Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Marathon Plus lastik eni

Konu, 'Tekerlekler' kısmında omertaskin tarafından paylaşıldı.

1. omertaskin

omertaskin Yeni Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Selamlar,
    Univega CR7100 tur bisikletim var ve dış lastiği sizlere ömür :D.Evanscycles dan bir çift marathon plus almak istiyorum ancak bilgi eksiğim var.Jantlarım 28 inc alacağım lastik "Schwalbe Marathon Plus 700C SmartGuard Commuter Tyre".Arada araziye de girdiğim için alacağım lastik biraz geniş olsun istiyorum.Sitede 700x25/28/32/35/38 var.Tur bisikleti için hangisini tercih etmeliyim? En kalın olan 700x38 i alırsam bisikletime taktığımda sorun yaşar mıyım? (lastik çok geniş olduğu için maşaya sürtme gibi?) Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

2. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Bisikletinizin kapasitesi nedir bilmiyorum. O nedenle şöyle bir yöntem önereceğim.

Eğer kumpas tarzı bir cihazınız varsa lastiğin şu anki kalınlığını ölçüp karar verebilirsiniz. 38mm lastiğin eni dıştan dışa 38mm'dir. Janta ve lastik üreticisine göre 2-3mm farkedebilir bu ölçü. Ayrıca çok kullanılan lastiklerin genişlediği yönünde yazılar da okudum.

Benim tavsiyem kullandığınız yollara ve çevreye göre karar vermeniz olur. 28 oldukça ince gelecektir. 32 kalın bir lastik değil. Ben tur bisikletimde 32C kullanıyorum ve oldukça memnunum. Ama yol bisikleti kullanmaya alışık olduğum için bana rahat geliyor olabilir.
    Eğer olabildiğince konforlu olsun diyorsanız 38 ya da 35, eğer biraz da hızlı olayım diyorsanız 32 tercih edin derim ben. Ama unutmayın ki 32C lastikte özellikle toprak yolda tutuş oldukça düşecektir. Eğer sürdüğünüz yollar toprak yolları da kapsıyorsa pek uygun olmayacaktır gibi geliyor bana.