Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Manitou Circus*Yeni DJ Bombası

Konu, 'Street & DJ' kısmında Doruk Atay tarafından paylaşıldı.

1. Doruk Atay

Doruk Atay Bisikletkolik

Seviye:
    Herkese selam arkadaşlar bir son dakika haberini sizlerle paylaşmak istedim. Daha öncesinde "Gold label" ile müthiş bir sansasyon yaratan Manitou firması Gold Label'ın üretimini 2007 de durdurduktan sonra 2010 da yeni bir modelle tekrar karşımızda.

Gold Label hala daha en hafif DJ maşası iken yeni çıkan Circus modeli için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Bu yeni modelin ağırlığı ise aşağıdaki özellikler tablosunda yer alıyor. Tek renk beyaz olarak üretilecek olan Circus, Rock Shox ta görmeye alışık olduğumuz türden beraberinde 4 adet sticker seti ile birlikte geliyor, hatta desenlerde biraz Totemi andırmıyor değil:). Tekerlek bağlantısı olarak 20mm akslı sistem kullanılıyor.

Circus kendi içinde 2 modele ayrılıyor bunlar:
    *Circus Expert
    *Circus Comp

Aralarındaki fark ağırlık ve iç bacakların alüminyum ve cromoly olmasından kaynaklanıyor.

Circus Expert Özellikleri:
    Ağırlık: 2133gram
    Travel: 80, 100mm & 130mm
    Bacaklar: 32mm iç bacaklar 7050 Aluminum
    Lockout & rebound mevcut
    Bağlantı: 20mm Hex Lock
    Disk bağlantı: 160mm post mount
    Tavsiye edilen Amerika satış fiyatı: $399

Circus Comp Özellikleri:
    Ağırlık: 2406gram
    Travel: 80, 100mm & 130mm
    Bacaklar: 32mm iç bacaklar 4130 Cro*mo
    Disk bağlantı: 160mm post mount
    Lockout & rebound mevcut
    Bağlantı: 20mm Hex Lock
    Tavsiye edilen Amerika satış fiyatı: $349

Dip not: Soranlar mutlaka olacaktır. Şaft borusundaki kırmızı top, Circus sirk anlamına geldiğinden öyle bir espri yapmışlar.

CIRCUS

2. Emirhan Kocamaz

Emirhan Kocamaz Forum Bağımlısı

Seviye:
    Aynı konuyu az once bende acıyordum benden once davranmışın:)
    Bakalım Manitou Circus serisi Rock shox argyle gibi talep gorucekmi?...

3. ujur

ujur Bisikletkolik

Seviye:
    bende daha gecen hafta sonu argyle 409 aldim. bilsem bundan alirdim. :D

birde doruk gelmis gecmis en hafif dj masasini fox gecen sene cikartmisti 821 mi neydi. 1,7kg lik agirligi vardi. ama onu saymazsak ve 5 yil onceki teknelojiyi dusunursek 2,1 lik agirlik ve mukemmel performans ile manitou gercekten harikaydi. bazi forumlarda gold label i argyle 409 ila karsilastiriyolardi ve gold label in daha iyi olduguna dair yorumlar okumustum. bunu bilmiyorum icinde ne var ne yok egerki gold labelin ust versiyonu olarak piyasaya ciktiysa eminimki baya rabet gorucektir.

4. erşah hançer

erşah hançer Kıdemli Üye

Seviye:
    harika görünüyor :| çalışmasını bilmediğimden sizin söylediklerinize göre tek kelimeyle harika

5. Doruk Atay

Doruk Atay Bisikletkolik

Seviye:
    Bence görecek...

