Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

marin san quentin??

Konu, 'Downhill / Freeride' kısmında Güvenç Terzierol tarafından paylaşıldı.

1. Güvenç Terzierol

Güvenç Terzierol Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    arkadaslar merhaba.

bu model bisiklet hakkında bir bilginiz tecrubeniz varmı acaba???

şu anda elimde bulunan bisikleti elden çıkartıp
    bu bisikleti düşünüyorum ancak kafamda başka opsiyonlarda var.
    bunlardan biri
    kron crazy hop veya speci P giant brass gibi ikinci el bir kadro almak ve yavaş yavaş diğer parçalarıda uygun dizmek.

veya bu bisikleti düşünüyorum.
    yada kron crazy hop full bi bisiklet almak. ancak onunla ilgili daha efor bisiklete başvurmadım fiyat ve olabilecekler hakkında.

benim isteğim azda olsa street tarzında takılıp genel anlamda arazide FR sürüş yapmak.
    maşasını tora u turn 130mm lik le değiştirmeyi düşünüyorum.
    sizlerin nasıl bir önerisi olur acaba??

fiyat olarak seçtiğim bisikletlerden de anlaşılacağı üzere maksimum 1000-1200 lira

kron crazy hop 1200 lira gibi
    marin san Quientin 599 euro

Dogukan Artuç bunu beğendi.
  2. ErkaL

ErkaL Bisikletkolik

Seviye:
    genelde arazide binmek istersen sabıt kadrolu bir bisiklet sana bir süre sonra yetmeyecektir.şahsi onerım biraz daha para bırıktırıp ucuz bi full suspensıon bisiklet alman.Ama deseydinki hanı street bınıcem arazıde de takılcam arada deseydın o zaman tabıkı onerım bır gıant brass alman olucaktır.Hatta Kackar bısıklette yanlıs hatırlamıyorsam 850 lıraya su an ıkıncı el bır gıant brass2 mevcut cok az kullanılmıs.Karar senın marin'in bu modeli gelirmi bilmem ülkemıze ama gerek yok.Yada biraz daha bekleyıp yenı gelıcek giantlardan alabılırsın.Aldıgım duyuma göre Marintek bu yıl Giant STP getirecekmiş.

3. Güvenç Terzierol

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    tabiki herkes isterki arazide sürmek için FS bi bisiklet almak ancak ona ne imkan yeter nede zaman:)
    o yüzden bana yeticek HT bi kadrolu üzerine 140lığa kadar maşa takabileceğim ağar şartlara dayanabilen. arazide atlayıp zıpladığım zaman sorun çıkarmıycak bir bisiklet:)

hatırladığım kadarıyla doruk atay kullanıyordu.
    gerçi dah çok street tarzında sürüyordu ancak oda yorum yaparsa sevinirim bu konuya arazide üzerindeki maşanın çalışması kadronun yapısal olarak rahatlığı. vs biraz açıklarsa sevinirim.

giant STP tahminim pahalı olucaktır.
    hoş SS bi bisiklet ve DJ3 maşası olan bir bisiklet ne kadar pahalı olabilir?:)

4. ErkaL

ErkaL Bisikletkolik

Seviye:
    Giant Brass 2 de kadro genişliği az oldugundan kalın arka teker takmak olanaksız.2.40 takınca sürtme yapmıştı.Bu nedenle bu arazide bir dezavantaj.Eger komple bisiklet alınacaksa Doruk bazı parcaları bi sure sonra degıstırdı.Maşa fren gibi..Sürüşle ilgili detayları kendisi nete girince verir.:)

5. Güvenç Terzierol

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    hımm bilmiyorum sorun olurmu ben schwalbe SPACE düşünüyordum 2.35lik.

dorukunda yorumlarını alayımda ona göre daha bi netleşicek kafamda...
    sadece kadromu yoksa full bi bisiklet mi?:)

6. erşah hançer

erşah hançer Kıdemli Üye

Seviye:
    bendede brass 2 var kadroyla gerçekten çok rahat denge kurulabiliyor gerçi bende adaya falan 3-4 kez gittim brassle ama sadece arka fren olmama rağmen fazla zorluk yaşatmadı sağolsun:D bencede erkal abinin dediği gibi bu sene stplerde gelcek stp 0 kadro olarak gelirse 300 euro gibi bi fiyatı olcak onu alıp topla yada 2. el bi brass bul onu yavaş yavaş topla:D

