Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Manisa'da Kaza, araba çarptı...

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında tekkir tarafından paylaşıldı.

1. tekkir

tekkir Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Dün akşam işten eve dönerken 4 ayaklılardan biri bana çarptı maalesef. Karşı yönden hızla geliyordu, yol dardı, bir anda ne olduğunu anlamadım köşeden patlattı. Gözümün karardığını takla atarak uçtuğumu ve yerde sürüklendiğimi hissettim. Bir de müthiş acı ve şok tabii. Ön - arka ışıklarım filan da açıktı arkadaş bu nasıl iştir, kaza olacak oldu mu ne kadar okusan boş. Karşındaki çıkıp sana dalıyor yahu.

Toplanan insanlardan biri 112 çağırdı hemen, fazla beklemedik. 1 gece acilde yattım, komple film tahlil, tomografiler filan. Çok şükür kırık yok, kafada bir şey yok. Sol bacakta ve sol el kenarında doku ezilmeleri, zedelenmeler (özellikle dizde) var. Sol ayağımın üzerine basamıyorum şu an.

Çarpan arabayı asfaltta oturduğum yerden gördüm, arkasından. Ön camı patlamış, muhtemelen kafa atmışım. Kaporta ve ön tarafta çok hasarlıymış. Kaza mahalline toplanan millet, özellikle araç sahibi "nasıl olur bisiklette bir şey yok araba dağıldı" diye sitem ediyordu. Ben kıvranıyorum tabi o arada. Allah kimsenin başına vermesin acı bir şey.

Çok şükür verilmiş sadakalarımız varmış, ciddi bir şey olmadı. Ama araç sahibi ve polis canımı sıktı. Polis acile arkamdan geldi sözlü ifade için. Anlatıyorum lastik izleri öyle demiyo ama diyor bana. Abi adam fren bile yapmadı olan hızıyla bana vurdu ki ne freni?

Bu gün acilden çıkarken de bir numara arıyor, açtım baktım. Araç sahibi kızgın kızgın aracın masrafını kim ödeyecek diyor bana. Allahım nasıl insanlar ya? Bi geçmiş olsun de insan evladı, nasılsın de ya! Arabayla insana çarpmışsın behey gafil nasıl adam olacak abi bu millet. Nasıl insanlığını tekrar kazanacak. Bir de 8/8 sen kusurlusun polis tutanağında öyle yazıyo diye bana çıkışır tonda konuşmaya başladı kapattım sonra görüşelim dedim. Zaten acım var hastanedeyim bir de insanımsılarla uğraşamayacağım.

Halbuki kazadan sonra adam sen nerden çıktın, hiç görmedim seni, kemer takıyordum, kuşa çarptım zannettim (cama patladık ya onu kastediyor) gibisinden laflar ediyordu. Şimdi polise ne anlattılarsa artık benim kabahatli olduğumu söylüyorlar. Karakolu arayıp teyit ettireyim dedim ama sen takma onu biz sana dönecez ifade için filan dediler. İfade için karakola çağırıyorlar.

İşte böyle dostlar, dikkatli olun diye söyleniyor, dikkatli de oluyoruz amma gel gör ki başa gelecek varsa bir şekilde geliyor. Ne diyeyim, bütün tedbirlerinizi aldıktan sonra bildiğiniz bütün duaları okumayı da ihmal etmeyin trafiğe çıkınca. Ne zaman, nerede nasıl bir olayla karşılaşacağınızı bilemiyorsunuz malesef.

2. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun, kötü bir kaza yaşamışsınız, karşı taraf da insanlık kalmayınca sonrasındaki olaylar da can sıkıcı oluyor. Allah beterinden saklasın sizi ve bizi.
    Polisin tuttuğu tutanağı görün eğer sizi kusurlu göstermişlerse bir avukata danışmanızda fayda var.

emre_s ve tekkir bunu beğendi.
  3. o.kucuk

o.kucuk Aktif Üye

Adı:
    Ömer
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Gecmis olsun.
    Cidden ayiptir ya.. insanlik, degerler alt ust olmus.

tekkir bunu beğendi.
  4. Coşkun Kumru

Coşkun Kumru Aktif Üye

Seviye:
    Çok çok geçmiş olsun, biran önce sağlığınıza kavuşursunuz umarım...

tekkir bunu beğendi.
  5. Bisikletli Gezgin

Bisikletli Gezgin Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun. Verilmiş sadakanız varmış...

tekkir bunu beğendi.
  6. Semih_ÇELİK

Semih_ÇELİK Forum Bağımlısı

Seviye:
    öncelikle çok geçmiş olsun. okudum çok şaşırdım cidden çok cins adamlar var. ama biraz detaylı anlatsanız darbe şeklini bizde anlardık bilgi sahibi olurduk sol gidondan mı vurdu bisiklet arabanın hangi kısımlarına carpdı siz ne tarafa düşdünüz. birde arabanın geliş yönü o taraf değilse zaten kesin adam suçludurda siz ters yönde gidiyordunuz gibi anlaşılıyor bu yazdıklarınızdan eğer adam karşı şeritden gelip size vurmadıysa.

tekkir bunu beğendi.
  7. onurson

onurson Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Üstad geçmiş olsun. Bu gibi insanlara ne demeli tarif bulamıyorum.Buna benzer olay 8 ekim 2012 de benimde başıma gelmişti. Aracın biri ışıklarda sinyal vermeden bekliyor, yeşil yandı ve ani den sola döndü ve bana çarptı.. Neye uğradığımı şaşaırdım. Olay yerine hemen ambulans geldi. Sağ göğüs kasım ezildi ve sol kaşım açıldı. O günde kask takmamıştım. Ama şöför zaten 20 li yaşlarda. Ama seninki gibi yapmadı hastaneye geldi 1-2 saat bekledi beni, yardımcı oldu eve bıraktı.. 1-2 ayda toparladım kendimi.. Arabada sağ çamurluk biraz ezik ve çizik vardı ama umursamadı..Bazen bisikletliye çarpmak normal yaya çarpmaktan daha tehlikeli sonuçlar doğurabiliyor..Allah şifa versin, sabırlı olursan çabucak iyileşirsin....

