Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Manavgat Demirciler deresi turu 23.09.2012

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Jörg Huchler tarafından paylaşıldı.

1. Jörg Huchler

Jörg Huchler Aktif Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Demirciler'den Belenobasına giderken derenin öbür tarafında bir yolu farkettim. Bugün onu araştırmak istiyorum.

Karşıda merek ettiğim yol.

Oraya giden bağlantıyı bulduktan sonra kuru bir dere yatağına vardım. Yağmurlar bir başlasın o zaman bir daha buraya geleceğim. Bakalım o dere o zaman nasıl görünecek:)

Bu yol çok dik. Bisikletle cılmak mümkün değil (benim için:)). Yürüyerek çıktım.

Yukarıdan bir bakış. İnmek de çok tehlikeli.

Burada bir hata yaptım. Yol zanettiğim şey keçi yolu çıktı. Yinede onu takip etmeye karar verdim - kim bilir beni nereye götürecek.

Kışın burada akan şelaleye şimdiden merak ediyorum.

Keçi yolu burada bitiyor dönmek zorundayım.:(

Dönüş için dere yatağını seçtim - bu da bir hata.

Uzaktan bu keçi yolu güzel görünüyor. :mad:

Ve dönüş. Burası Demirciler.

2. ulaş kaya

ulaş kaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Jörg bey manavgatlı arkadaşıma gösteriyorum gezdiğiniz yerleri ama çoğunu bilmiyor.

Helal size.Pedallara kuvvet.

3. Jörg Huchler

Jörg Huchler Aktif Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bu yerlere gitmek için merak, iyi bir bisiklet ve her şeyden önce zaman lazım. Benim yaptığım iş bana zamanı veriyor. Burada çalışan bir insanın maalesef yaşadığı cenneti daha iyi tanımak için gerekli zamanı yok:(. Onun için de genellikle yalnız tua çıkıyorum çünkü arkadaşlarımın calışma saatleri ve günleri uygun değildir.

4. Şevket Şahin

Şevket Şahin Aktif Üye

Seviye:
    Kesinlikle katılıyorum.

Bisikletseverlerimiz, at gözlüğü takmışcasına, bir yerden başka bir yere adeta tabakhaneye yetişircesine en hızlı şekilde gitmeyi bisiklet kullanmak sanmaktan vazgeçtikleri zaman, Anadolu'nun, yaşadıkları yerlerin, doğanın, tarihin bize sunduğu güzellikleri görecekler.

Araba alırız, amacımız hız yapmaktır.
    Motosiklet alırız, amacımız hız yapmaktır.
    En kötüsü bisiklet alırız, amacımız hız yapmaktır.Şehirlerarası tur yapanlar (Dağ bisikleti+ 20kg yük) anayoldan dışarı cıkmazlar.Yolcu otobüsü ile gitmekten farksızdır bizim bisikletseverlerimiz için şehirlerarası turlar :( tur fotolarının çoğunu zaten km ve nüfus tabelaları oluşturur :D çadırlar bile benzinlikte kurulur.Güvenlik mi zevksizlik mi ayrı konu.

Jörg Huchler gibi bakalım ne zaman başımızı yolun sağına soluna çevirip etrafımızdaki güzellikleri göreceğiz? Bisikletimizin istikametini ne zaman anayolların dışındaki o güzelliklere çevirip Km tabelası fotoğrafçılığından vazgeçeceğiz?

Hiç sanmıyorum.

Osman D. bunu beğendi.
  5. Gökhan S.

Gökhan S. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Çok keyifli bir parkur belli. Buraları bizimle paylaştığınız için çok teşekkürler. Umarım bir gün gitme fırsatı da bulurum.

Jörg Huchler bunu beğendi.
  6. Jörg Huchler

Jörg Huchler Aktif Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye: