Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Marmara Depremi 10.Yıl Anma Etkinliği-17.08.2009 Eskişehir-Bursa Gezisi

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Burak AŞIK tarafından paylaşıldı.

1. Burak AŞIK

Burak AŞIK Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba...
    Uzun süreden beri yapmayı planladığımız fakat birtürlü harekete geçemediğimiz Eskişehir-Bursa yolculuğumuzu sonunda yapmayı başarabildik. Yapmayı düşündüğümüz tarihte tesadüfen Türkiye'mizin en acı günlerinden birinin yıldönümüne denk gelince etkinliğimizin ismini Marmara Depremi 10. Yıl Anma Etkinliği olarak belirledik. Öncelikle bu gezide bana eşlik eden Murat abimize, Semih'e ve kuzenim Umut_Palabıyık'a teşekkür ederim.

Geçelim resimlere;

İlk önce rotamız ve yükseklik haritamız...

Yolculuğun heyecanından tüm gece gözüne uyku girmemiş olan kuzenim

Küçük bir kahvaltıyla güne başlıyoruz

Hazırlıklar tamam; evden çıkabiliriz artık

Buluşma noktamız Tepebaşı Camii Önü

Buluşma noktasına bizden sonra ilk gelen Semih oluyor

Sonrasında Murat Abimiz

Etkinliğimiz için hazırladığımız afişimiz

Son hazırlıklar yapılıyor, afişler yapıştırılıyor

Ve tekerleklerimiz dönmeye başlıyor...

Kısa bir süre gittikten sonra, markete uğramak için bir benzin istasyonunda durmaya yelteniyoruz ama o da ne??:eek:

Köpekler her yerde

Bursa'ya gitmeyi kafasına koymuş olan gurubumuz cesurca davranarak benzin istasyonuna girmeyi başarıyor:in:

Hatta duruma iyice alışıp sulu şakalar yapmaya başlıyoruz:D

Hava durumunda yazan Sağanak Yağış bizi biraz korkutsada yola devam ediyoruz, ve Bilecik il sınırına ulaşıyoruz

Yolumuzun ilk eğimli sayılabilecek olan yeri, Poyra Rampası

[​IMG][​IMG]

Sevgili kuzenimin Poyra rampasında yakaladığı ilginç olduğu kadar sanatsal baz istasyonu pozu (birbirlerine çok yakın olmalarına karşın öndeki görünürken arkadakinin yarısı sisin içinde)

Biraz daha ilerdikten sonra Bozüyük girişindeki yeni yol ayrımına geliyoruz

Adettendir deyip Bozüyük tabelasının önünde fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmiyoruz

Yeni yola girdikten sonra bizi sevindiren bir manzarayla karşı karşıyaydık. Gidiş geliş yapılmış yolun sağda kalan kısmı tamamlanmamış olduğu için trafiğe kapalı ama bize açıktı;)

Bu açıklıkta sanat yapmadan da olmazdı. Gölgeler ve yol...

Siftahını yaptığımız yol o kadar taze ki tadına doyum olmuyor

Tabelalar yaklaştığımızı müjdeliyor...

İlk molamızı verdiğimiz benzin istasyonundan manzaralar. Dinlenme tesisi yazısını görünce girdiğimiz ama çaydan başka birşey bulamadığımız yer...

Rüya bitiyor, yol bozuluyor Mezitler başlıyor (Bu yolu yapacak arkadaşların bu noktalarda dikkatli olması önemle rica olunur. Yol gerçekten dar ve durumu iyi değil)

Bursa İl Tabelası:in:

Manzaranın güzelliği, doğanın kokusu bize yoldan kaynaklanan huzursuzluğu unutturuyor

Yeşilin arasındaki yolcuğumuz ara vermeden devam ediyor. Ciğerlerimize çektiğimiz oksijen o kadar güzel ki ara vermeden İnegöl' e kadar pedallıyoruz

İnegöl'e yaklaşırken isminden çok etkilendiğim bir benzin istasyonuna giriyoruz. Neden etkileniyorum? İsmim Burak AŞIK, benzin istasyonunun adı; :D:D:D

[​IMG][​IMG][​IMG]

Mobilya ve Köfte cenneti İnegöl

2. Burak AŞIK

Burak AŞIK Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İyice karnı acıkan gurubumuzun İnegöl'de yayılan köfte kokusuyla gözleri dönüyor. Açız, İnegöl'deyiz; yapılması gereken nedir? Tabi ki " " İNEGÖL KÖFTE" yemeliyiz

Karnı doyan, bacaklarındaki yorgunluğu hafiften hissetmeye başlayan ben mayışmaya çok yakınken

Vücutlarımız ne kadar kalkmak istemesede zorla hareket ediyor, yolumuz üzerindeki en zorlu rampaya doğru ilerliyoruz

Rampanın en yüksek noktasına arkamızda yük olmadığı için ilk ben ve Murat abi ulaşıyoruz. Yolumuz bundan sonra iniş ve düz yoldan oluşuyor

Rampanın sonunda kenarda meyve satan arkadaşımızın yanına uğruyoruz. Bize şeftali ikram ediyor. Afiyetle yiyoruz

