Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Marmaris Yol Yarışı Resimleri ve Bir Soru!

Konu, 'Yol Bisikleti Yarışları' kısmında Serkan TELYAKAR tarafından paylaşıldı.

1. Serkan TELYAKAR

Serkan TELYAKAR Bisikletkolik

Seviye:
    20-21 Şubat 2010 tarihleri arasında gerçekleştirilen Marmaris yol bisikleti yarışları sonuçlandı. Şubat ayı başında Alanya'da yapılan sezon açılış yarışmasında parkurun tamamen düz olmasına rağmen zaman barajı %20 iken, sezonun daha başındayken Marmaris parkuru gibi çok zorlu parkurun yarışmaya dahil edilmesi ve böyle bir parkurda zaman barajının %5 de tutulması Masterlara ne demek oluyor ve kararların sezon başında alınması gerekirken Federasyonun bu şekilde davranışlar göstermesi değişik bir konu tabiki. Spor yapmak ve yarışmak isteyen sporcuların hakları neden ve ne için yok edilmeye çalışılıyor. Yapılan tüm görüşmelere rağmen Bisiklet Federasyonu'nun vermiş olduğu sözü tutmayarak zaman barajını %10'dan %5'e çekmesi sonucu yarışmaya katılan sporcuların %80'i yarışmayı bitirememiş olarak gözüküyor. Ülkemiz dahilinde bisiklet sporunun yayılmasına en büyük etken olan master sporcuların bisiklet sporunun kalkınmasında oynadığı rölü ve de çocuklarımıza göstereceği doğru yol ile birlikte örnek teşkil edecek tüm davranışları da baz alacak olursak eğer yapılmış olan hareketin ne denli yanlış olacağının farkına varılacaktır. Master yarışlarındaki katılımın düşmesi diğer kategorilere katılmaya gelen sporcu sayısını da etkileyeceği göz önünde bulundurulmalıdır ki hocaları ile yarışmaya gelen sporcular master katogorisi baltalandığı takdirde yarışmaya gelemeyecek demektir. Ülke dışında tırmanıyor gözüksede ülke içerisinde devamlı kan kaybeden bisiklet sporu böylelikle yaralanmaya devam edecek gibi gözüküyor.Takım oluşumlarının ve guruplaşmaların başlayarak ilerlemeye geçen Master kategorisi yükselmeye başlamışken Bisiklet Federasyonu'nun bu şekilde kategoriyi baltalama çabaları da ilginç doğrusu.Tüm bu zorluklara rağmen yol yarışındaki tüm sporculara başarılarının devamını diliyoruz.

Resimler için tıklayınız...

2. murat ateş

murat ateş Üye

Seviye:
    Evet bu aynen diğer kategorilere etki edecek ve sporcu sayısı gün geçtikçe azalacaktır.

Serkan TELYAKAR bunu beğendi.
  3. ilkerikier

ilkerikier Kıdemli Üye

Seviye:
    Benimde aklıma bir kaç ihtimal geliyor ama hangisidir bilemiyorum.
    1. bisiklet yarışına hobi ya da eylence için değil yarışmak için girilir.gücü olan yarışsın diğerleri yarışmasın biz de harcırahı gerçek bisikletçilere verelim.bu da iki elin parmağının sayısını geçmesin.
    2. master yarışı zaman içinde kaldırılsın burada yarışan iyi sporcular büyük erkeklere kaysın diğerleri girmesin.böylece vereceğimiz harcırah daha da azalsın.
    3. masterlarda yarışmak isteyenler çok çalışsın kendisini güçlendirsin onlarda harcırahı haketsin.gerçek bir bisikletçi gibi olsun.
    ......
    ben ilk defa bisiklet yarışına girdim. uzun yokuşlarda bunları düşünebildim sadece. ben şahsen kesinlikle harcırah peşinde değilim ama buna ihtiyacı olan çok kişi olduğuna eminim. hiç bir zaman harcırah alacak kadar çok çalışma fırsatımda olmayacak. başka düşüncelerde olabilir ama sonuç olarak hepsinde konu maddiyata ödeneğe geliyordur diye düşünüyorum. amacın geride kalan barajı geçemeyenlerin çok daha fazla çalışarak gelişmeleri olduğunu sanmıyorum çünkü aradaki fark kolay kapanır cinsten değil.

4. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Benim önerim şu Turgay Germen ile Zafer Yalın arasında TT yapılsın.Şampiyon ona göre belirlensin yada masterlar 2 kategoriye ayrılsın.Birinci kategoride ilk lisans alma tarihi 3 seneden fazla olanlar yarışsın.2.kategoride de acemiler yarışsın.3.sü bisiklet federasyonu kapatılsın.Böylece devletin vereceği 3-5krş devletin kasasına gider.GAP'a falan yatırırlar baraj yaparlar.Tayyip'e çelik yelek alırlar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

5. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Bu arada resimler nerede?

6. oguncavus

oguncavus Aktif Üye

Seviye:
  7. adm coach

adm coach Kıdemli Üye

Seviye:
    İŞİN haksız ve adaletsiz çıkışı şurada,,masterler kategorisinde'de her hangi bir esneklik yok,cezalar ve tüm uygulamalar diğer kategoriler ile aynı ama baraj konusunda ne hikmetse bir dikta yönetimi mevcut,şayet tüm masterler akıllarını başlarına toplayıp,hep bana davası stratejisinde iş yaparsa onların bu tavırlarıda uzun sürmez..kendilerine yaraışacak rakip ararlar..bu hepimiz için geçerli ben her hangi birisi yada birileri için konuşmuyorum..Koskoca federasyon nasılki harcırahları yarıya indirebilirm diye düşünüyorsa,,masterlerdeki sporcularda barajı geçip alabilecekleri harcırahları düşünmek zorundadırlar..şayet böyle düşünmeyen varsa versin dilekçesini hakkından feragat etsin,bakalım kaç kişi çıkacak böyle,,sonuçta verilen bir emek,harcanan zaman ve dökülen ter var,,Fed.için çözüm basit ama onada yaklaşan bir yetkili yok,,kalmış şurada 2 adet yol yarışı bu şartlarda olsada olur olmasada,,Masterler yarışları bitipte bir daha yapılmadığında,kalabalığın azaldığının farkına varan federasyon bu kezde yarış yapacak adam arar,,işin en can alıcı ve en sıkıcı noktası,,federasyon gibi bir kurumun vermiş olduğu sözden son dakikada cayması veya dönmesi,,gerçekten acınacak ve utanılacak bir durum,,HATA BİZDE

8. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Masterler anlaşıp bir sonraki yarışa katılmasınlar 3-5 kişi kendi arasında yarışır böylece biz ne yaptık derler belki.Belki de salla başı al maaşı mantığına devam edilir.

Teşekkürler

Serkan TELYAKAR ve Selami Daban bunu beğendi.
  9. Selami Daban

Selami Daban Bisikletkolik

Seviye:
    çok güzel bir yaklaşım olmuş, belki bir kısım insanlar kendi maddi masraflarını karşılayabilirler ama çoğunluğun ve sporun gereği olarak teşvik edilmesi çok doğal olacaktır düşüncesindeyim. bir sonraki yarışın protesto edilmesi yerinde olur. zaten bir bisiklet topluluğu olacaktır pankart açıp durumu basın yoluyla duyurmak yerinde olacaktır.

Serkan TELYAKAR ve Nursel Azaklı bunu beğendi.
  10. Nursel Azaklı

Nursel Azaklı Yeni Üye

Seviye:
    Resimler gerçekten çok hoşş....Güzel geçmiş anlaşılan ;)

11. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    bir fikir: master yarış adedini artırmak için sınırlı ödeneği daha fazla yarışa yaymaya çalışıyorlar. iyi niyetli düşünmeye çalışıyorum.

12. Serkan TELYAKAR

Seviye:
    Ama inan öyle değil abi,sadece masterlara ..... gidin diyorlar.Öyle bir amaçları olsa bu şekilde bir yaklaşım olmazdı.%5 baraj denildi, teknik heyetten biri doğrudur%10 olacak dedi toplantıda.Gelen insanlar mağdur olmasın diye ağalar bir araya gelip dönene kadar basılmayacak dedi uygulandı fakat söz veren federasyon bu konuşma onlara ispiyonlanınca %5 e geri döndü.Kim kime ne dedi ne konuştu herkes herşeyin farkında ama çok yanlış bir oyun oynanıyor.Olmaması gereken oyunlar.Koltuk insana tatlı gelince insanlar ayrılmak istemez ayağını kaydıracak tehdidi farkettiğinde de onu yok etmeye çalışır. Şu an olduğu gibi:in:

Ayrıca ödenekler Cumhurbaşkanlığı Turu bütçesi federasyonun kendi bütçesi harici olarak turizm ve kültür bakanlığı tarafından karşılanıyor.Federasyonun da kendi bütçesi ile neler yapılır. Testleri neden almanyada yaptırıyorlar? Burada yeterli tesis var sporcu ölçümleri için, extra gerekli olan makine varsada fed bunu çok rahat bu ülkeye sağlayabilir çözümler zor değil uğraşmak işlerine gelmiyor.Aynı yarışlarda yaptıkları gibi rastgele hazırlanan bir parkur,kafalarına göre seçtikleri milli takım,atmak için gereksiz erken atılan adımlar v.s. ben daha konuşmayayım...

13. tarıkk

tarıkk Üye

Seviye:
    bakıyorum büyüklerim abilerim ustalarım hep aynı dertden şikayetci bence bu konular o kadar saçmaki olimpiyatlara sporcu götürmek için, yıldız sporcuları alt yapıdan yetiştirmek için,sporculara kamp hazılamak için,yurt dışı organizasyonlarını üst düzeyde tutmak için,para harcıyan bir fedaresyonun sporcularıyız. öte yandan yıllarını bu işe adamış spor uğruna hayata geç atılmış belki bir dünya zorluklara katlanmış emektar master sporcularınıda hakir gören küçümsiyen umursamayan bir fed.'da sporcularız .kocaman fed. bir grup master yok etmek için uğraşıyor neden çünkü geri kalan tüm işler düzgün ilerliyor çünkü artık fed. teknik kurulunda master yarış koşan kimse yok saygılar...

Serkan TELYAKAR ve AHMTB bunu beğendi.
  14. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Buradan %5 barajına takılmayıpta federasyonun keyfi uygulamalarını protesto etmeyenleri kınıyorum.Unutmasınlar ki bugün başkalarının başına gelenler,yarın kendilerinin başına gelecek.Büyüklerde koşup masterların yaş kategorisine giren bir çok sporcu var.

Sözlerime Nazım Hikmet'le son veriyorum

"Ben yanmasam, sen yanmasan, biz yanmasak; nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa"

Saygılar

adm coach ve Serkan TELYAKAR bunu beğendi.
  15. Serkan TELYAKAR

Seviye:
    Herkez şikayet eder ama aman bana dokunmasınlar benim hakkımda konuşulmasın diye de kimse hiç bir zaman ses çıkarmaz.Bir avuç istisna hariç.Halbuki bilmiyorlar ki ses edilmezse ses gelmez. Masterlar savaşa girdi bakalım ne olacak; ayrıca bu master konuları sadece yol ile alakalı değil okuyan diğer arkadaşlar aynı konular ve yarış sayısının %50 düşürülmesi mtb içinde geçerli uyumayın!

İLKER TAŞ bunu beğendi.
  16. adm coach

adm coach Kıdemli Üye

Seviye:

Buda işin farklı bir protesto yönü tabii,ama zaten istedikleri o sayıyı olanca azaltmak ve umurlarında olacağınıda sanmıyorum..,yada 54 kişi start alıpta finişi 54 kişi toplu halde geçse acaba ne olur..federasyon şöyle dermi acaba tühhh kaş yapalım derken göz çıkardık..biz 30 a 40 a razıydık şimdi 54 kişi ne yapsak acaba diye sorarlarmı kendilerine yoksa işi chip e bırakıpta şunlar geçmiş bunlar geçmemiş diye yine bir alicengiz oyunu oynarlarmı.:D :D :D

17. murat ateş

murat ateş Üye

Seviye:

Tarık kardeş en ince yeri yakalamışşın teşekkürler.

18. İLKER TAŞ

İLKER TAŞ SPECİALİZED. S-WORKS M5 HARDTRAİLL ALL......

Adı:
    İLKER
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    avrupa yol bisikleti şampiyonası tour of the türkey derken federeasyonda bu sezon metelik kalmayacak bırakın master ları elitlere ve hocalara vercek harcırah kalmıyacak gibi gözüküyor bu kadar ince hesapla uğraştıklarına göre