Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mantığı olmayan bir sistem(İzmir metro katlanır bisikleti almamakta ısrar ediyor)

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında D.Mustafa tarafından paylaşıldı.

1. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:

Mehmet H., r.ezk, ratm ve 2 kişi daha bunu beğendi.
    Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Ocak 2015
  2. Ali Burak T.

Ali Burak T. Aktif Üye

Seviye:
    bu videodaki kim bilmiyorum ama bu abim amacına ulaşacak

D.Mustafa bunu beğendi.
  3. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:

3. part da burada. Önceki 2 video yu da izlemenizi öneririm

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 4 Ocak 2015
  4. r.ezk

r.ezk Erdem YILMAZ

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Tebrikler, helal olsun.. beyinlerı çok zorlanması düşünmeye itiyor buda bazı bünyeler için sağlıksız :)

D.Mustafa bunu beğendi.
  5. Cenk Yiğit

Cenk Yiğit Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Kapı'da görevlilerle tartışmakla veya güvenlik personeli ile münakaşa'ya girmek kendimizi üzmekten başka bir şey değil . Kendim özürlü bir insanım ve ulaşımda özürlü kartımı kullanıyorum bisikletimle binmek istediğimde illa bir kart daha basacaksın diye diretiyorlar veriyorum kartı bu kartın 2. basma yeteneği varsa bas diyorum , yanınızda bisikletiniz içinde kentkart taşımalısın tepkisi hemen benimde cevabım tekerlekli sandalyeli birisinden bir kart daha istemiyorsan benden'de bisiklet için isteyemezsin diyorum baya bi laf kalabalığı sonucu basmadan geçiyorum ama sürekli gerilmekten sinir olmaktan başka bir şey elde edemiyorum ve mümkün mertebe bisikletim ile izban veya izmir metro'yu tercih etmiyorum

Ali Ç. bunu beğendi.
  6. Ali Ç.

Ali Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    İzmirde yaşanır mı ya köy diyolar oralara köy gibiymiş belediye işleri rezaletmiş toplu ulaşımdan bahsetmiyorum bile doğru mu?

7. r.ezk

r.ezk Erdem YILMAZ

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    İzmirde belediye işleri kötü çoğu şey düzensiz, köy gibi doğru ama doğası bisiklet yolları sahil kasabaları hep yanı başında, en çnemlisi insanı medeni.. İstanbuldaki gibi neolduğu helli olmayan, millet birbrinin boğazını sıkmıyor, kavgadövüş gürültü küfür yok..

İzmirde çoğu şeye kızarız ama İzmirde yaşam kalitesi çok yüksek.. İnsan sayısı az birkere sahilde bir kafede tek başına oturma ihtimaliniz yüksek, en avrupa şehri yine izmir.
    En basitinden Evimden çıkıp bisiklet yolundan, doğal yaşam parkı, milli park (1 adette antikkent var)(kuş cennetinde çeşitli kuşlar), sahil, piknik alanları ve tarım alanları su kanalları gibi yerlerde bisiklet sürebiliyorum. Ankaraki ark. Özeniyor, istanbuldaki çoğu arkadaşım ise bisikletini eline alamıyor..

Deniz bunu beğendi.
  8. Ahmet Fidancı

Ahmet Fidancı Extrem Yol Grubu - Extrem Dağ Grubu - İZMİR

Adı:
    Ahmet Fidancı
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Eksik olan yada fazla olan birşeyler var.
    Yoksa ben mi İzmir'de yaşamıyorum.
    İzmir yol ortasında yürüyen, bisiklet yolu nedir bilmeyen, yolları eşik ve çukurlu, dolmuşları bisikletçi düşmanı, kaza yapana dönüp bakmayan halkı ile medeni olup çıkıverdi. Bisiklete uygun yerlere ulaşmak için çekilen eziyet, bisiklet yolunda piknik yapanları görünce boşa zahmet olduğunu gösteriyor. Alsancaktan Balçovaya kadar bisiklet yolunu sorunsuz kullanan var mı? Ben görmedim. Evet İzmir'de yaşam kalitesi çok yüksek çünkü kediye verilen değerin insana verilmediği tek il.
    İzmirliler kendini beğenmiş eğitimli birer cahiller. İzmir Bornovada ikamet ediyorum. İzmirli halkı (%65'i diyelim) kendi bildiği doğrulardan şaşmıyor. Akşama kadar çalışıp sabaha kadar kazandığını içiyor. Bunu yaparken de çevresinde ne olup bittiğinin farkına bile varmıyor ve önemsemiyor. Sahil kenarında tek başına otura bilirsiniz ama, Çay mahalle, tepecik vs gibi yerlerden arabanızla dahi geçemezsiniz.
    Belediye, burda belediye varmı bilmiyorum. Sadece çöp arabaları var başka bir çalışma yok. Yol ortasında su patlar, haftalarca akar, yolda araç bir köpeği ezer, o yol ile bir olana kadar kalır, yada bir vatandaş kendi insiyatifi ile çeker. Ulaşım 2 lira. ama 5 senede %40 artış gösterdi. Eee diğer yakın şehirlerde bu böylemi? Hayır. Burda ekmek 1 lira. Yan il manisada 60 kuruş.
    İZMİR DEĞİŞMESİ BEKLENMEDEN DEĞİŞTİRİLMESİ GEREKEN İLK VE TEK İL. 2.5 MİLYONLUK dünyanın en büyük köyü.
    İZMİR BELEDİYESİ HAKKINDA NE YAZARLARSA İNANIRIM. ORADA YAŞIYORUM MALUM. Çok uğraşlar sonucu bazı saatler arasında bisiklet ile yolculuk yapılabiliyor ama çift basmanıza rağmen size görevliler öcü gibi bakıyor.

D.Mustafa bunu beğendi.
    Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 9 Kasım 2014