Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Marmara'dan Karadeniz'e İstanbul Manzaraları

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Hüseyin Suda tarafından paylaşıldı.

1. Hüseyin Suda

Hüseyin Suda Forum Demirbaşı

Seviye:
    02 Haziran 2007 Cumartesi sabahı bir gece önceden konuştuğumuz gibi 09:30'da buluşup önce bisikletlerimize kısa bir bakım yaptırıp yola koyuluyoruz.Kadromuz iş engeline takılan diğer arkadaşlarımızdan sonra alfabetik sırayla;Ayfer,Fatih,Hüseyin ve Mehmet olarak son şeklini alıyor.İstikamet Rumeli Kavağı,yani İstanbul'un Karadeniz girişine yakın Avrupa yakasındaki çok şirin ve bir o kadarda doğal güzelliğe sahip mekanı...

Kadıköy-Beşiktaş vapur iskelesi.Vapurla Kadıköy'den Beşiktaş'a geçmek üzere bekliyoruz.Hava çok güzel,hafif ve serince esen poyraz güneşin kavurucu etkisini biraz olsun azaltıyor.

İskele yakınındaki manzara balonu havalanmış oradan manzara mükemmel olmalı,bir gün oraya da çıkarız inşallah(bisikletsiz olarak tabiki)

Kadıköy'den Beşiktaş'a doğru vapurdayız.Salacak'tan Dolmabahçe'ye İstanbul...Resmin isimsiz kahramanı da kimbilir neler geçiriyor içinden bu eşsiz manzaraya bakıp...:rolleyes:

Beşiktaş'ta vapurdan inip Beşiktaş-Sarıyer istikametinde boğaz boyunca pedal basıyoruz.Mehmet önümde Yıldız Parkı girişine doğru pedallıyor.Tünelin üzerindeki yazı dikkatimi çekiyor.Evet aynen öyle çok seviyoruz...:in:

Arnavutköy sahil yolundayız.Çileği çok meşhur Arnavutköy'ün.İçimizden geçiriyoruz ama durmadan yola devam.Ayfer ve Fatih tek sıra halinde geliyorlar,önce emniyet diyoruz.Yol boyunca sıramızı hiç bozmuyoruz.Trafikte bisiklet kullanırken buna çok dikkat etmemiz gerekiyor...

Bebek-Baltalimanı-İstinye-Yeniköy-Tarabya-Sarıyer güzergahını geride bırakıp Rumeli Kavağı'na ulaşıyoruz.Yol boyu çok güzel görüntüler var ancak hepsini resimlemeye kalksak bu yol bitmez.Son rampayı çıkıp bir mola veriyoruz,manzara muhteşem,İstanbul Boğazı Marmara'ya doğru kıvrıla kıvrıla uzanıyor.Kadromuz mu??Sanki yıllardır birlikte pedal basmışız gibi sorunsuz bir gezi oluyor.Keyifler yerinde...

Boğaz'ın Karadeniz istikameti ve sağda Anadolu Kavağı...

Kasklarımız,onlarsız bir yere gitmiyoruz,güzel manzarayı nefeslerini tutmuş seyrediyorlar.Bugün onlarında keyfine diyecek yok doğrusu...:D

Rumeli Kavağında bir mola verip biraz yorgunluk atıyoruz.Manzara,hava,sohbet.... kısacası herşey çok güzel.Fatih'in bir gece önce rüyasında gördüğünü söylediği ak sakallı dede gerçekten "Kavaklara gidin" derken doğru söylemiş,öpüyoruz ellerinden...:D

Soldan sağa Mehmet,Ayfer ve Boğazın Karadeniz girişi...

Boğaz hattı gemilerinden İstanbul-9 Kavak yolcularını alarak dönüşe geçiyor.Burası son durağı...

Sarıyer'de bir ihtiyaç molası veriyoruz.Herkes köşesine çekiliyor...:D

Anadolu Kavağı çıkışındaki rampa bizi bir anda kendimize getiriyor.Rüyadan uyanıp gerçeklerle yüzleşiyoruz...

