Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Manisaspor bisiklet takımı kuruldu..

Konu, 'Bisiklet Federasyonu Bisiklet Kulüpleri' kısmında M.Kaba tarafından paylaşıldı.

1. M.Kaba

M.Kaba Forum Bağımlısı

Seviye:
    Manisaspor Kulübü bünyesinde, bisiklet takımı oluşturularak 2011 sezonu için Dünya Bisiklet Birliğine resmi tescil başvurusunun yapıldığı bildirildi..

Manisaspor Kulübü, Bianchi ve Shimano firmaları ile Türkiye Bisiklet Federasyonunun ortak yürüttüğü projenin tanıtım toplantısı Manisa Anemon Otel'de yapıldı.

Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, 2010 yılında Avrupa genelinde tescil edilen toplam 83 takım bulunduğunu belirterek, ''Türk bisikleti, uluslararası müsabakalarda bugüne dek Türkiye adına tescil edilen bir takımı bünyesinde temsil şansı bulamamıştı. Türk Bisikleti için önemli bir adım atıyoruz'' dedi.

Manisaspor Kulübü Başkanı Kenan Yaralı da Türkiye'nin ve Manisa'nın adını bisiklette Avrupa'ya duyuracak girişimin ilk adımını attıklarını ifade etti. Bianchi tarafından Manisaspor markalı bisikletlerin piyasaya sürüleceğini anlatan Yaralı, şu bilgileri verdi:

''Uluslararası Olimpiyat Komitesince, Uluslararası Bisiklet Federasyonu olarak tanınmış olan International Cycling Union (UCI) tarafından organize edilen yarış takviminde yer almak ve burada başarılı olmak Manisaspor'un önündeki yeni hedeflerden birisi. UCI tarafından Avrupa'da tescil edilmiş 83 takıma (Continental Team) artık bir Türk takımı da eklendi. Bu Türkiye'miz için de gurur kaynağı olacak bir girişim. Takımımız UCI 2011 Avrupa kıtası yarış takvimi hazırlıklarına, kasım ayında Manisa'da yapılacak kamp ile başlayacak. Kentimizin 'Bisiklet Kıta Takımı'nın kuruluşu için bizleri yüreklendiren ve yol gösteren Türkiye Bisiklet Federasyonu başkanımıza, kurulacak takımımızı destekleyecek Bianchi ve Shimano firmalarına çok içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.''

Bianchi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Önder Şenkon ise Türkiye Bisiklet Federasyonu ile Milli Takım'da yürüttükleri işbirliğini burada da sürdürerek Manisaspor'un bisiklette Uluslararası alanda başarı sağlaması için ellerinden geleni yapacaklarını kaydetti.

Shimano Türkiye Temsilcisi Metin Cengiz de Türkiye'deki ilk profesyonel bisiklet takımının kurulmasının sportif açıdan bir dönüm noktası olduğunu belirtti.

Manisaspor Bisiklet Takımında 5'i yabancı 10'u Türk toplam 15 sporcunun yer alacağı ve antrenörleri ile ilk kampı kasım ayında Manisa'da gerçekleştireceği bildirildi.

Toplantıya Manisa Valisi Celalettin Güvenç de katıldı.

2. M.Kaba

M.Kaba Forum Bağımlısı

Seviye:
    bu haberi yeni konuda paylaşmak istedim konu kirliliğine sebep olduysa şimdiden özür dilerim

Aşkın Altan bunu beğendi.
  3. adm coach

adm coach Kıdemli Üye

Seviye:
    Vestel Manİsa....

Cem Unden bunu beğendi.
  4. Genar Batur

Genar Batur Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    adamlara helal olsun. türkiyenin en büyük spor klüplerine, yıllardır adını duyduğumuz bisiklet klüplerine(brisa, konya şekerspor) yazıklar olsun örnek alsınlar.ankaragücünden sonra manisanında işi bir kademe daha ileri götürmesi bisiklet sporu adına çok güzel. güzel ülkemde bu gibi haberli duymaksa çok daha güzel ...

5. is_bike

is_bike Üye

Seviye:
    Kadro da kimlerin olduğu ne zaman açıklanacak?
    bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bizimle paylaşırlarsa memnun olurum.

6. Serkan TELYAKAR

Serkan TELYAKAR Bisikletkolik

Seviye:
    Altyapının bulunmadığı ve gün geçtikce sporcu sayısının düşmesi göz önünde bulundurulduğunda böyle bir girişim biraz tezat:( ama inşallah oluşumu tam anlamıyla becerebilirler. Sonuçta bir continental takım kuruluyor... Helal olsun, maşaallah ve inşallah becerebilirler:in: Belki diğer futbol takımlarına ön ayak olabilecek bir şeyler oluşur:eek:

Raven_35, M.Kaba ve Cem Unden bunu beğendi.
  7. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Altyapıyı da hemen kurmaları lazım . 10-11 yaş grubundan başlamalılar acilen. Seneye yıldız B'de yarışırlar

8. Şafak Atilla Akpınar

Şafak Atilla Akpınar Bisikletkolik

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Kusura bakmayın ama biraz eleştirmek zorundayım...

