Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Marmaris çevresinde Ağla Yaylası tırmanışına katılmak isteyen olur mu?

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Sozenen tarafından paylaşıldı.

1. Sozenen

Sozenen Aktif Üye

Seviye:
    Bu aralar kafayı yaylaya tırmanmakla bozdum. Yapmak istediğim etabın, yayla köyü tırmanışının sonuna kadar olan kısmı 76.22 km. Ancak tabii ki oraya kadar tırmanmışken inişi yapmamak olmaz. Benim gitmek istediğim rota Marmaris'ten çıkışla;

Köyceğiz civarında kısa mola sonrası Ağla Yaylası'na tırmanış ve tabii iniş...
    Tırmanışlar benim çok başarılı olmadığım bir konu olmasına karşın bisikletten zevk aldığım için bu tırmanışı denemek istiyorum. Dönüşü kendimi kötü hissedersem araba veya minibüsle köyceğiz'den yapabilirim. Daha önce bu rotayı arabayla geçip yaylada karla oynamıştık :) ancak bisikletle hiç deneme şansım olmadı.

Deneyen varsa bana tecrübelerini aktarabilir mi acaba?
    Planladığım rota ve tırmanış yüzdeleri aşağıdaki gibi olacak;
    rota.jpg

Daha önce bir arkadaşım (benden 9 yaş küçük, genç Ahmet ile) bu yolun Köyceğiz'e yakın Esen tepe mevkiine kadar gelip, orada durup Yörük Ali'de yemek yedikten sonra Köyceğiz yönüne bir kaç km kadar daha pedalladıktan sonra dönmüştük.
    Marmaris-Köyceğiz civarı ve dönüş, - BisikletForum
    Bu turda mapmyride uygulamasının bize verdiği verilere göre;
    Bisiklet üzerinde geçirdiğimiz süre: 4 saat 33 dakika 57 saniye
    Katettiğimiz toplam mesafe: 91.44 km
    Toplam aldığımız irtifa ise; 1617 metre olarak gözüktü.

Buradaki rakamlara bakmayın ortalamamız tam 20 km / saat oldu ancak ben o zaman yokuş çıktığım gibi bile çıkamıyorum, yani Yayla'ya tırmanışımın çok daha yavaş olması muhtemeldir.
    Yağmurlar durduğunda, hava durumuna göre 1 Mart ya da 8 Mart pazar gibi bu rotayı gerçekleştirmeyi planlıyorum, buralarda olan katılmak isteyen performans değil de gezi amaçlı tırmanmak isteyen var mıdır? :)