Marmaris-Köyceğiz civarı ve dönüş

Sozenen

Aktif Üye
Tepki
393
Öncelikle merhabalar,
Bu rotayı yaklaşık 1 buçuk sene önce yapmıştık ancak birkaç tane fotoğraf bulunca sizlerle paylaşmak istedim.
Benden ya 8 ya da 9 yaş genç olan ve performans düşkünü bir yol bisikletçisi arkadaşım Ahmet ile yola çıkma gafletinde bulundum... ha böyle deyince beni de çok yaşlı zannetmeyin. Ben de 26 yaşındayım ancak ne kilom ne de tempom Ahmet'e yaklaşabilecek durumda değil, en azından tırmanışlarda.
Neyse ben tura geleyim, çok fotoğraf yok kısa kısa şöyle bir tur...

Sabah kalktık biraz bisiklete binelim diye yola çıktık erkenden, rotamız hemen Marmaris çıkışında bir tırmanışla başlıyor, şimdilerde artık kolay bile sayılabilir hep çıktığım için ama %5 eğimli 5 km tırmanış beni zorluyor, daha ısınamadım...

Tepeye geldik, Ahmet beni 7-8 dakikadır bekliyor :)

IMG_2017.JPG
Tam ısındım derken uzun ve hızlı iniş sabahın köründe tırmanış üstüne rüzgar, sonunda 75 km/s civarına ulaştığımız inişle ayıldım...:)
Sonrası bir süre, yüksek ortalamalarda düz yol... az eğimli kısa bir tırmanış sonra yine sert iniş köylerden geçip Gökova kavşağına geldiğimizde sağa mı sola mı derken Köyceğiz yönüne doğru döndük ve soluğu Esen Tepe'ye çıkan kısa ama sert yokuşun tepesinde Yörük Ali'de aldık.

Bisikletlerimizi arabaların arasına park ettik.
IMG_2066.JPG
Burada köftelerimizi yedik ve ben dönelim derken Ahmet sanki hiç yol gelmemiş gibi devaaam dedi.
IMG_2067.JPG

Ben de km saatine bakıyorum, ya 39 olmuş işte dönsek 79 falan yeter bize :)
IMG_2070.JPG

Ahmet hala enerjik, ne yapalım el mahkum yemeğin üzerine devam... Yola biraz daha Köyceğiz yönüne doğru devam ettik. Ancak benim ve garip sesler çıkartan göbeğimin ısrarlarına dayanamadı Ahmet'te, Kızılyaka köyünü biraz geçmiştik ki döndük. Bu da döndüğümüz yerlere yakın bir yerden son bir fotoğraf.
IMG_2077.JPG

Bu fotoğraftan sonra Marmaris'e kadar durmadan bir sürüş gerçekleştirdik, rampalar, düzlükler tempo Ahmet'te ben onun tekerleğinde...

MapMyRide verilerine göre bizim performansımız ve aldığımız mesafe;

Toplam kat ettiğimiz km: 91,54 km
Sele üzerinde geçirdiğimiz süre: 4 saat 33 dakika 57 saniye
Ortalama hızımız: 20 km/saat
Kazandığımız toplam irtifa ise; 1617 metre oldu.
Tırmandığımız tepecikler, kategorileri ve harita da aşağıdaki gibi oldu:
tırmanış grafik.jpg
harita ve veriler.jpg

Scudo

five

Part time turcu
Tepki
3.962
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba,

2005'teki ilk turumda ilk çıktığım yokuştu Marmaris yokuşu. Şimdi çok yumuşadı. Asfaltı iyileşti. Yol genişledi. İlk günün sonunda da Dalyan'a varmıştık 85 Km. sonunda. İlk oluşu ve muhteşem manzarası ile ilk tur heyecanıma heyecan katmıştı.

Bisiklet yol bisikleti olunca o hızlara çıkabilmek daha fazla mümkün oluyor ama yokuş çıkarken de zorluyordur sanırım. Benim yol bisikleti tecrübem çok kısa çünkü. :)

Paylaşımınız için teşekkürler.

Kazasız ve keyifli turlar

five

• Beğen
Tepkiler: Sozenen