Rampanın ardından gelen %7 lik 3'er den 6 km iniş sonrasında Bursa'ya girme şerefine nail oluyoruz

[FONT=&quot][​IMG]
    [FONT=&quot]

[FONT=&quot] Bursa tabelasını geçtikten sonra şehir içinde uzun bir yolculuk ve sonrasında eski garajın yerine yapılmış Kent Meydanı alışveriş merkezine varıyoruz
    [FONT=&quot]

Ekibimize Bursa'sa rehberlik edecek arkadaşımız Dinçer ile buluştuktan sonra Bursa'yı gezmeye başlıyoruz

[FONT=&quot][​IMG]

[FONT=&quot] [​IMG]
    [FONT=&quot][​IMG]

[FONT=&quot][​IMG]

Gezimizin sonuna doğru Bursa'nın meşhur iskenderini de tatmaya karar verdik

Yavuz İskenderoğlu'nun kurmuş olduğu ve İskenderin merkezi olarak gösterilen restoranda başımıza gelen olayıda anlatmadan geçemeyeceğim.
    Şu an televizyonlarda dönmekte olan "Haftasonu Bursa'ya" kampanyasını hepiniz görmüşsünüzdür. Eskişehir'e gelen ve bu kampanyayı tanıtma görevini üstlenmiş olan Bursa Tır'ından almış olduğumuz indirim kuponlarını kullanmayı denediğimiz bu tarihi restoranda görevliler 1 liranın lafını yaparak bize göz göre göre yalan söylediler:boese157::boese157::boese157:
    Bu çaptaki bir firmaya hiç yakışmayacak bu hareketi sineye çekerek aynı zamanda yaptıklarını Eskişehir'deki tüketici derneklerine bildirerek hakkımızı arayacağımızı söyleyerek oradan ayrıldık.

Günün sonuna vardığımızda bu güne kadar tek günde yaptığımız aralıksız en fazla km'ye ulaştık.

Gezinin Teknik Ayrıntıları; (Şehir merkezine geldiğimizdeki veriler)
    • Toplam Mesafe: 162.46
    • Ortalama Hız: 25.21
    • Bisiklet Üzerinde Geçen Zaman: 6.26.37
    Başka gezilerde görüşmek dileğiyle, bisikletle kalın

3. Umut Palabıyık

Umut Palabıyık Kıdemli Üye

Seviye:
    Özellikle İnegölden sonraki yolun tek zorlayıcı rampasını çıkana kadar yol harikaydı. Mezitlerde yol daralmasa ve çift şerit çalışmaları tamamlansa herhalde 28-30km ortalama hızla gelinilebilir İnegöle kadar. Bizim ortalamanın da 27'ye çıktığı zamanlar oldu ama o rampa biraz azalttı tabi.

Bu arada ilk benzin istasyonunda durduğumuzda 4lü grubun önüne ben geçecektim. Çıkarken içimden "iyi ya en önde olursam köpek falan çıktığında, beni pas geçip arkadakilere sarar nasılsa arka kalabalık" diye aklımdan geçirmiştim. Ordan çıktıktan 5 dakika sonra yandan bir köpek çıktı. Hatta çıkmadı, direk gidişimizi hesaplayarak önümüze doğru çıktı. Baştan arkadakilere sarar gibi yapsa da manyak hayvan gelip en önde giden bana dadandı. Öyle bir koşuyor ki bir türlü vazgeçmedi. Dişleri de yaşlı nineler gibi dışarı verdiğinden beni de baya bi korkuttu. Hatta ondan kaçayım derken baya bi yola girmişim, Allahtan kamyon falan gelmedi, asfalttan jiletle kazırlardı herhalde. Demekki neymiş: "Gönlünden geçen, her zaman tutmuyormuş:)"

Günün sonunda semihleri uğurlayıp akrabalarımızın evin önüne vardığımızda ufak bir çocuğun "Abi, bu bisikletler gerçek mi?" sorusu beni o yorgunlukla hem dumura uğrattı, hem de kahkalarla gülmemize sebep oldu:D :D :D

Menderes Batmaz ve Ozan Yılmaz bunu beğendi.
  4. Metin Güler

Metin Güler Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Arkadaşlar ayaklarınıza sağlık gerçekten çok güzel bir gezi gerçekleştirmişsiniz, Bursa içinde sizlere eşlik etmek isterdim..Güzel yerleri görmüşsünüz (sondaki ufak tatsızlığınızı saymazsak) yine de eğlenceli bir gezi olmuşa benziyor:) bu tür turları hep sevmişimdir bir gün beraber pedallamak dileğiyle .. Birşeyi merak ettim acaba gezinizi kaç saatte tamamladınız?

Umut Palabıyık bunu beğendi.
  5. Menderes Batmaz

Menderes Batmaz Üye

Seviye:
    arkadaşlar tebrikler çok güzel bir gezi yapmışsınız. bir sonraki geziniz de siğzlere eşlik etmek isterim selamlar.