Sarıyer vapur iskelesindeyiz.İstanbul istikametine ilk sefer tarifeden de görüleceği üzere saat 17:20 de.Mataralarımızı doldurup beklemeye geçiyoruz...

Bizi Kanlıca'ya kadar götürecek vapur iskeleye yaklaşıyor.Oradan pedal basarak dönmeye karar veriyoruz...

Vapurdayız,manzara harika,gezimiz çok güzel geçiyor...

İstanbul Boğazı'nın klasik yapılarından olan yalılara hayran olmamak elde değil...

Anadolu yakası sahil yolu kısmen daha iniş çıkışlı,her yerden yeşil fışkırıyor,sağımızda kalan Boğaz'ın mavisi ile çok güzel kontrast oluşturuyor...

Anadolu yakasında Kanlıca'da vapurdan inip Anadolu Hisarı-Kandilli-Beylerbeyi-Kuzguncuk-Üsküdar üzerinden Salacak'a geliyoruz.Arkamızda Kız Kulesi...

İşte bu güzel günün sonunda Bostancı Adalar iskelesi yanındaki banklarda günün değerlendirmesini yapıyoruz.Fatih;kardeşim sen iyiki varsın ve rüyaların çıkıyor senin.Ayfer ve Mehmet tabiki sizler de iyiki varsınız ve tüm bisiklet dostlarımız hepiniz.Daha birkaç ay öncesine kadar birbirini tanımayan insanların bisiklet sayesinde bir araya gelmeleri ve böyle güzel anları paylaşmaları çok güzel.En kötü günümüz böyle olsun...

Bunlara ek olarak bu kez EN'ler yerine gezinin HEP'lerini paylaşacağız...Az Sonra

2. Hüseyin Suda

Seviye:
    HEP okları takip ettik...

HEP katıldık Fatih'in esprilerine gülmekten...

HEP Cenneti düşledik...(Dürüm-Dürümcü-Dürüm Üçgeni)

HEP Kenen Işık gibi durabilmek istedik...

HEP Kuşbakışı Boğazı ayaklarımızın atlında görmek istedik...

HEP içimizdeki güzellikler gözümüze yansıdı...

HEP tünelin ucundaki ışığı bekledik...

Veeee HEP gücümüzü tarihimizden aldık...:D

3. Ergün Gündoğar

Ergün Gündoğar Forum Bağımlısı

Seviye:
    Süper bir gün geçirmişsiniz, Fatih abim mesaj atmıştı cepten fakat bugün redbull air race vardı. :)

4. behcetatinc

behcetatinc Bisikletkolik

Seviye:
    Ayaklarınıza sağlık, bende hala gribi atamadığım için aranızda olamadım. :(

5. Lütfü Çolak

Lütfü Çolak Bisikletkolik

Seviye:
    Alfabetik sırayla; Ayfer, Fatih, Hüseyin ve Mehmet,
    hepinizi tebrik ediyorum.

turup gibi bir gezi olmuş.

bir ara ayarlıyalımda, rumeli fenerine gidelim.
    gitmişkende rumeli feneri kalesine girelim.

fotoğraflar ve anlatım için teşekkürler Hüseyin.

6. Hüseyin Suda

Seviye:
    Behçet dün kulaklarını çokça çınlattık.Bir an önce iyileşmeni diliyorum.Geçmiş olsun...

7. Fatih - MFG(+)

Fatih - MFG(+) Forum Demirbaşı

Seviye:
    Değerli Dostlarım;

Hüseyin, Ayfer ve Mehmet ile gerçekten çok güzel bir gün geçirdik. O kadar güzel bir gün oldu ki hatıralardan uzun süre silinmeyecek. Tekrarı tabiki olacak merak etmeyin. Evet, ak sakallı dedeye teşekkür etmek lazım.:D Aslında bisikletime de teşekkür etmem lazım spor zevkini tattırdığı, bizi güzel insanlarla bir araya getirdiği, doğa sevgisi aşıladığı ve sağlıklı kalmamıza yardım ettiği için. Hüseyin tur gününü o kadar güzel özetlemiş ve anlatmış ki bana ekleyecek bir şey kalmıyor. Sevgili Hüseyin kalemine, emeğine sağlık.

