Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Manitou R7 Platinum

Konu, 'Süspansiyon' kısmında L.Yağiz tarafından paylaşıldı.

1. L.Yağiz

L.Yağiz Kıdemli Üye

Seviye:
    merhaba arkadaslar yeni almıs oldugum r7 var elimde ama hakında hıcbır bılgı bılmıyorum, rock shoxlarda kılıtleme olur ama bunlarda yok...yardımlarınız ıcın sımdıden cok tskler

2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    R7'de SPV denilen otomatik kilit misali çalışan bir sistem mevcut. Bu nedenle maşayı bir defa tam olarak ayarladığınızda mutlu mesut kullanıyorsunuz ;).
    Çağrı'nın Skareb Platinium'u vardı aslında o bu konuya oldukça hakim ancak bu sıra okulu nedeniyle pek foruma giremiyor.
    Eğer elinizde kullanma klavuzu yoksa Manitou'nun resmi web sayfası www.answerproducts.com . Buradan indirebilirsiniz ;)

L.Yağiz bunu beğendi.
  3. L.Yağiz

L.Yağiz Kıdemli Üye

Seviye:
    halilcim cok tsk ederim, bende kullanma kılavuzu var ama anlamadıgım ıcın bozarım fılan dıye korkuyorum:) ilgin ıcın cok tsk ederım zaten cagrıya özelden mesaj gonderdım...

4. L.Yağiz

L.Yağiz Kıdemli Üye

Seviye:
    birde bu masa hakında yorumlarınızı alabılırmıyım

5. Emir Alaca

Emir Alaca Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bana kalırsa çok iyi maşa ağırlığı da gayet iyi tam xc maşası.

L.Yağiz bunu beğendi.
  6. bedo

bedo Bisikletkolik

Seviye:
    magura ve manıtou ların çoğu hafif güzel maşalar hayırlı olsun

L.Yağiz bunu beğendi.
  7. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Manitou'nun en üst modeli. Skareb'in yerine çıktı R7 serisi. Biraz daha revize edilmiş daha sağlam bir model. Ağırlığı gayet tatminkar.
    Fiyatına göre iyi bir maşa, alışılmamış görüntüsü ve disk bağlantısının riskli olması (diş sıyırırsa maşa çöp olur :( ) dezavantajları.

L.Yağiz bunu beğendi.
  8. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Gayet güzel bir maşa,
    R-7 serisinin hangi modeli olduğunu söyleyebilirseniz daha iyi bir yorum yapabiliriz sizin için

9. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Hakan Abi başlığa dikkat ;)

10. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Hah evet yazıda görememiştim, başlığa da dikkat etmemişim sağol Halilciğim

11. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    R-7 platinium 2006 da manitou amortisör firmasının skareb serisi yerine çıkardığı XC yarış kategorisinde yüksek performans gurubunu oluşturan bir seri, manitou ya özel bir çok teknoloji barındıran maşa, ayarlar konusunda bir çok konuya hakim insanı dahi terletiyor ve tam ayarları bulana kadar bir hayli uğraştırdığı söyleniyor kullanıcılar arasında. Çıkmadan önce çok radikal hafiflik vaatleriyle benim de gönlümü çalan bu seri gerçek ağırlıklıklarını tarttığım zaman hayal kırıklığı yaşadığımdan dolayı uzaklaşmama neden olmuştur. XC kategorisinde çok tutulan, Giant gibi bazı firmaların da top modellerinde kullandığı bir maşa serisi...

L.Yağiz ve HaliliOzturk bunu beğendi.
  12. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    Bu masanın v frenlisini alabilirim arkadaslar ( hatta almak üzereyim de diyebiliriz ) ... 90 kiloluk bir kullanıcı için nasıldır.. Eskiden oldugu gibi kesinlikle sert binisler yapmayacıgım bu sefer .( 1-2 metrelik yerlerden atlama vs. gibi )Sadece yarıs ve düz yolda sakin kullanacagım .

Hakan abi gercek tartım agırlıgı ne cıktıda uzaklastın bu maşadan . ben 1400 gr die biliorum .

Birde asıl sorun olan bu akılsız lockout ( pardon akıllı ) .. Şimdi asfaltta ilerlicez yani bnm hergun cıkmam gereken 1 km lik bi asfalt yokus var . Burda kilitlemeyi nası yapcaz . ve kilitleme işlemi nasıl calısıyor. aynı sistem heralde fox teralogic dede var .. Fox ' u hic karıstırmayalım :) malum görünüş acısından sid serisini unutturdu bu masa bana .

13. simplonmurat

simplonmurat Forum Bağımlısı

Adı:
    Murat ALTINCAN
    Bisiklet:
    Simplon
    Seviye:
    çok güzel bir maşa bende de var skareb modeli yani r7 olmadan önceki hali . çok memnunum özellikle spv olması(otomatik kilit)çok kullanışlı oluyor.

güle güle kullan

14. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    saol simplon , bu hafta içinde r7 yi alabilirim ama işte su oto kilitleme nasıl oluyor tam olarak kullanmayınca bilemiorum ..

Birde mümkünse bu sıfır r seven platinumun piyasa fiyatını ögrenebilirmiyim ??

15. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    SPV tarafına kilona göre hava basıyorsun o da o havanın etkisiyle içeride bir kapağı kapalı tutuyor sen o içerdeki havanın uyguladığı basınçtan daha yüksek basınç uygulayacak bir engebede yada çukurda yada yüklenmede kapak açılıyor ve maşa çalışmaya başlıyor... Ama SPV ye basılan hava bir noktadan sonra maşanın sertleşmesine sebep oluyo yada maşanın hassasiyetini azaltıyor diyebilirim... Ama onun dışında lock out lu modeller harika bence...

Bnede WC den önce Skareb Platinium kullanıyodum ve memnundum...

bisikletci bunu beğendi.
  16. bisikletci

bisikletci Bisikletkolik

Seviye:
    Saol Çagrı güzel bilgiler için . Sistemini sayende anladım ;)

Bunun sıfır piyasa fiyatlarını bilen varmı .. Yani kaca gidiyor . Ben yurt dısından getirticem . Türkiyede de satan bi yer bulamadım acıkcası sanal magazalarda .
    İlk kez SPV ( snap valve ) sistemini kullanıcam hani olur ya memnun kalmadım satmak acısından bi ön bilgi olsun bende ...