emre_s, tekkir ve Cem Coşkun bunu beğendi.
  8. mehmet kendir

mehmet kendir Forum Bağımlısı

Seviye:
    geçmiş olsun..

tekkir bunu beğendi.
  9. fleylak

fleylak Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Geçmiş olsun

tekkir bunu beğendi.
  10. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun.

tekkir bunu beğendi.
  11. M.Cevat Bayhan

M.Cevat Bayhan Forum Bağımlısı

Adı:
    Cevat Bayhan
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Geçmiş olsun...

tekkir bunu beğendi.
  12. Baran Altilar

Baran Altilar Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Geçmiş olsun hocam böyle ciddi bir kazadan yara almadan kurtulmanız sevindirici en azından,keşke size vuran şahısda en azından bi geçmiş olsun deyip moral verseydi daha iyi olurdu.

tekkir bunu beğendi.
  13. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun.

Mutlaka kaza raporunu görün, raporda siz kusurlu görünüyorsanız; eğer siz kuralları ihlal etmediyseniz (ters yönde sürmek, tali yoldan çıkmak vs. yazınızda tam belirtilmemiş) mutlaka görgü tanıkları ile birlikte bir avukatla görüşün ve itiraz edin. Eğer rapora itiraz etmez ve kabul ederseniz yasal olarak kusurlu tarafın masrafları ödeme zorunluluğu vardır. Karşı tarafın kaskosu olsa bile sigorta şirketi masrafı sizden alacaktır.

Sigortacıyım konular hakkında tecrübem var aklınıza takılan kısımlar için özelden görüşebilriz.

tekkir, Ozzgurr, Cem Coşkun ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  14. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    çok afedersin ama o adama mother, sister :Skull-175 :boese157:

tekkir bunu beğendi.
  15. Ebubekir SIRAKAYA

Ebubekir SIRAKAYA Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Çok geçmiş olsun İNŞALLAH adalet yerini bulur o kendini bilmezde cezasını çeker

tekkir bunu beğendi.
  16. Uçkun Barış CANDAN

Uçkun Barış CANDAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Çok geçmiş olsun ben de Manisa'da oturuyorum tam olarak nerede oldu kaza?

tekkir bunu beğendi.
  17. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Geçmiş olsun.
    Eğer ters yönden gitmiyorsanız bisikletin masraflarını vs. karşı taraftan isteyin.

tekkir bunu beğendi.
  18. Cüneyt Y.

Cüneyt Y. Kıdemli Üye

Seviye:
    etrafta eğer kamera vb. şeyler varmı araştırın dükkan kamerası mobese vs. Geçmiş olsun

tekkir bunu beğendi.
  19. tekkir

tekkir Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İyi dilekleriniz için teşekkürler arkadaşlar,

Kaza mahalli uncubozköy, adliye ve emniyetin arkasındaki yol Barış.

Yol gidiş geliş iki yönlü ve gördüğünüz gibi sağ tarafı çukurlu ve taşlı. Fotoğrafları bugün çektik. Dün akşam nemliydi. En sağdan gidemiyorsunuz ama olabildiğince sağdan gidiyorsunuz. Fotoğraftaki bölgede oldu kaza. Bisiklette sorunlar var ama arabada daha ciddi hasar var. Bisikletteki sorunlar çarpmadan değilde fırlatma ve yerde sürüklenmeden olmuş sanırım. Jantlarda ve gidonda herhangi bir eğilme yok. Ön teker sıkılaşmış yalnız nedendir bilmiyorum inceleyemedim. Aksesuarlar kırılmış sürüklenmeden sanırım.

Tutanakta sanki yolun ortasından gitmişim gibi anlatılmış o doğrultuda kusur verilmiş. Araca sürat kusuru denmiş. Polis arkadaşların dediğine göre iki tarafa da %50 kusur verilmiş şu an.

Aracın (98 toyota corolla )tampon, gövde, kaput, far ve camının sol tarafı ciddi hasarlı. Hani sağlam arabadır toyota haa öyle tempra v.s. gibi ince saçta yok. Polisler dahil böyle bir kaza görmediklerini söylüyor çok ilginç bir durum. Bisikletim salcano bu arada hani demek ki baya baya sağlammış, çarpma testinden yüz akıyla çıktı :)

Adam ısrarla psikolojik baskısına devam ediyor, arabasının masraflarını karşılamamı istiyor. 3000 lira civarı masrafı varmış. Polis arkadaşlar ve sigortacı arkadaşlar benim de şikayetçi olmamı, hiç bir şey yapamayacağını söylüyorlar. Cuma günü karakola gidip ifade vereceğim bakalım.

Yigit Kabadayi bunu beğendi.
  20. Gökhan Küçükoğlu

Gökhan Küçükoğlu Yeni Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Tolga Bey doğru belirtmiş, önce kaza raporunu karakoldan alarak kimin kusurlu olduğunu anlayın.Kusurunuzun olmadığını düşünüyorsanız polis,jandarma gibi resmi makamlar tarafından tutulan zabıtlara itiraz ancak mahkeme kanalı ile olmaktadır.Ben de sigorta sektöründe çalıştığımdan dolayı bilgi vermek istedim.
    Eğer aracın kaskosu mevcut ise kusurunuz oranında rücu yoluyla tazmin edilen hasar size gelecektir.
    Geçmiş olsun.

tekkir bunu beğendi.