Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Marin kadro aldım bir yardımcı olun arkadaşlar

Konu, 'Marin' kısmında Emre Nakipoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Emre Nakipoğlu

Emre Nakipoğlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce falan marin kadro aldım ancak scott' tan çıkan ön aktarıcı üstten çektirmeli vede bunun ön aktarıcısına gelen kablo alttan geliyor bir sorunda bu !!! Kadro sıfır ancak altında bu kabloların oturacağı plastik yapı yok doğal olarak parçalarımı satın alsam bile takamıyorum bana bir yardımcı olun marin kullanan arkadaşlar ...

Birde bu kadro nasıldır ... Bendeki marin indian fire trail 2010 kadrosu... Ve scandium bu kadro... Kaç kg' dır nedir ne değildir marin serileri içinde scott' tan sonra basamak mı düştüm basamak mı çıktım ne yaptım ne ettim pek bilgim yok bu marinlar hakkında...

Birde arkadaşlar motor almak için fox maşamı carbon frenlerimi satmıştım bu nedenle bu bisiklete çok üst düzey bişeyler takamıycam takacaklarım ;

Gidon : Ritchey WCS carbon
    Gidon Boğazı :Token Carbon
    Sele Borusu : Ritchey Aliminyum
    Vites Kolları : XTR
    Vites Kablo : Jagwire L3
    Zincir : LX
    Jant : Chosen Göbekli Rigida Taurus ve Dt Swiss jant tel ve tel başı kırmızı
    Maşa :Axon Havalı veya çok düşük ihtimalle fox beyaz (zaten satılık yok hiç)
    Aynakol : Kesinlikle ve malesef seri dışı
    Ön Aktarıcım : Aslında XTR fakat üstten çektirmeli bendeki malesef xt falan alıcam idereten
    Sele : Sele İtalia
    Dış Lastik : Nobby Nic ve iç lastik hutchinson
    Km Saat : 1609 sigma
    Kırmızı alu vidalar ve zefal suluk

Yani arkadaşlar çok üst düzey olmayacak aslında gerekte yok ama bu kadroya bunlar nasıl gider kötü mü olur adama bak bu kadroyu almış bir maşa ve bir aynakol alamamış mı derler ne derler nasıl gözükür ... Birde bu kadro marin' in ne seviye bir kadrosudur ? Piyasa değeri ne kadardır ?

2. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Aynı kadroyu iki senedir kullanıyorum ve gerçekten çok başarılı olduğunu söyleyebilirim.. Marin'in en üst seviye aluminyum alaşımlı kadrosudur..Yaklaşık 1600gr ağırlığında.. Scott'ın hangi modelini kullandığınızı yazmamışsınız ancak eğer Scale aluminyum ise Marin IFT ile aynı sınıfta yer alıyor.
    O bahsettiğiniz plastik parça kadro ile birlikte gelmiyor vites sisteminin bir parçası, herhangi bir bisikletçide bulmanız mümkün.. Zaten parça Shimano'nun "bottom bracket cable guide" diye geçen parçası.. SM-SP18Tveya SM-SP17T kod numaralı parça..
    http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=33951

Emre Nakipoğlu bunu beğendi.
  3. Emre Nakipoğlu

Emre Nakipoğlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Ya gerçekten aklıma her şey gelirdi de bu gelmezdi verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim... Sorun çözülecek gibi peki plastik parçada vida falan var mı gelmesi gerekn yoksa nasıl oturacak ona göre chain' den ya da Türkiye de herhangibi bir bisikletçiden alalım , saygılar

4. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Tabi kadroya monte edilmesi için bir vidaya ihtiyaç var. Alırken özellikle sorarsanız vidası var mı diye sorun yaşamazsınız..

Emre Nakipoğlu bunu beğendi.