Kullanılacak makinelerin görüntüsü hem itici hemde göze hitap etmiyor.Gördüğüm kadarı ile kullanılan malzemeler de bir o kadar vasat gibi...

Gerçeği söylemek gerekirse son sıralarda yer alacağımız kesin.Hayır yani sonuçta kendini dünyaya bu bisikletler ile tanıtıyorsan ben dahil herkes güler:sonst1zde

9. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Beyler bu proje ciddi bir proje . Federasyonun , Spordan sorumlu Devlet Bakanın etkisiyle kurulan bir klüp

Bunun haberini ben 15 Ekim'de vermiştim .

Ali Gelir rumuzlu paylaşıma bakın
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=73137

Yabancı sporcularda transfer edecekler. Konya Şekerspor'da 2 Kazak + 2 Yabancı bsikletçi alıyor . Çok büyük mesafeler katediliyor. Bekleyin görün

Raven_35 ve Serkan TELYAKAR bunu beğendi.
  10. M.Kaba

M.Kaba Forum Bağımlısı

Seviye:
    takım yeni kurulmasına rağmen kasım ayında kampa girilecekmiş bu kısa sürede transfer ederek mi yoksa altyapıdan mı başlancak yorumu sizlere bırakıyorum

Serkan TELYAKAR bunu beğendi.
  11. Serkan TELYAKAR

Serkan TELYAKAR Bisikletkolik

Seviye:
    5 yabancı 10 Türk var ise, tahminen hazır olan mili takım sporcuları ile işe girişecekler ama milli takım sporcularını hayatlarını geçindirebilecek profesyonellikte takım dahiline alırlarsa yada transfer edecekleri sporcuları; o zaman bu iş olur. Sporcular için bunun iş olması gerekiyor, aynı zamanda bisikleti sevmeleri de gerekiyor. Avrupa da pro bir sporcu düzenine göre sabah 8:00 de antremana başlayıp akşam üstü antremanını bitiriyor.Profesyonellik çok güzel bişey ama bir o kadar da zor eğer bu iki tekerleğe aşık değilseniz bir yerden sonra eziyet olacaktır. Bu yüzden inşallah becerirler diyorum. Lance amcanın bir lafı vardır bu konuda "Ullrich iş için bisiklete biniyor ama ben sevdiğim için biniyorum ve ben beş sene peş peşe ikinci olsaydım bu turda bir daha yarış koşmazdım" Bilmem bişeyleri anlatabildim mi;)

12. Ali ALTIN

Ali ALTIN Aktif Üye

Seviye:
    Yürü be Manisa kim tutar seni :in:

Cem Unden bunu beğendi.
  13. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Bu takım başarılı olursa Türk Bisikletçiliği 10 senede üst düzeylere gelir . Manisaspor'un continental takım kurması Konya Şekerspor'u da hareketlendirdi . Arkadan Brisa'da canlanacaktır.

Türkiye gibi ülkelerde bu işler daha çok aşk işi . Gelirler iyi olmalı . Takımdaki en alt düzey sporcu en az 2000TL almalı . Bütün sporcuların lokasyonu Manisa olmalı .

İnşallah başarılı olurlar . Sırtlarına büyük yük biniyor. Başarırlarsa arkalarından 2-3 sene içerisinde bir çok takım gelir . Aksi olursa , düşünmek bile istemiyorum !!!

14. Hasip Çehre

Hasip Çehre Onursal Üye

Seviye:
    eğer böyle bişey gerçekten olursa olması için dua ediyorum ...
    takımın antremanını izlemek için manisa yada kamp yerlerine giderim::):):)

M.Kaba ve Cem Unden bunu beğendi.
  15. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Manisa'dan aşağı inip Muradiye , Menemen üzerinden Foça'ya gelirler inşallah . Gidiş - dönüş 100km . Bir şekilde bu takımı otelimizde görmek isterim . Manisaspor'lu yöneticileri tanıyan tanıdıklarım var . Nasip olursa irtibata geçeceğim . Bizim buralara gelir bol bol balık yiyorlar .

İzmir - Çanakkale yolu'nda çok göreceğiz onları . Çok çok başarılar

16. Hasip Çehre

Hasip Çehre Onursal Üye

Seviye:
    otelinizmi var :::)
    gelirsek bi indirim yaparsınız herhalde :)
    kartepe turlarımızda lassa takımıyla bazen karşılaşıyorduk...

Cem Unden bunu beğendi.
  17. esatsercan

esatsercan Aktif Üye

Seviye:
    hayırlı uğurlu olsun.

18. esatsercan

esatsercan Aktif Üye

Seviye:
    başarılar diliyoruz..

19. Cycleone

Cycleone Forum Bağımlısı

Seviye:

Çok güzel bir haber , ne kadar sevindiğimi anlatamam. Böyle bir konu açtığın için teşekkürler. Bu arada bu konunun asıl yeri ;

http://www.bisikletforum.com/forumdisplay.php?f=214

Moderatörlere konunun taşınması için mesaj atacağım.

M.Kaba bunu beğendi.
  20. özcan topal

özcan topal Kıdemli Üye

Seviye:
    Manisada oturuyorum ama takım secmeleri olmadı :( manisade sayılı bisiklet kullanan var. bende takıma girmek istiyorum :(