Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Manavgat'ın yolları bisiklet için yenileniyor

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında bahadır76 tarafından paylaşıldı.

1. bahadır76

bahadır76 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bu yıl 47.'si organize edilecek olan Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'na sayılı günler kala Antalya'nın Manavgat ilçesinde şehiriçi yolları baştan sona yenileniyor.
    Manavgat Belediyesi Başkan Vekili İbrahim Halimoğlu, 24 Nisan - 1 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek bisiklet turu güzergahının Uluslararası Bisiklet Federasyonu'nun (UCI) belirlediği evrensel kriterlere göre yaptıklarını kaydetti. Parke taşlarının bisiklet sürümünde pedal çeviriciler için büyük risk oluşturduğunu belirten Halimoğlu, pürüzsüz asfalt yapımıyla bunu tamamen ordan kaldırdıklarını söyledi.
    Halimoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:
    "Manavgat etabının 47. Cumhurbaşkanlığı Biisklet Turu'na dahil edilmedinden ötürü çok mutluyuz. Bir ay sonra yapılacak olan bisiklet turu için çalışmalara başladık. Bisikletçilerin pedal çevireceği güzergahta parke taşları büyük risk teşkil ettiği için hepsini kaldırdık. Onun yerine UCI'nın belirliği kriterlere yol yapım çalışmalarımız devam ediyor."

anadoluhaber.net sitesinden alıntıdır.
    http://www.anadoluhaber.net/cumhurb...n-manavgat-in-yollari-yenileniyor-h24501.html

---------------

bu haberden sonra manavgatlı olmayan birisi bu bisiklet için yeni yolların yapımını "rezillik" diye niteledi. yok efendim bisikletler kayıyormuş diye yapılmasını eleştirdi, yok efendim sadece bisiklet için yapılması saçmalıkmış. ağzının payını verdim tabii. insanlar yavaş yavaş bilinçlenecek. bu bizim insanımız için gerekli bir olay. sigara içip oturdukları yerden ahkam kesmeleri kolay tabii. bu yeni yollar manavgat için çok iyi olacak. tüm manavgatlı manavgatlı olmayan bisiklet severlere hayırlı olsun.:)

Serhat Aktas ve Cycleone bunu beğendi.
  2. ilkerikier

ilkerikier Kıdemli Üye

Seviye:
    oradaki parke taşlar paris-roubaix den daha mı tehlikeli ???

temucin90 bunu beğendi.
  3. temucin90

temucin90 Onursal Üye

Seviye:
    Türk zihniyeti abi :D

adamlar roubaix için model üretiyorlar, bizimkiler parkeyi asfalt yapıyor. Eğer yapılan yol manavgat maratonunun start yolu ise parkesi bile beton eski bile değil.

4. ilkerikier

ilkerikier Kıdemli Üye

Seviye:
    ben de anlamlandıramadım. fransa turuna bile oradan bölüm koydular gerçi bütün turun gidişatı değişti ama zevkli bir etaptı.

5. Uğur Gerger

Uğur Gerger Üye

Seviye:
  6. reti

reti Yeni Üye

Seviye:
    Daha 4 yılı bile doldurmadı o parke taşların döşendiği tarih. Daha önce akılları neredeydi? Bizim vergiler yap boza mı gidecek boyna? 0 bisikletçilwerin manavgatatn geçmesi 10 dakika bile sürmez. Halk birlik olup dava açsa yüksek tazminatlar alabilir.
    Asfalt mı iyi arnavut kaldırımı mı iyi sorusuna gelince.
    Yaya trafiğinin bol olduğu yerlerde taş daha iyi.
    1. Görünüş olarak güzel. Sıcak ve şirin asfaltın donuk görüntüsü yok
    2. Manavgat sıcak yer asfalt sıcağı arttırır eriyebilir. hele 1 haftada yapılan ince asfalt bir kaç sene sonra tamir ister.
    bir kaç sene sonra başka bir yönetim gelip taş yaptıkları zaman itiraz edecekmisin?
    3.

7. Serdar Utuş

Serdar Utuş Üye

Seviye:
    güzel yerler aslında ama...

8. bahadır76

bahadır76 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    ister 10 dakikada geçsin ister geçmesin sorun bu değil. o parke taşları yüzünden bir çok sürücü şikayet etmiştir. hem birlik olup dava açmazlar merak etmeyin çünkü şu an daha memnunlar. parke taşlarının şehire güzel bir görüntü kazandırdığı bir gerçek ama tenha sokak aralarını öyle yapsalar çok daha iyi olur bence. kalabalık caddelerde hele bir de yoğun trafiğin olduğu yerlerde parke taşlarının ne işi var? hadi bisiklet için yapıldığını boşverdim hangi şehirde trafiğin yüksek ve kalabalık olduğu yerlerde parke taşları var sorarım? alanya'da var mı? kuşadası'nda var mı? bodrum'da var mı? sokak aralarına yap tamam ama koskoca caddede yaparsan sürücüsü de şikayet eder çoğu kişi de...

9. nuhcan

nuhcan Onursal Üye

Adı:
    nuh can
    Seviye:
    Arkadaşım müteahitlik denen bir meslek dalı var bu ülkede. Adamcağızlar aç mı kalsın! Tabii ki 4 senede bir yıkılıp-yeniden yapılması lazım...