7. Doruk Atay

Doruk Atay Bisikletkolik

Seviye:
    Kusruma bakmayın arkadaşlar buaralar internette problem var giremiyordum... Neyse konuya dönersek gerçekten Brass güzel bir seçim, STP lerin geleceğine ben hala inanmıyorum yıllardır hep gelicek hep gelicek bir türlü gelemedi. Brass tercih edeceksen üstünde parça değişikliği yapmak mecburi. Ben aldıktan sonra jant seti, (ki ön göbekte 20mm ile değişmişti) pedal ve gidon boğazı hariç bütün parçalarını değiştirmiştim. Başlangıçta bunların hepsini değiştirmeye gerek varmı?Yok tabi ama örneğin üzerinde gelen aynakol tam bir çöp... Eh gidon desen açısı bir garip, amortisör güzel fakat biraz ağırcana. Zamanla parçalarını değiştirirsen geyet güzel hem streette hemde freeride da sürebileceğin bir bisikletin olur. 130mm maşa konusuna gelince hiçbir problem yaşamassın. Lastik konusundada Erkalın dediği gibi sıkınt olabiliyor, denemeden alma! Arka çatal genişliği çok fazla değil dolayısıyla 2.35 in üstüne çıkma. Her nekadar bir Big betty aşığı da olsam arkada kullanamıyordum. (buarada Space i de denemiştim olmuştu haberin olsun) Kırılma ihtimali olan yerleri zaten yeterince dolgun yapmışlar bir problem çıkaracağını sanmıyorum ama çıkarsda ömür boyu garantili bir kadro.

Evet şimdilik bukadar varsa merak edilen başka birşey yine cevplayabilirim.

8. Güvenç Terzierol

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    süper bir cevap aklımdaki bütün soruları cevaplamışsınız.:)
    benim için önemli olan kadro maşa ve jantlar.
    bunlara bakıyorum çünkü ilk bisikletimi alırken (salcano 303sRD) büyük mü büyük bi hata yaptığımı ilk haftadan anlamıştım:) ancak alınmıştı bir kere.

gidon gidon boğazı faln onlar küçük şeyler. aynakol evt biliyorum baya kötü.

ben alsında sadece kadro arıyorum.
    eğerki şu anki bisikleti elimden çıkartsam hemen istiyorum ancak şu anda sadece kadro alabilrim.
    yani bu ocak ayı sonunda sömestr gibi.
    şimdiden araştırıyorum çünkü ona göre ayarlamam gerek kendimi.
    UMF hardy gördüm aslı bisiklette bana 100mm den fazla takamazsın dedi ve kadro maşayla beraber 300-350 gibi bi rakam verdi üzerinde UMF yazı ve hardy yazısı vardı. emin olamadım UMF olduğuna sizce clone faln olabilirmi??
    ben birde kron crazy hop u sorayım şu anda sıfır olarak alabileceğim kadro.
    giant brass ın dayanabileceği şeylere dayanırmı mesela kartepe downhill yarışındaki yere veya ondan biraz daha zor bir yere??

9. ErkaL

ErkaL Bisikletkolik

Seviye:
    Downhille uygun bir alet olmadıgı kesin.Yani bir yarışa tabiki dayanır ama bu yarışta ne kadar hızlı inersin o mechul.Ben ikinci cıkısımda patlak lastikle bitirmeme ragmen cogu yarısmacıdan kısa bir sure elde etmıstım.Yani inersin inmesine ama yavas kalırsın heleki fr tarzı pek binmiyosan arazide, parkur sana zaten ilk hızlı inme tecrübesini yasatıcagından baya sarsıntılı ve yorucu gelicektir.Birde hardtail bir bisikletle indiğinden pek halin kalmıyacak.:)

Crazy hopun teşhir bisikletine oturmustum söle ufak bı turlamıstım.Ust boru uzunlugu biraz kısa.Ama kısa boyluysan eger(benım boyum193 olunca halıyle ufak kactı) sana uyabilir.

10. Güvenç Terzierol

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    boyum 1.78m bilmiyorum nasıl olur olurmu ki acaba bana?:) sizinle aramda 15cm fark var boy olarak.

ya heyecanlıyım.
    çünkü tahmini iki aydan beridir bisiklete binmiyorum.
    amacım daha aksiyonlu daha heyecanlı birşeyler yapmak zevk vermiyor bana uzun yol yapmak arazide yokuş çıkmak:)

giant brass ı çok istiyorum ancak şu an bana biraz fazla pahalı tek kadro alsam çok daha iyi olur daha çabuk kavuşmuş olurum o yüzden kadro istiyorum.

11. Soner YAMAN

Soner YAMAN Forum Bağımlısı

Seviye:
    Full süspansiyonun sabit kdrolara göre artıları var

Güvenç Terzierol bunu beğendi.