Hepinizi çok seviyorum.

Sevgilerimle

MFG(+)

8. Fatih - MFG(+)

Seviye:
    Sevgili Lütfü;

Tabiki yapalım Rumeli Feneri. Sizin yapmış olduğunuz gezinin fotoğrafları hala aklımda. Bir gün hep beraber bu turu da organize edelim. Hem doğa, hem spor hem de siz sevgili dostlarım bir arada, bundan daha güzel bir şey olabilir mi?:p

Sevgiler

MFG(+)

9. ramazankurucay

ramazankurucay Forum Bağımlısı

Seviye:
    fatih abi çok güzel bi tur olmuş :) ..
    bi ara birlikte tarihi arkamıza alalım yine kanlıca da olur mu :)
    herkese selam lar..

10. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    ayagınıza saglık çok güzel egzi olmuş resimler ve anlatım için teşekkürler.

11. Fatih - MFG(+)

Seviye:
    Çok Değerli Dostum Ramazan;

Neden olmasın? Benim için büyük mutluluk olur. Hatta bundan önce hep beraber Tarabya'da tarihin bir kesitini de dürüm arası yapabiliriz yine mesela.:D

Sevgiler

MFG(+)

12. pekerist

pekerist Üye

Seviye:
    fotograflarla bırlıkte gezınız cok guzel olmuş. paylaştığınız için teşekkürler.

13. MACALLAN

MACALLAN Yeni Üye

Seviye:
    guzel bır anlatım, guzel bır gezı, guzel fotograflar.. bana sadece tebrık etmek ve bahane yaratmayı kesıp bısıkletım ıle sızlere katılmak duser sonrakı gezılerınızde.. :)

14. Hüseyin Suda

Seviye:
    Sizin gibi gezi kurtlarıyla turlamak çok keyifli olacak,yapalım ilk fırsatta...

15. Hüseyin Suda

Seviye:
    Aslında Sarıyer'de(böreksel olarak) düşünüyorduk yol boyunca ama Kanlıca'ya kısmetmiş.Tarihimiz heryerde bizimle...

16. Ceyhun Pekuz

Ceyhun Pekuz Kıdemli Üye

Seviye:
    HEP içimizdeki güzellikler gözümüze yansıdı...

Bence gözlüğünüze yansımış :rolleyes: :vroam:
    Fotoğraflar için teşekkürler.

17. enistamer

enistamer Aktif Üye

Seviye:
    selam

çok güzel bir gezi olmuş, bende katılmak istiyordum size fakat 4 aylık oğlumu doktora götürdüm karma aşısı için bir dahaki sefere inşallah...

Resimlerde çok güzel çekilmiş, mesleki açıdan özellikle eski eser binalar ilgimi çekti...

Bu arada bugun bisiklet pompam lastik şişirirken elimde kırıldı, Hüseyin Ağabey senin kullandığın pompadan temin etmek istiyorum nerden bulurum özelden mesaj atarmısın...

Sevgiler Saygılar...

18. Tolga Gürgün

Tolga Gürgün Onursal Üye

Seviye:
    Selam,

Tebrikler arkadaşlar süper bir gezi olmuş ..Yoğurtlar nası soğukmuydu :)))

Teşeküürler Paylaşım için,

Tolga Gürgün

19. Ozge Deniz

Ozge Deniz Bisikletkolik

Seviye:
    süper bi gezi olmuş.yogurt yenilmesi dikkatimi çekti.buralarda pek küçük kaplarda satılmadıgı için yenilmez.aslında ne güzel bi fikir.saglıklı yiyecek nede olsa.teşekkürler paylaşım için...

20. güray

güray Kıdemli Üye

Seviye:
    anlatım,fotolar herşey sanatsal yine...
    devamını isteriz dememe gerek yok heralde..
    iyi sürüşler pedalcılar sizlere...
    :p ölçüsüz şiir...
    edit:kanlıca yoğurdu gerçekten farklı mı?gidip yemeye değer mi?