Marmara Turu

Cihan_K_

Üye
Tepki
27
İsim
Cihan Karacabey
Bisiklet
Salcano
@Ertunç Öner Tekirdağda arkadaşım evinde, şarköyde ablamların yazlığında kalacağım. Kalan yerler çadır olacak.

Arkadaşlar tura yarın sabah başlıyorum. Tur bitiminde fotoğrafları yine bu başlık altından paylaşacağım.

• Beğen
Tepkiler: mersault
Scudo

Ertunç Öner

Aktif Üye
Tepki
233
Bisiklet
Sedona
@Cihan_K_ işleri tek çıkmak istemedim ve vazgeçtim ben ancak Yalova - Teşvikiye - Gemlik - Mudanya yapmaya karar verdik bir arkadaşla. Güncel yol durumunu paylaşabilirseniz yola çıkacak arkadaşlar için faydalı olacaktır. Kazasız, belasız bir tur olsun.

Efekan34

Üye
Tepki
3
İsim
Efekan Ayaydın
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhabalar konuyu güncellemek istiyorum

1-10 temmuz arası her yaz gittiğim yere Çankkaleye doğru İstanbul başlangıçlı bir tur yapmak istiyorum,tuzlada oturuyorum, bisikletim şehir bisikleti, daha önce günübirlik 70 80 km şehir içinde turlar yaptım ama hiç şehirler arası tur yapmadım dolayısıyla ailem bu konuda tek başıma uzun yola gitmemem için biraz baskı yapıyor illaki yanına birini bul diyor, ekipman eksiğim de biraz var ama tamamlayabilirim o konuda sıkıntı yok.

Gelelim aklımdaki tur planına: daha tam olarak bir rota belirlemedim ama tekirdağ üzerinden gitmeyi planlıyorum istediğim şey zaman sıkıntım olmadığı için keyfe keder bir gezinti yapmak, yol üzerinde denize girmek ve en çok istediğim şey de yol uzun süreceği için geceleri çadırda kalmak.

Az çok kafamda şöyle bir tur var:
İlk gün marmaray kullanarak biraz da olsa istanbul trafiğinden kaçmaya çalışmak ve Küçükçekmece tarafından başlamak
1.Gün Küçükçekmece-Marmaraereğlisi 98km
2.Gün Marmaraereğlisi- Uçmakdere 79km
3.Gün Uçmakdere-Güneyli 78km
4.Gün Güneyli-Şehitlik 63km sonrasıda kilitbahir eceabat vs vs

Ayrıca belirtmek isterim ki geliboluya gelmeden güneylı köyü ve sonrasında şehitliklere yakın olan eceabatta akrabalarım olduğu için oralarda kalınacak yer ayarlayabilirim.

Eğerki bu rota üzerinde planı olanlar yada katılmak isteyenler varsa haberdar olmak isterim.

Aklınızda kalan ya da şöylemek istediğiniz bir şey olursa lütfen çekinmeyin

İsterseniz buradan da ulaşabilirsiniz mail adresim: m.efekan_34@hotmail.com

• Beğen
Tepkiler: Kamuran Karakuş

luckxor

Forum Demirbaşı
Tepki
1.108
Bisiklet
Focus
1.Gün Küçükçekmece-Marmaraereğlisi 98km trafiğin yoğun olduğu bir güzergah. Uçmak dereye kadar heryer istanbul olmuş.

• Beğen
Tepkiler: Efekan34

N.ÖZKAN

Aktif Üye
Tepki
244
Bisiklet
Salcano
Kazasız güzel bir tur yaparsın İnşallah.

Sana tek tavsiyem kesinlikle k.çekmece yada beylikdüzünden başlama. Boşuna tehlikeli trafik ve rampalar ile kendini burada yorma.
Enkötü SELİM PAŞADAKİ KAVŞAĞIN oradan başlaman daha mantıklı. Zira yolu genişletme yapmadılar ise emniyet şeridi bile olmayan yoldan gitmek zorunda kalırsınız bilginiz olsun.