6. Özgür Tunalı

Özgür Tunalı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Almayın ee kötü, palyaço işi bu yaa :D

7. Enes Gül

Enes Gül Kıdemli Üye

Seviye:
    Maşanın kırmızı burnuda güzel olmuş :)

8. Ali H.K

Ali H.K Yeni Üye

Seviye:
    araştırdım biraz bncede çok gzl bi maşa :)

9. yiğit_kara26

yiğit_kara26 Forum Demirbaşı

Seviye:
    çok çekici ver tasarımı 10 numara bi maşa :D

10. -erkan-

-erkan- Forum Bağımlısı

Seviye:
    Birkaç aydır Manitou nun gold label serisini kullanıyorum yani circus dan bir önceki serisini. Gold Label dan çok memnunum. Maşa hem çok hafif hem de bir o kadar esnemez ama gold label üzerinde tepme(rebound) ayarından başka bir ayar seçeneğiniz yok. Doruk bu maşanın biraz daha ağır olduğundan bahsetmişsin ama bu maşada kilit, çalışma mesafesi ve tepme ayarlarının hepsi mevcut olduğundan bu ağırlık gene de çok iyi bence. Manitounun gold label serisindeki esnemezliğini bu seride de koruduğundan eminim. Bu kaliteye rağmen fiyatı göz önüne alındığında, bu maşa kendi alanının gözde maşalarından birisi olacak derim.

Doruk Atay bunu beğendi.
  11. Doruk Atay

Doruk Atay Bisikletkolik

Seviye:
    Ağır olduğundan bahsederken Circus sadece Gold Label den daha ağır demek istesmiştim, ama şuandaki (halen) üretilen en hafif maşa ünvanını elinden bırkmıyor Manitou. 2133gr lık ağırlık bir DJ maşası için gerçekten çok iyi bir ağırlık ve tabi seninde dediğin gibi travel ve rebound ayarıda var. Şimdi buna karşı çıkacak arkadaşlar da olacaktır ama ben Fox u Dj sınıfında göremiyorum nedense... Fox, genelinde yumuşak maşalar 40, Van, Float modelleri tamam yüksek travelli olduğundan yumuşak olması kullanıcı açısından güzel ama DJ denildiğinde sert olması şart.

-erkan- bunu beğendi.
  12. -erkan-

-erkan- Forum Bağımlısı

Seviye:
    Sanırım o arkadaşlardan birisi de benim Dorukcum :) Saydığın maşalar zaten çok fazla çalışma mesafesine sahip maşalar streete uygun değiller. Bence foxun 36 Talas modeli street, dj, 4x gibi sürüşler için en iyi maşa çünkü 100 mm ye indirip içine de havayı bolca basıp sert bir maşa elde edebiliriz. Senin dediğine katılıyorum, maşa sert olmalı ama talasın içine havayı basıp sert bir maşa elde edebiliriz ayrıca 36mm bacaklar ve 20mm mil ile en esnemez maşa da talas 36 olacaktır.

Bir de değinmeden edemeyeceğim bir konu var. Fox un 831 model maşası hakkında genel bir yanlış anlama var kanımca. 831 modeli street kullanımı için tasarlanmış bir model değil. Herkes bu maşa hakkında esneme yapabileceğini talastan pek bir farkı olmadığını söylüyor ama bu maşa dj/4x gibi alanlara hitap eden bir maşa olduğundan yanal darbe ve esnemelere "street" sürüşündeki gibi maruz kalmayacak zaten. Yani daha etli butlu bir şey bekleyen 36 talasa yönelmeli bence.

Sinto bunu beğendi.
  13. Doruk Atay

Doruk Atay Bisikletkolik

Seviye:
    Haklısın ama bence birde Rock Shox denemeni öneririm. Talas ta güzel maşa ama esnemezlik konusunda RS ve Marzo açık ara önce :) Neyse konu sapmaya başladı:)

-erkan- bunu beğendi.
  14. -erkan-

-erkan- Forum Bağımlısı

Seviye:
    Haklısın konudan biraz saptık. :) Buradaki çocuklarda Rock Shox ve Marzocchi var. En kısa zamanda denerim:in:

15. Doruk Atay

Doruk Atay Bisikletkolik

Seviye:
    Circusun son çıkan fotoları:

Bu arada birde dip not... Circus (sirk) yanında sticker seti vede paylaço burnu ile geliyormuş:D oda değişik bir yaklaşım. (fotolarda görünen kırmızı burun)

-erkan- ve gurkankas bunu beğendi.
  16. -erkan-

-erkan- Forum Bağımlısı

Seviye:
    Haberini aldığım günden beri arıyorum bu maşadan ama Amerika'da satan yer yok. Bulamadım bir türlü. Ne zaman piyasaya sürülecek bilen var mı?