Mars'ı diriltebilir miyim?

murty

Forum Bağımlısı
Tepki
1.185
Bisiklet
Giant
Helal olsun diyorum ,cok guzel olmus sanki film gibi oldu butun yazilari okuyunca ,ciddi soyluyorum hayalgucumde canlandi bisiklet ,bravo!!

• Beğen
Tepkiler: smee
Scudo

smee

Aktif Üye
Tepki
94
@Bulunmaz

iyi düşündün de daha önce de belirttiğim gibi sol da pedal kolu yoktu dolayısıyla pedal da yoktu. =) bisikleti işler hale getirmek ilk amacımdı ve oturduğum bölgedeki bisikletçiler de pek seçme şansım yoktu. ben siyah plastik mtb pedalı yerine bunları seçtim. zaten ilerde daha güzel pedallara geçmeyi düşünüyorum. (şimdilik sadece bi düşünce ama looklar çok cezbedici)

bugün sirkeciye gittim, aynakol konusunda istediğim sonucu alamadım :( gidon bantı aldım bisiklete .(şu an sarılmış durumdalar yarın aksilik olmazsa fotoları koyarım) bi de arkaya fren pabucu aldım çünkü geçen günkü değişim pek hoşuma gitmemişti son takılan pabuçlar çok dandikti...

olası değişiklikler;
1-aynakol
2-park ayağı
3-ön aktarıcı
4-komple teker seti (jant/göbek/iç dış lastik)

5- böyle idare edip mtb alabilirim forumun dh-freeride bölümündeki videolar aklımı başımdan aldı da... yavaştan bi hardtail alarak başlamak lazım sanki =)

işte bantla sarılmış gidonumun yeni hali

alicanpek

Aktif Üye
Tepki
79
Gün geçtikçe daha güzel oluyor
Sticker konusunda ne yaptın? Halledebildin mi?
Yardım gerekirse tekrar konuşalım, kolay gelsin

• Beğen

smee

Aktif Üye
Tepki
94
sticker olayını 15'inden sonra çözmeyi planlıyordum.
şu an bilgisayarım çökmüş durumda hem c hem de d sürücüleri komple uçtu. dosyalarımı kurtarmaya çalışıyorum. logoların olduğu klasörü kurtardım 155 gb daha veri kaldı kurtarmam gereken. böyle giderse bana bu gece uyku yok :( şunu öğrendim ki yedek almak önemliymiş...

Ediz Tevfik Özgan

Forum Bağımlısı
Tepki
972
Verdiğiniz çaba gerçekten övgüye değer.Umarım nice mutlu gezilere vesile olur. Bu arada halil bey de gerçekten övgüyü hakketmiş.

• Beğen

Burçak Erbil

Forum Bağımlısı
Tepki
2.691
Şu parçaya bir bakar mısın? (link) Fotoğrafları buradan göremediğim için emin olmadan söylüyorum ama bu kelepçeler kablo bağına göre çok daha iyi duracaktır tahminimce. Kadro borusu çapı 1" (25.4mm) ise uyar. Bu sitenin sahibine mail atarsan hemen cevap veriyor (ama önümüzdeki 10 gün yerinde olmayacakmış), Türkiye'ye de yolluyor. Ben daha dün baya bir hırdavat sipariş verdim buradan, istersen gelince yorumlarımı bildiririm, ona göre sen de sipariş verebilirsin.

• Beğen

smee

Aktif Üye
Tepki
94
Şu an da yeterince ilgilenemesem de parça ilgimi çekti. kadro borusu o boyutlarda olmalı ama emin olmak için ölçmem lazım. bilgisayarımla ilgili problemlerimden kurtulunca yeniden bu konuya dönebilirim

hakano

Daimi Üye
Tepki
313
Valla, helal olsun, ben 65 model Mustang topladim, kimse bu kadar destek vermedi. Biraz daha zorlarsaniz, Tour de France'a katilabilecek sizin antika. Gercekten tebrikler.

Goku

Üye
Tepki
8
İsim
Kertenkele
Başlangıç
1949—50
Bisiklet
Bikefriday
Sanırım başlık öldü :D bende bi mars buldum bugün, ve herşeyi araştırmaya başladım, aynı şekilde bende bi başlık açıp aşama aşama sizlere durumu aktarıcam, aynı tecrübesizlik aynı bilgi eksiklerini görüpde bi sürü bilgiye ulaşmak çok eğlenceliydi :) yakında görüşürüz!

Formicasmind

Aktif Üye
Tepki
64
Bisiklet
Cannondale
Öncelikle bisiklet o kadarda kötü durumda değil biraz maddiyat ve emek verilerek güzel bir hale getirilebilir. Orjinal olarak toplayacak olursanız parçalarını iyi araştırmanız lazım özellikle parçlarının markaları konusunda. Veya günümüzün parçalarını kullanarak toplayabilirsiniz. Ayrıca elinizdeki bisiklet yol bisikleti değil şehir bisikletidir.

(link)

Vermiş olduğum linkten kendi bisiklet çalışmalarıma göz atabilirsiniz umarım yardımcı olabilmişimdir.

OnurÖzdağ

Forum Bağımlısı
Tepki
694
Mars nasıl bir markadır? Almaya, yenilemeye değer mi? Tecrübesi olanlar yazarsa sevinirim. Sarı kadrolu, modelini bilmiyorum.