Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Markalar hakkında bilgisi olan var mı?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Emin Çam tarafından paylaşıldı.

1. Emin Çam

Emin Çam Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar, 15 16 sene sonra tekrar bisiklet almaya karar verdim :)

173 boyundayım. 18" mi benim için ideal?
    700 lira bütçem var. Aklımda kron XC 250 V yada XC 250 Disc vardı fakat araştırdım bir çok kişi sorun yaşamış.
    Bir de dayanıklı olmalı en azından 1 2 sene bana hiç sorun çıkartmamalı :)
    Teşekkürler

2. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Emin bey kron,salcano,sedona carraro ve bianchi'nin bazı modelleri sizi üzmez mekanik disk fren'den uzak durun;en azından alt serilerinden yoksa çok iyi marka ve modeller'de var ama kullanım basitliği ve rahatlığın'dan v-fren iyidir.700 tl bütçeye orta halli bir şey alınabilir ama asıl mesele nerde ve ne amaçla kullanacaksınız dağda bayırda ise dağ bisikleti alın almasına ama sadece şehirde ise şehir bisikleti alın derim.

3. Emin Çam

Emin Çam Yeni Üye

Seviye:
    Çoğunlukla sahilde turlamak için ama ormana pikniğe de gittiğim oluyor. Bir de söyle bi durum var İstanbul'un yollarını düşününce her 200 metrede bir çukur var.Bisikletin de dayanıklı olması lazım. Sizin tavsiyeniz nedir ?

4. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Sedona borlam vardı 2009 model bu seneye kadar hizmet etti bana;eksileri biraz ağırdı ama taş gibi bisiklet idi.kron xc150 ve 250 kullandım hem hızlı aletler hemde hafifler.en fazla maşa'da sıkıntı çıkar'ki bende çıkmadı pek akıcılığı güzeldi alırsanız zaten alüminyum kadrolara bakın ve sitede yada bisikletcilerde gördüğünüz hi-ten bisikletlerden uzak durun yani kısaca market bisikletleri denen bisikletlerden.salcano kullanmadım yorum yapamam ama kullananlar bilgi verecekdir.

5. Emin Çam

Emin Çam Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim çok yardımcı oldun. Büyük ihtimalle 2014 model XC 250 V alıcam hızlı ve hafif olması aslında tam anlamıyla beni tarif etti :)

6. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    rica ederim 700 tl'ye 2.elde alabilirsiniz aslında bir bakın derim.

7. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Oğuz bey Kron XC150 ve 250'nin hızlı ve hafif olduğunu söylemiş buna ben pek katılmıyorum.
    İkisi de dağ bisikleti bir kere ilk kural dağ bisikletinden hız beklemeyeceksiniz o kalın tekerlekler ile kendinizi parçalayın 35 km hızın üstüne çıkamazsınız. Hafiflik konusuna gelince o bisikletler ortalama 13-14 kg civarı 11-12 kg civarı şehir bisikletleri var.
    Ben şehir bisikleti bakmanızı öneririm şehir içi gayet uygundur ve piknik için gideceğiniz orman yolunun o bisiklete sorun yaratacağını sanmıyorum.

8. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Berke bey lastikler 2.veya üzeri takarsan tabiki yorucu olur hızlı gitmez ama benim kullandığım lastikler 1.75 ve 1.95 dişsiz lastikler ve evet sedona'borladan çok daha hafif'di bindiğim kronxc 150 ve 250 v-frenli olan modelleri.ve yaklaşık son 5 yıldır hafta içi hergün bisiklet üzerindeyim.birileri emek'lerken ben bisiklet üstünde idim:):)spor yaparken ve bekarken'ki zamanıda eklersem yaklaşık 15 yıldır bisiklet üstündeyim.

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-spor-bisiklet-trek-3500-siyah-18-garaj-bisikleti-disk-fren-temiz-143139623/detay Emin bey sıkı bir pazarlıkla böyle bir şeyde alabilirsin'ki çok temize benziyor.

9. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    700 tl bütçeyle ikinci elde bile zor bulunacak seviyede bir bisiklet:
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=127757
    konuda en uygun nereden alınabileceği, özellikleri vs. bulunuyor. kullanıcılarının fotoğraf ve yorumlarıyla birlikte.

kron xc750'nin üstünde bir seviyededir astro 270sv. 150-250 ile kıyaslamaya bile gerek yok. :islik:

ayrıca kron xc150-250 modelleri 14'ün altında olamaz. hatta 15'in bile üzerindedir(özellikle disk frenliler) diye tahmin ediyorum kendi bisikletimi hassas olarak tarttıktan sonra.
    kron xc250 de bol bol denedim, kaldırdım vs. benim bisikletim bariz daha hafif olduğu halde 13.8kg geldi. üzerindeki tüm parçalar daha üst seviye ve daha hafif olduğu halde.

10. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Şu beş para etmez dandik , maşası bile markasız olan KRON ları almaktan vazgeçin artık ! Onun yerine gidin ya 270 SV ya da 212 Hd alın aynı paraya Kron'dan 10-20 gömlek daha üstün...

11. Emin Çam

Emin Çam Yeni Üye

Seviye:
    Başka bir forum sitesindeki birisinin yorumu çok hoşuma gitti bakınız;
    "bisiklet binerek alınacak birşey

internetten baktıkca arastırdıkca kararsızlasıyor, hatta heves edip bütçeyi büyütüyor.

hatırlıyorum, 200 liralık bir bisiklet alacaktım sadece fikir olarak cıkmıstı, sonra 300 oldu sonra 400 en son 550'lik bir bisiklet almıştım.

gidin binin begenin, kötü bisiklet yoktur kötü binici vardır sonuçta. bakımı çok zor olmasa da hidrolik frenin aslında karda kışta çamurda kullanılmadıkça gerekli birşey olmadığını maksimum 40 50 liralık shimano deore frenlerin oldukça iyi performanslarının olduğunu söylemek istedim.

karar sizin tabi"
    Ve şunu da eklemek istiyorum daha piyasaya çıkmamış bir ürün hakkında sen nasıl bu kadar kesin bir yorum yapabiliyorsun? 2014 diyorum daha satıcının eline gelmesine 2 hafta var.Önceki modele bakarak konuşuyorsan da saçmalama

Yücel Demirkılıç ve Sefa bunu beğendi.
  12. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Emin kardeşim doğru bir paylaşım yapmışın;evet kötü bisiklet yokdur sadece kendi bindiği bisikleti dünyanın en iyi bisikleti sanan zatı muhterem'ler vardır.mesela kron lastikleri berbattır alırsın iyi bir lastik olur süper maşa berbatmı al yeni maşa sorunmu yani.

13. Emin Çam

Emin Çam Yeni Üye

Seviye:
    kesinlikle öyle :)

14. sedat_slave

sedat_slave Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Beldeyama
    Seviye:
    Vay be, demek en son 4 yaşında aldınız bisikletinizi.
    Enteresan.
    Her neyse, bütçeniz neyse ve ne yapmak istiyorsanız ona göre bir bisiklet alın.
    Bisiklet üzerinde gereksiz hiç bir parça yoktur; şu, şu zamanda gereksizdir, bu zaten hiç konmamalıydı dediğim olmadı.
    En olmadık yerde hayat kurtarabiliyor.

2.El alın, kullanın, ihtiyaçlarınızı belirleyin sonra satın. Sattığınızda üzülmezsiniz. Sıfır gibi zarar etmezsiniz çünkü.
    Ne istediğinizi bilerek dükkana girdiğinizde, benim deore vitese ihtiyacım yok diyebilmeniz gerekiyor.
    Veya olmazsa olmazım disk fren, gibi.

15. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Lastik değiştirmek sorunu tabi ki çözecektir ancak dağ bisikletinin görüntüsü biraz yapılı olduğu için ben 26 janta ince lastik yakıştıramıyorum o kişinin tercihi. :)
    Linkini verdiğiniz bisikletin aynısı yazın bende vardı mavi renk olarak. Ağırlıklı olarak araziye girdiğim için öyle bir seçim yaptım üzerindeki lastikler 2.0 idi ve asfaltta maksimum güç ile 40 üstüne çıkamadım. Ayrıca en önemli mesele ise Trek olduğu için fiyatın pahalı olması. O donanım için sıfır fiyatı gerçekten yüksek dolayısıyla Trek alırken bütçe yüksek değilse bakmamak lazım. 2. El fiyatına gelirsek 770 lira biraz pahalı gibi bisiklet o kadar da temiz durmuyor.
    Ben kendiminkini 850 ye sattım ki temizlik açısından bir karşılaştırın o yeşil ile.

