Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Manavgat-Oymapınar Barajı Gezintisi :)

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Ferhat Ademir tarafından paylaşıldı.

1. Ferhat Ademir

Ferhat Ademir Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Merhaba dostlar :) Güzel bir pazartesi gününü pedal çevirerek geçirdi.
    Rota : Manavgat'tan başlayıp Oymapınar Barajı istikametiydi.
    Şimdi ufak tefek fotoğraflara geçelim.
    İlk önce Manavgat Şelalesini geçip tırmanışa başladığım yer.Buradan Manavgat Baraj Gölü (Küçük Baraj) görünüyor.
    Dalgalan sende şafaklar gibi ey nazlı hilal.
    Tırmanışa geçtiğim tepedeki Bayrağımız durup resmini çekeyim dedim.
    Baraja yaklaştım artık.Buradaki surlar.Tarihçesini bilmiyorum fakat etkileyici görünümü var.
    Baraj alanı içinde farklı yerlerden kareler.
    Köprüden karşıya geçiş ve harika bir görüntü.
    Artık zorlu bir tırmanış beni bekliyor.
    Veee zirvedeyimm :)
    Buda turun kahramanı :) Arka teker ve zincirden korkuyodum yarı yolda bırakır diye ama sağ salim tamamladı turu :)
    Sert , süratli ve virajlı iniş için çikolatalarımı afiyetle yedikten sonra artık dönüş yoluna geçiyorum.Artık o kadar yorucu tırmanışın en keyifli yeri geriye iniş olsa gerek :)
    Aşağı indiğimde rotorlara el değmeyecek sıcaklığa ulaşmışlardı fakat fren kabileyeti oldukça iyiydi.Hidrolik freni bulan adamdan Allah Razı olsun diyorum :)
    Bu rotada daha önce gitmemiş ve pedal çevirecek arkadaşlar bol bol tırmanış yapacağınız bir rota.
    Yanınızda bu mevsimde bol bol su alın derim ayrıca terlemeye bağlı tuz oranı için 1 şişe maden suyu öneriyorum.Bunlar benim tavsiyelerim.Çünkü 2,5 litre su tükettim nereye gitti anlamadım ama içtim gitti :)
    Bir turun daha sonuna geldim.Toplamda şehiriçi dahil 55 km yol yaptım.Havaların ısınmasıyla Antalya çekilmez bir hal aldı artık.Daha uzun turlar bu mevsimde gereksiz ve güneş çarpmaması için yapılmaması kanaatindeyim. Kalın sağlıcakla dostlar.İyi forumlar bol pedallamalar dileğiyle :)

2. nuri kılıçkaya

nuri kılıçkaya Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    o köprünün biraz ilerisinde piknik alanında güzel bir kaynak suyu vardı..içseydiniz keşke.

3. Ferhat Ademir

Ferhat Ademir Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    abi en tepede bir çeşme var ordan doldurdum sularımı :D

4. İsmail TARHAN

İsmail TARHAN Kıdemli Üye

Seviye:
    Ah Antalya Ahh... Ne zaman nasip olacak bilmiyorum ama bir an önce turlamak istiyorum bu rotalarda. Ne güzel yerlerden geçmişsiniz mükemmel ya. Paylaşım için teşekkürler.