Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Markasız Alüminyum Kadro

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında serdar tuncay tarafından paylaşıldı.

1. serdar tuncay

serdar tuncay Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar çift amatisörlü bi bisikletim var
    çift amatisör oldugu için kadrosunu değiştirmeyi düşünüyorum
    bana markasız alüminyum kadroların 0 ve 2.el fiyatları hakkında bilgi verebilirmisiniz? birde bisikletimde sadece kadroyu değiştirsem yani bisikletimin
    fren sistemi dahil hepsi uyumlu olabilirmi şimdiden teşekkürler

2. Semih Karadağ

Semih Karadağ Aktif Üye

Seviye:
    2el leri bilmem ama sıfır fiyatları 100-150 tl arasında. parçalarının ne olduğunu ve alacağın kadronun hangisi olduğunu söylersen uyup uymayacağını anlarız.

serdar tuncay bunu beğendi.
  3. serdar tuncay

serdar tuncay Yeni Üye

Seviye:
    fren ler filn plastikten çok dandik bir marka viteslerde öyle :D
    parçalar dediğim o hani alırımda ters olmasın sonra diye söyledim :D bide hoşgörünüm sağlıyor ondan istiyorum. alacağım kadro işte üstünde yazı olmayan yani markasız metalik gri renkteki alüminyum kadrolar bilirsin hani çok hoş duruyorlar kadroyu aldıktan sonra yavaş yavaş shimano takımda eklemeyi düşünüyorum.yani yavaş yavaş toplıcam bisikleti anlıcan gibi kardeşim:D

4. Samet SERTER

Samet SERTER Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bence siz bir mütçenizi söylerseniz.Hocalarımız daha iyi yardımda bulunurlar.Birde rica etsem Türkçe'yi Türkçe gibi kullanırmısınız?

5. serdar tuncay

serdar tuncay Yeni Üye

Seviye:
    kusura bakma kardeşim öncelikle türkçe için:D bende gerçekten dikkat ederim yanlız çokta büyük bir imla hatası göremedim sadece noktalama işaretlerini kullanmıyorum genede teşekkür ederim :) ayrıca bütcem 100tl sadece kadro istiyorum ama istediğim çeşidin nasıl tarif edebilirim onu bilmiyorum

bu arada street-street kardeşim size özel mesaj yollayamıyorum çünkü 50mesaj yollamak lazımmış:D

6. Samet SERTER

Samet SERTER Forum Demirbaşı

Seviye:
    Siz yüz Türk Lirasıylada tanınmış bir kadro bulabilirsiniz.Birde boyunuzu söylerseniz daha ayrıntılı olur.Türkçede cümlenin başı büyük harfle başlar , özel isimlerde büyük harfle yazılır. ;)

7. serdar tuncay

serdar tuncay Yeni Üye

Seviye:
    Sonunda buldum galiba aradığım insanı:D.Tamam anlıyorum kusura bakmassan sevinirim kardeşim.Tanınmış bi markadan çok hani üstünde yazısı olmayan kadrolardan istiyorum çok hoş duruyor gerçekten paramın artanıylada bisiklete eklemelerde bulunmak istiyorum ancak kazıklanmak istemiyorum.Antalyada öyle bir durum var fazla anlamadığım için :) boyum 1.81 kilo 100

Samet SERTER bunu beğendi.
  8. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Alacağınız kadro ile birlikte yeni bir amortisör yada maşa almanız da gerekli,bunu da biliyor muydunuz?

9. serdar tuncay

serdar tuncay Yeni Üye

Seviye:
    bilmiyordum tam olarak açıklayabilirmisiniz size zahmet ?

10. Bahadır Ustaoğlu

Bahadır Ustaoğlu Kıdemli Üye

Seviye:
    Amortisör, sele borusu, sele, gidon boğazı ve gidon da bi işin diğer masraflı yanı :) Kolay değil gerçekten... Öyle 100-150tl ye olcak iş değil. Yani hevesini kırmak gibi olmasın ama daha benim toplama bisikletim bugün bitti ve sadece boya artı shimano donanımlar sıfır alındı ve sonuç olarak 500 tl gibi bir rakam çıktı karşıma... Sen daha ilk saydıklarımıda alıcaksın. En az 800tl diyorum ki en az yani tessli amaçlı :)

11. serdar tuncay

serdar tuncay Yeni Üye

Seviye:
    :d hevesim kırıldı bile benim bisikletime sağlam deil dedi adam değmez dedi diye değiştiriorm ya en iyisi benim bodrumda bisan vardı bisan ihlas kuponla alınan ona 100tl masraf ediyim

12. Semih Karadağ

Semih Karadağ Aktif Üye

Seviye:
    Ona 100tl masraf etmenin hiçbir yararı olacağını sanmıyorum. Sonuçta ağırlığıyla kalacak. Benim önerim bodrumdaki bisanıda birine sat, satacak biri bulamazsan hurdacıya ver ağırlığından dolayı en az 20tl alırsın. :) Sonra ikinci el bahsettiğin kadrolardan 50-60tl ye bulabilirsin. Toptancıları ve sokak bisikletcilerini dolaşmanı tavsiye ederim.

13. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Arkadaşım napıyorsun,yangına körükle gidiyorsun.800 TL burada neyin masrafı tutuyor.Bir kadro alsa 100 liraya,sabit maşa alırsa 50 lira amortisör isterse 50-100 arası de.Gidonun değişmesine gerek kalmaz muhtemelen 25.4 mm dir.Gidon boğazı alır 20 lira olsun o da,ikinci el bulursa 10'a bile alır.Sele neden değişiyor durduk yere onu anlayamadım o altındaki eski tip sele borularına takmak için kullanılan aparat çıkacak.Sele rayları yine yerinde kalır.Sele borusu 27.2 mm değilse o da değişir.Bir 20 lira da ona say.Bir tane çıkma oralarda bisikletçide boşta duran bir furç bulabilirler.Olmazsa ucuza onu da halleder.Onun dışında bir masrafı yok.Toplamda 200 lira bile tutmadan bu işi halledebilir.

14. hakano

hakano Kıdemli Üye

Seviye:
    Bu arada, "dahi" anlamındaki de ve da'lar ve soru ekleri (yapar mısınız, gider misiniz, vs) de ayrı yazılır.

15. Mustafa Arman

Mustafa Arman Kıdemli Üye

Seviye:
    cok pahalı olmayaraktan piyasada alloy alüminyum kadrolar var 80-100TL arası