsa Mutlu bunu beğendi.
  5. müjdat dede

müjdat dede Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    sid race ile sid team en büyükl farkları ağırlıkları başka çok büyük bir farkları yok

6. İsa Mutlu

İsa Mutlu Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar hazır konu açılmşıken benimde bir sorum var. SID maşalarda kullanıcı ağırlığı sınırlaması varmı acaba. Bende bu maşayı istiyorum ama kafama takılan konu bu şimdilik. Kilom 82 ve sabit.

7. Genar Batur

Genar Batur Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    maşan hangi yılın modeli. eğer 2007 ve öncesiyse 75 kg altı kullanıcılar için tavsiye ediliyor. ama eğer 2008 ve üstüyse sorun yok.

İsa Mutlu bunu beğendi.
  8. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Batur'un dediği gibi yeni modeller daha uygun kilonuza eskilerde biraz esnemeyle çok zorlamamak şartıyla kullanılabilir.

İsa Mutlu bunu beğendi.
  9. halid acar

halid acar Bisikletkolik

Seviye:
    peki hocam ben dağlara çıkacağım axon aklıma gelmedi aslında hiç peki sid aldm yada axon fark olur performansta yoksa bu kadar fiyat farkı sadece o 200grlık farktanmı dağda yarı yolda bırakmasın istiyorum rahat ettirsin istiyorum axonla sid arasında fark yoksa kafama axon yerleşmeye başladı bile:D

10. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Axon ile Sid arasında tabii performans farkı olur, ama amatör genel spor kullanmında çok büyük fark olacağını sanmıyorum, Axon Sid den ziyade Reba'ya rakip ve ağırlıkta ondan daha iyi hatırladığım kadarıyla, Reba nın çok daha pahalı olduğunu da gözönüne alırsak Axon çok daha iyi bir seçim gibi fiyat performans ve hafiflik açısından. Fiyat farkı hafiflikten, kalite ve marka farkından kaynaklanıyor ama axon da rahat ettirir ve yarı yolda bırakmaz bence. Benim yarıştığım bisiklette Sid WC (ince eski olanlardan) ve Antrenman bisikletimde Reba race var, bugün antrenman bisikletime maşa alacak olsam Reba yerine Axon tercih ederdim hafiflik ve fiyat performans bazında.

11. okevenk

okevenk Üye

Seviye:
    Ben daha yeni 2009 SID Team aldım gayet başarılı bir model kestikten sonra 1499 gr. gelmişti.

halid acar bunu beğendi.
  12. ferhat yenigün

ferhat yenigün Aktif Üye

Seviye:
    merhaba öncelikle ben mtb kullanıcısıyım eskişehirdeyim ve yaşım 14 benim xcm maşam vardı 1-2 ay beni idare etti sonra da bozulmaya çalışmamaya başladı arkadaşlar bana nasıl bir maşa öneriyorsunuz maksimum maşaya vercegım fiyat 100 tl saygılar

randall, camalla, ilker acar ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  13. mertcan gölge

mertcan gölge Forum Bağımlısı

Seviye:
    rst gıla alabilirsin ucuza ama öncelikle xcm maşan olduğunu bilmiyordum xD
    onun dışında sr suntour un modellerini takip et ve kaçırma derim

14. ÜmitKARAOT

ÜmitKARAOT Forum Demirbaşı

Seviye:
    maşa fiyatlarına nasıl ulaşabiliriz