Markalar hakkında bilgisi olan var mı?

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bana çok vahşi bir marka gibi geliyor.tyrannosaurus rex namı diğer t-rex:)sağlam,vahşi dayanıklı bir bisiklet:)

Scudo

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Oğuz kurt

burada binlerce lira bütçeyle üst seviye bisiklet sorulmuyor... trex yok, trek var, scott var, cannondale var ama bu bütçeye en iyi donanım salcano'da var.
maşa dediğin binlerce dolara da var, salcano'nun üzerindeki bisikletin toplam fiyatının 1/4'ünden fazlası ediyor... çok mu ucuz? kötü donanıma fazla para verip üstüne o donanımı değiştirmek için tekrar para vermek mi mantıklı olan?

kron kadro olarak da çok farklı değil, üst seviye alüminyum kadrolardan xc4000 ya da karbon xc5000 vermiyorlar bu paradaki bisikletlere.
ayrıca aynı bütçeyle aynı türde bir bisiklet arayan herkese farklı model öneriyor olsam çelişkiye düşmüş olurum ancak. çünkü iki önerimde birden haklı olmam mümkün olmaz. hala durum değişmedi, hala bu fiyata en iyi bisiklet astro 270sv. neden bile bile farklı bisiklet önereyim?

• Beğen
Tepkiler: yoğurtcu

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Niye trex:)pardon trek olsun ucuz bisikletimi yok binlerce dolar vermeye ne gerek var.maşaya alırsın logan maşa on numara.

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@Oğuz kurt
üstünde trek yazan, ya da üstünde kron yazan tüm kadrolar aynı kalitede değil.
siz gidip 600 liraya xc 250 alıp o bisikletin kadrosunun sadece kadro olarak xc250'nin tamamından pahalıya satılan kadrolar kadar iyi olacağını düşünmüyorsunuz umarım?
üzerindeki donanımların masraflarını ve kâr payını çıkardığımızda o kadro için kron'un ayıracağı bütçe belli. 150-200 liradan fazla olmayan bir xc250 kadrosu ile aynı seviyedeki astro kadrosu arasında ne kadar fark olmasını bekliyorsunuz? benim anlamadığım nokta bu...
bence kadro olarak kron bin basar senin salcanoya

son olarak, benim fikrim değişmeyecek, büyük ihtimalle sizin fikriniz de değişmeyecek... uzatmaya gerek olmadığını düşünüyorum. bu konuyu da amacından daha fazla saptırmadan bitiriyorum. tekrar cevap vermeyeceğim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bu arkadaş 700 tl bütcem var diyor.doğrumu ben 700'ü bin yaparım 2. ellerede bakarım salcano,bianchi,kron veya sedona kötü diyen yok.daha iyisini almak varken niye tercihim bunlar olsun herşey donanımmı yani.chevrolet'ye binmek var doğana şahine binmek var.en azından ben böyle düşünüyorum '''müslüman kendi için istediği iyi ve güzel şeyleri din kardeşi içinde istemeli'''böyle düşünüyorum genç arkdaşım.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Emin Çam(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Hayırlı olsun ne diyelim tercih meselesi:) kazasız belasız sürüşler.

Emin Çam

Üye
Tepki
6
Teşekkürler en yakın zamanda tekerleri daha inceleriyle değiştirmeyi düşünüyorum :)

emre özgür

Aktif Üye
Tepki
49
Bisiklet
Merida
keşke bizimde kendi üretmimiz güzel bisikletlerimiz olsa,tayvanda üretlip üsütne türk ismi yazılmasından ziyade kendi ülkemizde üretim olsa ve al bensisi olsa sedona salcano kron muhtelif biiskletler hiç beyenmiyorum fason kofti üretim hep,çinden 45-50ytlye mal ediliyor kadro maşasız birde maşa takılıp burda haşırt bizlere yağlayıp balayıp satarlar,evet ben bay doğruyum :) itrazı olan iyice bir üretim yapan çinli yada taywanlı üreticiden fiyat alın bakalaım ne dicekler :) hadi bakim sömürülmeye devam :)

avanak_abdi

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Bisiklet
Specialized
@emre özgür
bildiğim kadarıyla merida taiwan malı. kullanan kullanmayan, kalitesiz dediğini duymadım merida için :in:

sizin bahsettiğiniz yağlayıp hışırdatma mevzu ithal markalarda esas :) marka satıyoruz ayağına düşük donanımı yüksek rakama satmada üstlerine yok. üstüne bir de ithal ürüne eklenen gümrük vergisi, yol, su olup bize giriyor :D