6. mazhar

mazhar Kıdemli Üye

Seviye:
    Burak eline sağlık...resimler çok güzel olmuş...

valla tadı damağımda kaldı gezininin ne yalan söyleyeyim...:)

Ben bu turdan sonra iki gün kendime gelemem diyordum.ama desenizki şimdi "abi yarın bursaya gidelim" atlarım...:p

Ben Eskişehirde hep yalnız pedallarım,bu turuda yine yalnız yaparım diyordum ama ilk defa pedallamamıza rağmen uyumumuz gayet iyiydi.:)

Bu turu iyiki sizle yapmışım diyorum şimdi...sizin gibi zehir gibi elemanlarla çok keyifli oldu benim için,ayanıza sağlık.:in:

7. Semih ekizceli

Semih ekizceli Kıdemli Üye

Seviye:
    burak öncelikle eline sağlık resimler güzel olmuş
    yanlız bu resimleri senin koymanı beklemiyordum açıkcası çabuk koyulması şaşırttı ne yalan söyliyim :)

dinçer arkadaşımızada bizi bursada yanlız bırakmadığı ve rehberlik yaptığı için sonsuz teşekürler..

8. ozqun_lp

ozqun_lp Üye

Seviye:
    Güzel bir gezi olmuş ayaklarınıza sağlık :)

9. Ferhat Şener

Ferhat Şener Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Güzel ve anlamlı bır gezi herkese tesekkürler,ayaklarınıza,pedallarınıza saglık...

10. AydınGünaydın

AydınGünaydın Bisikletkolik

Seviye:
    Ayaklarınıza sağlık arakdaşlar boyle bir geziyi gercekleştirdiginiz için. Paylaşım içinde tskler...

11. Umut Palabıyık

Seviye:
    6 saat bisiklet üzerinde geçti, molalarla, inegöl köfteyle:) vs 9 saatte geldik.6.10 gibi çıkmıştık, 15.00 gibi Bursadaydık

Metin Güler bunu beğendi.
  12. irfancan

irfancan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Yaptığınız tur için sizlere sonsuz teşekkürler.

Burak AŞIK ve Umut Palabıyık bunu beğendi.
  13. SUAT BAĞLAN

SUAT BAĞLAN Üye

Seviye:
    GÜzel Bİr Gezİ OlmuŞ Ayaklariniza SaĞlik

Umut Palabıyık ve Burak AŞIK bunu beğendi.
  14. Dinçer ÜNSAL

Dinçer ÜNSAL Forum Bağımlısı

Seviye:
    Güzel bir gezi.Birlikte pedallayamamış olsak da o güzel günü birlikte bitirdik.

Eminim iskenderin tadı damağınızda kalmıştır... :p

15. omer yildiz

omer yildiz Forum Demirbaşı

Seviye:
    Gezinizin yapılış amacı son derece önemli bir konuda.Duyarlı insanların desteklenmesi çok önemli bence.Keşke sizin yaptıklarınızın birazınıda başka kişiler değişik biçimlerde gündeme getirseler neler degişir neler.

Olmuyor.Olmuyor.Olmazda.Duyarlı değiliz konulara.Ben Mühendis olarak utanıyorum.İnşaatı yapamaz hale geldik.Paran yoksa o şansın yok malesef.Fakat isteyen İstediği gibi bina yapabiliyor.Çünkü basit gibi algılanmış.
    Halkımıza gore basitte.Ama kazın ayagı oyle değil.Allaha emanet binalar degil,tekniğe bilime uygun binalar yapılmalıydı.

Sizlerin alınlarından öpuyorum.Lütfen çevrenizide katılım konusunda iknaya devam edinizki yaptıklarınız boşa gitmesin.Gurur duyuyoruz sizlerle.

16. Umut Palabıyık

Seviye:
    Güzel görüşleriniz için teşekkürler. Söylediklerinizde öyle haklısınız ki. Keşke bu tip şeyler daha en baştan sağlam yapılsa da bu tip anma etkinliklerine hiç gerek duymasak. Hatta "99 depreminde hiç binası yıkılmayan ülkemizi kutlama" etkinliği gibi neşeli etkinlikler düzenleyebilsek.

Tadı ağzımızda kaldı tabi, hayatımızda yediğimiz en pahalı iskender olması ve ordaki insanların 1TL'nin lafını yapması gibi sebeplerle :)

17. ASTROCU

ASTROCU Aktif Üye

Seviye:
    güzel bir gezi olmuş bir gün beraber pedallamak dileğiyle aranızdan sadece semihi çok iyi tanıyorum sizlerle de tanışmak ve pedallamak dileğiyle !!

18. Tolga Gürgün

Tolga Gürgün Onursal Üye

Seviye:
    Arkadaşlar ,

Çok anlamlı bir tur düzenlemiş ve yapmışsınız , tebrikler .

Selamlar ,
    Tolga Gürgün

19. Recep BARITCI

Recep BARITCI Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Gercektne hayalini kurduğum bir gezi ayağınıza sağlık paylaşım için teşekkürler.

20. Yiğit Geyvelioğlu

Yiğit Geyvelioğlu Yeni Üye

Seviye:
    güzel bir gezi olmuş.tebrikler.