Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Manisa'da petrol mutluluğu

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında devilhere tarafından paylaşıldı.

1. devilhere

devilhere Kıdemli Üye

Seviye:
    Merkezi Ankara'da bulunan Merty Energy Petrol Arama Eğitim ve Servis Hizmetleri AŞ tarafından petrol bulunan Manisa'nın Alaşehir ilçesindeki “Sarıkız-2” kuyusunda test çalışmasına başlandı.

Merty Energy'nin operasyonlar müdürü Tayfun Atalay, yaptığı açıklamada, petrol bulunan kuyuda mühendislerin gözetiminde 25 işçi ile sondaj çalışmasına başlandığını söyledi.

Alaşehir ilçesine 3 kilometre mesafedeki, “Sarıkız-2” kuyusunda geçtiğimiz yıl petrol bulunduğunu ve bugüne kadar kuyu için 5 milyon dolar bir harcama yaptıklarını ifade eden Atalay, petrol bulunan kuyuda 1 ay süresince yapılacak test çalışmasıyla 10 milyon varil petrolün ne kadarının çıkarılabileceğinin de belirleneceğini bildirdi.

Merty Energy firması, geçtiğimiz yıllarda Edirne bölgesinde açtığı 5 kuyuda doğal gaz bulmuştu.

2. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Amerika sonunda petrolümüzü çıkarmamıza izin veriyor galiba. Ama ne pahasına ???

3. İlkim SEZEN

İlkim SEZEN Yeni Üye

Seviye:
    Hayırlı olsun.

4. ufuk güneş

ufuk güneş Forum Demirbaşı

Seviye:
    sevindirici bi durum...

5. Muhammed PINAR

Muhammed PINAR Forum Bağımlısı

Seviye:
    tüm manisalılara hayırlı uğurlu olsun :) :)

Tugkan emir bunu beğendi.
  6. katastrof

katastrof Yeni Üye

Seviye:
    Ülkemizin tek çıkışı kaynakların yeryüzüne çıkarılması ve dünya piyasalarına satılması.Ama ne kadar düzgün ve ne kadar bağımsız yapabiliriz?

devilhere

devilhere Kıdemli Üye

Seviye:
    sanırım o imkansız bir şey...Acaba birilerine bağımlı olmayan ülke varmı dır dünya da...

8. s.efe sümer

s.efe sümer Aktif Üye

Seviye:
    Esas, Türk milletinin saygın ve şerefli bir millet olarak yaşamasıdır. Bu esas, ancak tam bağımsızlığa sahip olmakla temin olunabilir. Ne kadar zengin ve refaha kavuşturulmuş olursa olsun, bağımsızlıktan mahrum bir millet, uygar insanlık karşısında uşak olmak durumundan yüksek bir davranışa lâyık olamaz. Yabancı bir devletin himaye ve desteğini kabul etmek, insanlık özelliklerinden yoksunluğu, beceriksizlik ve miskinliği itiraftan başka bir şey değildir. Gerçekten bu aşağı dereceye düşmemiş olanların isteyerek başlarına bir yabancı efendi getirmelerine asla ihtimal verilemez.
    Halbuki, Türk'ün saygınlığı ve onuru ve yeteneği çok yüksek ve büyüktür. Böyle bir millet, esir yaşamaktansa yok olsun daha iyidir. Bu nedenle, ya bağımsızlık, ya ölüm!
    1919 (Nutuk I, s. 13)

Memleketim benim, memleketlim
    Aldığımdan daha güzel
    Veremezsem seni çoluk çocuğuma
    Lanet olsun bana
    Hele okudukça istiklal harbini
    Inan bana
    Ülkem benim, memleketim
    Canım cananım
    Yegane sevgilim
    Hiçbir şey uğruna vazgeçemediğim
    Memleketim
    İlkokuldan kalan şu cümle hep kulaklarımda çınlar.Konya Türkiye'nin tahıl ambarıdır.

Serdar TEBER bunu beğendi.
    devilhere

devilhere Kıdemli Üye

Seviye:
    Bunlar gayet güzel cümleler.Hepimizin de bildiği ve aklından çıkarmaması gereken cümleler. Ancak kaçırdığınız nokta günümüzde her ülke birbirine bağlı, her ülke birbirine muhtaçtır.Uluslararası ilişkilerde her zaman için milli çıkarlar ön plandadır.Bu demek değildir ki her önüne gelene boyun eğeceksin , onursuzca davranacaksın anlamına gelmez. Hangisi işinize gelirse, hangi öneri çıkarınıza daha uygun ise, onu kabul edersiniz.
    Bu konuda bir çok uzmanın görüşü de bu şekilde....Bknz...
    ...
    Ülkelerin aynı binada yaşayan ailelere dönüşmeleri, uluslararası ilişkilerde bağımlılık ve bağımsızlık kavramlarının da, anlamlarını büyük ölçüde değiştirdi. Artık her ülke, birbirine ekonomik, siyasal ve kültürel bağlarla, birbirinden kolay kolay ayrılmayacak bir biçimde birbirine bağlandı. Ülkelerin gücü, birbirinden bağımsız olmaktan daha çok birbirine bağlı olmaktan kaynaklanıyor. Her ülkenin birbirine bağlı olduğu bir dünyada, kapalı bir ülkenin, ayakta kalması mümkün değildir.
    Türkiye yüzyılı aşkın bir süre, dünyayla bütünleşmenin yolunun, Batı'nın tüketim kalıplarının benimsemekten geçtiğini düşündü. Seksenli yıllarda, bu stratejinin başarısız olduğu görüldü. Türk toplumu, dünyada rekabet üstünlüğü kazanmak için, Batı'nın tüketim değil, üretim kalıplarını benimsemek gerektiğini anladı. Anadolu girişimcileri, üretmenin kazandırdığı gücün coşkusuyla, bütün dünyaya açıldılar. Türkiye, 400 milyar dolarlık, dış ticaret hacmiyle, pekçok ülkenin kendisine bağımlı hale geldiği bir ülke oldu.
    ....
    Birbirleriyle ekonomik ve kültürel bağlarını geliştiren ülkeler, kendi aralarındaki sorunlarını savaşla değil, barışla çözerler. Artık ülkeler güçlerini, savaş alanlarından önce, ürettikleri ürün ve hizmetlerle, birbirlerine bağımlı hale geldikleri pazarlarda gösteriyorlar. Ülkelerin sınırlarını, orduları değil, girişimcileri belirliyor. Onlar ürettikleri ürün ve hizmetlerle, bayraklarını dünyanın her yanına taşıyarak, ülkelerinin sınırlarını genişletiyorlar.
    ....
    Dünyanın yeni fatihleri, bağımlılıkta bağımsız olanlardır.