Tepki
229
İsim
Kamuran
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Amoeba
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Toplu taşıma ile gidebildiğin kadar batıya git. Sanırım Beylikdüzü'nden Gümüşyaka'ya kadar halk otobüsü var. Tabii bisikleti kısmen söküp daha kompak hale getirmen ve indiğinde tekrar kurman gerekebilir. Ancak inan kardeşim, Temmuz sıcağında bu şekilde 50-60 km eksiltmeye değer. Ben Temmuzun son haftası (aşılardan sonra) aynı etabı bu şekilde koşmayı planlıyorum.

• Beğen
Tepkiler: Efekan34

dercan

Üye
Tepki
612
İsim
Deniz E.
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhabalar konuyu güncellemek istiyorum

1-10 temmuz arası her yaz gittiğim yere Çankkaleye doğru İstanbul başlangıçlı bir tur yapmak istiyorum,tuzlada oturuyorum, bisikletim şehir bisikleti, daha önce günübirlik 70 80 km şehir içinde turlar yaptım ama hiç şehirler arası tur yapmadım dolayısıyla ailem bu konuda tek başıma uzun yola gitmemem için biraz baskı yapıyor illaki yanına birini bul diyor, ekipman eksiğim de biraz var ama tamamlayabilirim o konuda sıkıntı yok.

Gelelim aklımdaki tur planına: daha tam olarak bir rota belirlemedim ama tekirdağ üzerinden gitmeyi planlıyorum istediğim şey zaman sıkıntım olmadığı için keyfe keder bir gezinti yapmak, yol üzerinde denize girmek ve en çok istediğim şey de yol uzun süreceği için geceleri çadırda kalmak.

Az çok kafamda şöyle bir tur var:
İlk gün marmaray kullanarak biraz da olsa istanbul trafiğinden kaçmaya çalışmak ve Küçükçekmece tarafından başlamak
1.Gün Küçükçekmece-Marmaraereğlisi 98km
2.Gün Marmaraereğlisi- Uçmakdere 79km
3.Gün Uçmakdere-Güneyli 78km
4.Gün Güneyli-Şehitlik 63km sonrasıda kilitbahir eceabat vs vs

Ayrıca belirtmek isterim ki geliboluya gelmeden güneylı köyü ve sonrasında şehitliklere yakın olan eceabatta akrabalarım olduğu için oralarda kalınacak yer ayarlayabilirim.

Eğerki bu rota üzerinde planı olanlar yada katılmak isteyenler varsa haberdar olmak isterim.

Aklınızda kalan ya da şöylemek istediğiniz bir şey olursa lütfen çekinmeyin

İsterseniz buradan da ulaşabilirsiniz mail adresim: m.efekan_34@hotmail.com
Tavsiyem tura çıkmadan önce yüklü bisikletle de sürüş yapıp kendini alıştırman. Rotana baktığımda Marmara ereğllisi-uçmakdere'yi tek seferde alabilmen, daha önce şehir dışına da hiç çıkmadığını var sayarsak pek gerçekçi değil. Uçmakdere çok sert eğimlerin olduğu ve deneyimli bisikletçileri boş bisikletle tırmanırken bile zorlayan bir yer. Yüklü tur bisikleti ile 70 km'lik bir sürüşün ardından o rampaları çıkabilmek hiç kolay değil. Senin yerinde olsam marmara ereğlisi - Tekirdağ/kumbağ 'da bitirir, ertesi gün dinlenmiş bir şekilde uçmakdereyi tırmanmaya başlardım.

Efekan34

Üye
Tepki
3
İsim
Efekan Ayaydın
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim
O zaman Uçmakdere uyarınızı göz önüne alarak rotayı şu şekilde ayarlamam sanırım daha doğru olacak
Marmarayla ve halk otobüsüyle Gümüşyakaya gittikten sonra

1.gün Gümüşyaka-Kumbağ 70km
2.gün Kumbağ-Şarköy 53km
3.gün Şarköy-Güneyli 46kmScreenshot_20210613-190823_Maps.png

• Beğen
Tepkiler: uuryvs ve dercan