Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Manitou Skareb elite 2005

Konu, 'Süspansiyon' kısmında bisikletci tarafından paylaşıldı.

1. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    Arkadaslar bu maşanın agırlıgı 1350 gr mı yoksa 1530 gr mı ?
    İkinci el bi ilan buldukta bi arkadasla bana bunu önerdi . 300 e bi arkadas satıyormus . Rebound yokmus fakat lock-out sistemi varmıs ..

Birde bu manitouları belli zaman peryodları arasında acıp temizlemek gerekiyormus yani ayda 2 kez falan vs. Bakımı nasıldır ? kolaymı ? yag olarak ne kullanılıyor . Birde çalışma mesafesi 80 mi 100 mü bi kac yerde farklı bilgilere rastladıgımdan burada kesin ögrenmek istiyorum .

Teşekkürler ...

2. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    80 likte var 100 lükte var elite lerde... Ama söyleyebilirimki 1380 gr olanı mevcut ama superde var galiba SPV li benim arkadaş Duygun kullanıyo gayet güzel maşa... Bakım olarak normal periyotrlarda 2-3 ayda bir kullanım koşullarına göre bakım yaparsanız sorun yaşamassınız...Ayrıca 1380gr lık versyon 80mm lik...

bisikletci bunu beğendi.
  3. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    O zaman bu arkadasın bahsettiği 1530 gr olan 100 lük mesafeli olanı .. Bu manitoularda u turn olayı yok dimi .. ( Olmadıgını bende tahmin ediorum ama hani 80 mm de kullanmak istesek - gidon yuksekliği seviyesini indirmek - böle bi sansımız olmaz 100 mm ayarlı yükseklikte kullanıcaz yani .. Umarım anlatabilmişimdir :)

4. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ya IT diye bişey var gidondan yükseklik ayarı bendeki Skareb Platinium da vardı baya güzel çalışıyo ama alışmak lazım...