Kron'u beğendiyseniz tabi ki Kron alın bisiklette ilk kural onu beğenmek. Beğenmediğiniz zaman içinizden binmek gelmez orası tamam.
    Gelelim fiyata ve donanıma. Şimdi Türkiye'de fiyatına göre en iyi donanımı veren marka Salcano bu gerçek artık ama ne var ki renk konusunda beni ve forumun büyük çoğunluğunu kazanamıyor 270sv modeli fiyatına göre gerçekten iyi bir donanıma sahip Kron yerine onu tercih edin derim bende ama rengi sizi etkilemediyse o zaman beğendiğinizi alabilirsiniz.

Berke ve enes savaş bunu beğendi.
  16. Emin Çam

Emin Çam Yeni Üye

Seviye:
    3 4 gündür araştırıyorum Tip olarak Kron xc 250 çok hoş ama hiç bir bayide bulamadım. Benzer tipte SEDONA 701 V ye kara verdim. Birazdan almaya gidicem herkese teşekkür ederim yorumlarından dolayı :)

evet bana ait ilk bisikletim 4 5 yaşında sünnetimde alınmıştı.Biraz eski ve gacı gucur ses te çıkarsa halen taş gibi bisiklet :)
    Ben ticaret yapan insanım. 2. el almam alırsam da çok nadir alırım. Şöyle düşünebilirsin eğer takıntılı değilseniz, bu benim işimi görüyor diye düşünüyorsanız aldığınız bir bisikleti satmazsınız. Çoğu insan sorun çıkartan şeylerden kurtulmak ister. Ucuza gitsin elimden çıksın gibi düşünür.
    Ama tabi ki iyi niyetliler yada bir üst modelini almak için satanlar da vardır ama benim artık pek güvenim yok insanlara

17. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Berke bey sonuçda çok temiz yada sadece temiz ölü olsada bu bir trex ne krona,ne salcanoya nede başka bir x marka yerli bisiklete benzemez sizin'ki daha temiz veya değil sonuçda ben almayacağım bunun kararını arkadaşımız verecek.sizinki 850 tl ediyorsa ve sattı iseniz bu trex ozaman çok da pahalı değil:)

18. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    2014 kataloğunu ve fiyat listesini gördüm. pek bir değişim yok donanım seviyesinde. xc 150-250 hala markasız dandik maşalarıyla devam ediyor... bisikletin üstündeki parçalar değişmedikçe nasıl göründüğü onun performansını etkilemez ne yazıkki.

kötü bisiklet vardır, bisikleti bisiklet yapan üstündeki parçalar değil mi? en önemli parçalarından olan maşa berbatken bisiklet nasıl kötü bisiklet olmuyor? kendi sözleriniz çelişiyor burada... herkes istediği an istediği parçayı değiştirecek bütçeye sahip sanıyorsunuz sanırım.
    bindiğim bisiklet bu paraya türkiye'de alınabilecek en iyi sıfır bisiklet, benim iddiam sadece bu.
    böyle olduğuna inandığım için aynı bütçeye bu modeli seçtim, memnun olmasam beni pişman etmiş bir markanın kazanmasını isteyip çıkarım olmadığı halde önermem de... kimin aldığı da salcano için fark etmeyecek son 14 bisiklet kalmıştı bu modelden.
    önerimle bir çok kişi de aynı bisikleti aldı ve memnun kaldı. :rolleyes:

trex değil trek. aynı hatayı iki kez yaptığınızdan yanlış bildiğinizi düşündüm. k ve x harfleri de klavyede bayağı uzak duruyorlar :) yanlışlıkla olacak gibi değil.

19. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Ya şaka gibisin mert valla hayatın boyunca salcano,salcano deyipde çıkar şu at gözlüğünü yahu:)))trex,var,scott var,cannondale var,bence kadro olarak kron bin basar senin salcanoya herkese'de aynı bisikleti öneripde komik olma bence maşa dediğin kaç para yaaa çık bir araştır sonra gel salcona bayisindemi çalışıyorsun yoksa firmadamısın:):)

20. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İyi-kötü bisiklet meselesi değil Emin bey. Mesele "aynı paraya" daha iyi mal alınabilecekken daha kötüsünü alma meselesidir... Dandik mal alacak kadar da zengin değilim.

Abi karışmak gibi olmasın da "TREK" e neden "TREX" diyorsun ? :D