Marmara

Tepki
2
Bisiklet
Sedona
Merhaba arkadaşlar, ben de naçizane tur programımı sizinle paylaşmak istedim. Daha önce fazla gezme fırsatım olmadığı için güzergah detaylarıyla ilgili fazla bilgi sahibi olmadığım bir rotada görüş ve önerilerinizi duymayı çok istediğimi peşinen belirtmek isterim.
Turumuzun adı MARMARA.
Tarih: 20-21-22-23 Nisan
Başlangıç: İstanbul
Bitiş: Gemlik
Güzergah: İstanbul-Tekirdağ-Kumbağ- Gelibolu-Lapseki- Karabiga-Bandırma-Mudanya- Gemlik
Tahmini Mesafe: 575 km
Böylece marmarayı Çanakkale ve yalova kısımları hariç dolaşmış olacağız özellikle 1,2,4. günlerde ana yoldan saparak mümkün olduğu kadar deniz kenarından ayrılmamaya çalışacağız.
Başta da yazdığım gibi tavsiyeleriniz bizim için çok önemli olacak!!!!

Scudo

İslam Gölge

Forum Bağımlısı
Tepki
790
İsim
İslam GÖLGE
Bisiklet
Cube
Tekirdağ-Kumbağ-Gelibolu arasında yol ile tavsiyelerim olabilir.Ne tür bisikletle bu turu tamamlamayı düşünüyorsunuz? Konaklama ve yeme-içme nasıl olacak?

• Beğen
Tepkiler: Şafak Başlar
Tepki
2
Bisiklet
Sedona
1.75 lastik 26 inch mtb, konaklama (eğer bahsettiğim günlerde hedeflere ulaşabilirsek) Kumbağ ve Geliboluda pansiyon, mansiyon, etc... ihtiyaten çadır bulunabilir.yeme içme yok zaten minimum tüketim ve yük maksimum pedal

Tepki
2
Bisiklet
Sedona
@İslam Gölge

tavsiyelerinizi duymak isterim, zor bir parkur olduğunu sanmıyorum ama hiç de bilmiyorum.
özellikle Bandırma Gemlik arası sahilden giden yol hakkında bilgisi olan arkadaş var mı acaba?

bülent samsunlu

Forum Demirbaşı
Tepki
681
İsim
Bülent SAMSUNLU
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
gelmek isterdim,güzel bir parkur ama o tarihlerde maçlarımız var... :(

İslam Gölge

Forum Bağımlısı
Tepki
790
İsim
İslam GÖLGE
Bisiklet
Cube
Bahadır bey Tekirdağ-Kumbağ arası 15 km ve asfalt yol Kumbağ-Yeniköy arası ise 10-11 km yarı yokuş yarı iniş maksimum 370 metrelere çıkacağınız stabilize-toprak bir yoldur.Devamında Yeniköy-Uçmakdere de aynı yarı iniş-yarı çıkış tarzında asfalt devam ediyor Uçmakdere köyünden sonra sahili takip ederek Şarköy'e 30 km'lik düz bir yoldan gideceksiniz.Yol boyunca çeşmeler mevcut su sıkıntısı çekmezsiniz.Konaklama için de çadır veya Kumbağ ve Şarköyde pansiyon veya otel olabilir.

İslam Gölge

Forum Bağımlısı
Tepki
790
İsim
İslam GÖLGE
Bisiklet
Cube
Ayrıca Şarköy'den sonra yine tam olarak sahil yolunu değil de Gelibolu yolu (Yeniköy-Kavak ) istikametini takip ederek Bolayır ve Geliboluya fazla zorlanmadan ulaşabilirsiniz.Bu yolda Şarköyden hemen çıkışta bir yokuş var uzun süren ve devamında kısa ve orta mesafeli 1-2 km gibi hafif yokuşlar mevcut.

Cihan Soyugazi

Aktif Üye
Tepki
19
Bisiklet
Specialized
Bahadir Bey selam ,ben atakoyden Cihan ben de bu hafta uye oldum foruma.su anda issizim sayet o tarihe kadar ise girme durumum olmazsa bu turunuza katilmak isterim.ben de specialized hardrock 29 disc var.1 hafta once aldim.Performansi oldukca iyi.Uzun zamandan beri spor yapmaktayim ve kondisyonum yerinde .konu ile goruslerinizi beklerim.

Tepki
2
Bisiklet
Sedona
@İslam Gölge

çok teşekkür ederim tam da istediğimiz gibi görünüyor yol durumu. ilk konaklama yeri olarak Kumbağ, ikinci konaklama yeri olarak da Gelibolu uygun tercihler gibi görünüyor bence, siz ne dersiniz?

Tepki
2
Bisiklet
Sedona
@Cihan Soyugazi

Yol arkadaşı bizi bozmaz hiçbir şekilde, yol bizim değil, bacaklar da senin olduktan sonra bize muhabbet etmek kalır. sonuçta memnun oluruz. sıkıntı zaten 3 ve 4. günler, o iki gün 160'ar km yol yapacağız yaklaşık, son gün susurluk çayını uygun biryerden geçebilirsek 20 km kısalıyor yolumuz. (hava durumu suyun derinliği etken olabilir)

Cihan Soyugazi

Aktif Üye
Tepki
19
Bisiklet
Specialized
okdir Bahadircim bi aksilik olmzsa katilirim turuna nisan ayinda daha bir netlesir durum.gorusmek uzere kolay gelsin.

Tepki
2
Bisiklet
Sedona
sanırım güzergah hakkında fazla bilgi sahibi kimse yok. artık ben geçtikten sonra yeni gelenlere tavsiyede bulunurum