Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Marin Alcatraz yada SAN QUENTIN

Konu, 'Street & DJ' kısmında Cem Okan Ateş tarafından paylaşıldı.

1. Cem Okan Ateş

Cem Okan Ateş Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar yaklaşık 1 seneye yakın Marin Alpine Trail kullanıyorum kendisi orta kalite dağ bisikletidir. Alma sebebim Yaptığım Spordan dolayı Bisiklet sürerek Dayanıklılık kazanmaktı. Ama aldıktan sonra bisikletin amacının dışına çıkarak street çalışmaya başladım ve açıkcası 19''lik bi kadroyla çoğu hareketi yapar oldum. Şimdi kesin kararımı verdim yeni bi kadro alıp tamamen street yapmayı planlıyorum. Kafamda Marinin dj bisikletleri var. Kullanan varsa yada bi fikri olan sizce alınırmı bu makineler

Almak istediklerim burda

http://www.marinbikes.com/2010/bike_series.php?seriescode=DIRTJUMP

şimdiden teşekkürler

2. İsaAlp

İsaAlp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bulldog
    Seviye:
    Street için kesinlikle alcatrazı tavsiye ederim ama bu bisikletleri Türkiye'de bulmak sorun olabilir. Bildiğim kadarıyla Marin'in street bisikletleri Türkiye'de satılmıyor.

Cem Okan Ateş bunu beğendi.
  3. Cem Okan Ateş

Cem Okan Ateş Yeni Üye

Seviye:
    Kadroyu Velespit mağazası getirebiliyor. Onun bi sorun yok ama işte pek te bilinmiyor ya özellikle sağlamlık konusunda tereddüt ettim

4. İsaAlp

İsaAlp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bulldog
    Seviye:
    Sağlamlık konusunda endişeniz olmasın. Alcatrazın kadrosu 4130 cro-moly, yani yeterinden de sağlamdır.

5. Emirhan Atasöz

Emirhan Atasöz Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bir Çok Street Bisiklet İle Aynı Donanımlara Sahip'e benziyor
    Tek Farkı Kadrosu Galiba.

6. Yavuz Bozkurt

Yavuz Bozkurt Aktif Üye

Seviye:
    çok sağlam bir kadrodur bence bulabilirsen ve paranda yeterse almanı tavsiye ederim hatta bir an önce al.. beraber süreriz

7. Cem Okan Ateş

Cem Okan Ateş Yeni Üye

Seviye:
    :D Fikrim bu yönde zaten hadi hayırlısı haftaya bi el atalım şu işe

8. Ayhan_Işık

Ayhan_Işık Kıdemli Üye

Seviye:
    Zaten kadro cro-moly sizin onu kırmanız için insan dışı bi varlık olmanız lazım.Cro-moly kadro olan specialized-canondale gibi bisikletleride öneririm.

9. Doruk Atay

Doruk Atay Bisikletkolik

Seviye:
    Cannondale?? Speci? Hangi kadrosu pardon? :) Hani yazıyorsunuz tamamda bari destekli yazın yahu, söylediğin iki markada alüminyum kullanıyor. :D

Cro moly nin alüminyumdan farkını bilerekmi söylediniz acaba onuda merak ettim şimdi ben. BMX lerde vede modern street/dj bisikletlerinde cromoly kullanılmasının amacı hem sağlamlık hemde konfordan kaynaklı birşeydir. Sağlamlığı yaratırkende aklınıza alüminyumdan daha sert bir materyel olduğu gelmesin, tam tersine çok esnektir cromoly vede bu yüzden sağlamdır. Alüminyum fazla esnek değildir vede esnemediği içinde kırılgandır.

Okancım sana gelmek gerekirse, Alcatraz modelini bende bir dönem araştırmıştım vede 2010 veriyonunuda gayet başarılı bulmuştum ancak şöyle bir durum var henüz daha Türkiyede kimse kullanmadı, o sebeplede olumlu yada olumsuz yorum yapmak yanlış olacaktır. Ancak uzaktan bakıp orta sınıf komponentler (maşa değişmeli) vede geometri tabloasuna bakıpta kısa arka çatalın spin hareketlerinde iyi olduğunu 57cm lik üst borunun yeterinde uzun olduğunu söyleyebiliriz. Daha çok şey hakkında yorum yapmak isterdim ancak biraz uykusuzum şuan değerlendiremiyorum. Sadede geleyim, yurtdışı sitelerde bol bol hakkında yazı ve karşılaştırma oku. Birde sana bir özel mesaj attım onu biraz dikkate al;)

10. ujur

ujur Bisikletkolik

Seviye:
    doruk :D speci P1 ve P2 cromo :D:D P2 nin diger modeli ile P3 alu. ama canondalenin 10 yil onceki bisikletlerinden baska cromo kadro yok diye biliyorum.

11. Cem Okan Ateş

Cem Okan Ateş Yeni Üye

Seviye:
    Doruk özel msj olmadığından dolayı burdan cevap veriyorum .. öncelikle yine herşeyi tamamiyle açıkladığın için sana teşekkür ederim. Kaçkara devamlı gidiyoruz ama ordaki bisikletleri adam parçalamakla uğraşamıcam dediği için pek kafam yatmadı aslında sadece kadro almak istiyodum ama düşündümki benim bisikleti komple satıp 1500 TL aşmıcak şekilde bi freeride alsam veya toplasam daha iyi olur.

Şu aralar marinlere takmış durumdayım. Hani ilk göz ağrısı derler ya marinin tüm modelleri çok hoşuma gidior. Açıkçası alabileceğim bir sürü güzel kadro olmasına karşın dediğim gibi ilk düzgün bisikletim Marin olduğundan kafam hep Marinlerde.

Kaçkar'a birdaha gidicem şu sıralar ant.lardan dolayı evden çıkamaz durumdayım. Önümüzdeki hafta tekrar dolaşıcam. Şuana kadar seni dediklerini dinlediysek bişiler yapar olduk. sen stp iyi dersen stp bakarız .. :)

Doruk Atay bunu beğendi.