Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Manavgat 2007 vs. Manavgat 2008

Konu, 'Dağ Bisikleti Yarışları' kısmında XCM tarafından paylaşıldı.

1. XCM

XCM Aktif Üye

Seviye:
    2007 SONUÇLARI

2008 SONUÇLARI

Elitler de dahil olmak üzere özellikle bayan ve serbest kategorideki sporcularımızda genel bir form düşüklüğü görüyorum...

2. muamyildiz

muamyildiz Kıdemli Üye

Seviye:
    geçen yılki parkurla bu parkurun farkları oldugunu, geçen yıla göre bu parkurun 10.5 km daha uzun oldugunu (son asfalt kısmında degil, farklar arazi şartlarında) dikkate alırsak bence yanılıyorsun. bazı sporcularda form düşüklüğü olabilir ama bunu genellemek yanlış olur.

şahsen ben kendi derecemin 2007 den daha kötü olacağını düşünüyordum. 2007 de 4sa5dk lık sürem bu yıl 4sa22dk oldu. ilk bakışta Muam da form düşüklüğü var diyebilirsin. geçen yılki formumdan uzak oldugumu söylemek için profesör olmaya gerek yok. ama gerek yarış tecrübeleri, gerek antrenman birikimi, nasıl yorumlarsan yorumla, türbe tırmanısını geçen yıla göre 2dk10sn daha iyi, inişini 90sn daha iyi yapmışım. parkurun bazı noktalarında daha kötüyüm ama bazı noktalarında da gerek maraton mantıgıyla gitme, gerek bisikletimin avantajlarıyla daha iyiydim.

özetle bu yorumunun parkurun biraz farklı olmasını gözardı ederek yaptıgını düşünüyorum.

sporcuların genel formsuzlugu konusunda manavgat sonuclarına degil de sporcuların genel durumuna bakarak bir yorum yapmak daha dogru olur. kendimin de içinde oldugu bir sporcu grubunun geçen yılki yarışma heveslerini göremiyorum, herkeste hafiften bir gerileme, biraz heves kırılması var. bunun nedenleri değişik sekilde yorumlanabilir. geçen yıla göre çok daha az yarış olması ve olimpiyat gibi bir hedefin ortadan kalkmış olması benim aklıma gelen en büyük nedenler.

alikırbaş ve Hakan Yazman bunu beğendi.
  3. Fatih Ertörün

Fatih Ertörün Bisikletkolik

Seviye:

Bunu sadece zamanlara bakarak anlamaya çalışmak pek da sağlıklı olmayabilir.

4. XCM

XCM Aktif Üye

Seviye:
    Bir sohbet konusu başlatmak için iyi bir çıkış noktası olabilir... Bütün olarak düşünüyorum ben de... Genel bir gerileme var.