Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Maraton extreme vs maraton dureme

Konu, 'Tekerlekler' kısmında BF Okuru_ tarafından paylaşıldı.

1. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    Arkadaşlar bir çift lastik alacağım şuan sipariş vermek üzereyim çok acil yardımlarınızı bekliyorum.Bisikleti adana-kayseride(mersinde olabilir arada) kullanacağım genellikle %60-70 road, %30-40 off-road sürüş yapacağım hangisini önerirsiniz.LÜTFEN ÇOK ACİL CEVAP YAZIN ÖZELLİKLE BU LASTİKLERİ KULLANAN ARKADAŞLAR NE DİYORSUNUZ!!!

extreme: https://www.erdoganlarbisiklet.com/store/product_info.php?products_id=3284
    dureme:http://www.erdoganlarbisiklet.com/store/product_info.php?cPath=21_235&products_id=5115

İbrahim Aslanhan bunu beğendi.
  2. İbrahim Aslanhan

İbrahim Aslanhan Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:

Merhaba,

Genellikle veya çoğunlukla road'da kullanacağın için Schwalbe 2011(yeni)MARATHON Dureme 26x2*00 olanını yani 2. seçeneği öneriyorum. Çünkü dişliler yok gibi. Adı üstünde marathon düz yol. Extreme seçeneğinde ise dişliler göze çarpıyor. Ama arazide de yol tutuşu isteyeceksin muhtemelen o zaman da extreme derim :)

hangisi gönlüne yatıyosa onu al.

BF Okuru_ bunu beğendi.
  3. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    işte bende her zaman asfalta takılı kalmak istemiyorum yoksa 2. el maraton suprme bulmuştum forumda uygun fiyata.kafam çok kararsız birazdan erdoğanları arayıp onlarada soracağım.Aradım ama açmadılar sonra gene ararım onları.Eskiden extreme vardı şimdi seçenek arttıkça kafa karışıyor ya.

NOT: sorun extreme nin asfaltta dureme ye göre hızı nasıldır?

4. İbrahim Aslanhan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Tamam. Erdoğanlar bazen geç cevap veriyor. Sen ara da. Lütfü Abi çıkar telefona o çıkmazsa Mehmet Bey çıkar o da çıkmazsa Cihan Bey çıkar :) Sor onlar senin kafandaki bulanıklığı geçirirler :)

BF Okuru_ bunu beğendi.
  5. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    Erdoğanları aradım gerçekten çok yardımcı oldular 1 çift maraton extreme siparişini verdim :) bu akşam kargoya veririz dediler yarın yada sonraki gün elime ulaşır.eger benim off roadla hiç işim olmaz diyorsan dedi dureme vereyim dedi yukardaki yazımdakileri söyledim ıslak zeminde performansını sordum off roadda gireceğim dedim extremede karar kıldık.çok detaylı bilgi verdi burdan ERDOĞANLAR bisiklete teşekkür ediyorum.Daha önce yazılarımda yurtdışından almayı düşünmüştüm sormuştum ama riske girmek istemedim burdan aldım :)

6. İbrahim Aslanhan

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    evet en son extreme demiştim zaten :) hayırlı olsun.

BF Okuru_ bunu beğendi.
  7. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    yorumların için teşekkür ederim ibrahim abi.Büyük ihtimal lastikler yarın elime ulaşır fotoğraflarını bu yazıya eklerim yada yeni bir extreme lastik diye konu açarım.Aslında ben buraya epicon maşa alacaktım ama abimle patlayan lastiklerden bıktık ki onun lastikleri schwalbe jimmy (patlak koruması vardı).Patlayan lastiği sök tak sonra hidrolik balataları ayarla malum rotor sürtüyor ince ayar gerek.Dedik düz maraton alsak çok agır sonra extremede karar verdik hem hafif hemde araziyede uygun.

8. Doğukan KARBAL

Doğukan KARBAL Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Hayırlı olsun Batuhan kardeş. Bende Schwalbe Marathon Kevlar 26X1.50 alıcam. Merida'nın lastikleri ise yedek olucak. :)

BF Okuru_ bunu beğendi.
  9. BF Okuru_

BF Okuru_ Bisikletkolik

Seviye:
    teşekkür ederim ben kendi bisikletimde şimdilik kullanmıyacağım benim üni açılıyor ve bisikleti götürsem oralarda süremem o yüzden evde yatcak kışın abim takıp kullancak zaten diğer ayda schwalbe big apple 2.35 alıyorum elde 4 çift lastik olcak hepsini test edip forumda kullanıcı yorumu olarak detaylı bir yazı yazacağız ama extreme asıl sınavını yazın verecek :D bazen bir çift lastiğe bu kadar para verilirmi diyorum ama bu lastik 10000km filan gidiyor yani uzun süreli karlı bir lastik.Ama meridaya takıpda deneyeceğim 1 hafta kadar fotolarını çekip koyarım.senin lastiklerinde hayırlı olsun ;)

10. Doğukan KARBAL

Doğukan KARBAL Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Saol. :) Gelsin de bir an önce.