Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Maltepeden Silivriye Rota Çizelim =)

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Bahadır Efeoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Bahadır Efeoğlu

Bahadır Efeoğlu Üye

Seviye:
    Arkadaşlar İstanbul Maltepeden Silivriye gitmeyi planlıyorum bisikletle ve bunun

için bir rota çizmem gerek. Google Earthe baktım bişeyler oluştu kafamda ancak

o tarafları ve yolu iyi bilmiyorum.Bir bisikletli için en iyi yolu beraber belirleyelim

diyorum yardımcı olur musunuz acaba?

Rota için tercihlerim şunlar;
    1)Gerekirse tren vapur gibi araçları kullanabilirim
    2)Eğimin az olduğu yollar tercihim
    3)Trafiğin yoğun olmadığı otobanın az olduğu rotalar daha sağlıklı olur

Google Earthen bakarak yol eğimini öğrenebilir miyim?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

2. Aytekin Erzan

Aytekin Erzan Onursal Üye

Seviye:
    selam...
    sanırım bu tarafa yani Avrupa Yakasına vapurla geçeceksiniz
    Silivri bizim antreman güzargahımız
    bunu n için sizi uyarmam gereken yer şurası öncelikle rampa konusunda iyi olmanız gerek ve trafikte binmeye alışkın olmanız gerek çünkü sirkeci bakırköy sahil yolu çok dar bir yoldur ve araşlar hıla ilerler emniyet şeridi neredeyse yoktur E-5 karayolunu sakın denemeyin çünkü arap saçından beterdir bu tarafa alışkın değilseniz bisikletten soğuyabilirsiniz
    buna göre sirkeciden sahilyolu florya kavşağından E-5 ve silivriye devam bunun toplamı 75km civarı bişeydir yada sirkeciden tren floryada inip devam buda size 50-55km ye patlar tekrara söylüyorum eğer trafikte binmeye alışkın değilseniz zorlanabilirsiniz
    şimdiden size kolay gelsin eğer turu yaparsanız beni haberdar edebilirmisiniz
    beni tanışma avrupa yakasından avrupa yakası yol bisikleti gurubunda bulabilirsiniz
    teşekkürler..

3. Bahadır Efeoğlu

Bahadır Efeoğlu Üye

Seviye:
    Çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için cidden yararlı oldu =)

Acaba Bostancıdan Bakırköye geçsem deniz otobüsüyle bisikleti almazlar mı ki?

Öyle olursa daha rahat olur sanki?

Bakırköyde sahil yolu var sanırım o yolu takip etsem Küçükçekmece gölüne kadar daha sonra E5 e çıkmam şart olacak sanırım gölü geçmek için sonra yine E5ten büyükçekmeceyi geçsem.Sonra orda sahile doğru kıvrılıp devam etsem gitmek istediğim yere 20km zaten.Tam silivrinin içine gitmeyeceğim Selimpaşanın ilerisine gideceğim biraz =)

Ne dersiniz nasıl rota?

4. paramedik34

paramedik34 Forum Bağımlısı

Seviye:
    Selam..

Bahadırcım deniz otobüsü yolcu konturunden hariç 2 lira karşılığında alır bisikletini.. Ama diğer sorularına yanıt veremeyeceğim çünki bende karşı tarafın yabancısıyım..

Sen Silivride kalacak mısın yoksa gidip gelme mi yapacaksın? Eğer döneceksen beraber gidebilir miyiz? Bende kendimi sınamış olurum o tarafta.

Vay be.. Dur bi dakka dur dur..

TUR VAR MİLLET!!:D

5. Bahadır Efeoğlu

Bahadır Efeoğlu Üye

Seviye:
    Uuu Tolga abicim çok isterim senle gitmeyi yaaa =)

Benim orda arkadaşımın evi var onu ziyarete gitmek istiyordum.Sabah 7-8 gibi yola çıkıp dönüşte de 4-5 gibi dönüş yolu planlıyordum.

Ben cumartesi tatile gideceğim ondan önce bir bisiklet turu yapmak isterim aslında.Silivri olmasa bile birşeyler yapalım derim.

paramedik34 bunu beğendi.
  6. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    1) Karşıdan bu tarafa Bakırköy' e geçmek için deniz otobüsü kullanabilirsin, ama bu tarafa geçtikten sonra Trenle ne işin olur orasını anlamadım.

2) Bakırköy-Silivri arası böyle bir nokta neredeyse hiç yok. Sürekli in çık rampaların olduğu bir güzergahtır bu yol ve rampalar hem uzun hemde diktir.

3) Ana yol dışında Silivriye ulaşmak sadece bir işkenceye dönüşür, ara ve mahalle yollarını kullanarak ulaşmaya çalışmak yaklaşık 2.5 - 3 saat sürer. (tabi kondüsyon durumuna göre çok daha da uzayabilir, durumunuzu bilmiyorum.)

7. azzurro

azzurro Aktif Üye

Adı:
    Erhan K.
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bahadır hangi tarihte gitmeyi planlıyosun? benimde orda arkadasımın evi var gümüşyaka'da biraz daha ilerde ona gitmeyi planlıyorum ama ben 1 gece kalıp ertesi gün döneceğim.

8. Bahadır Efeoğlu

Bahadır Efeoğlu Üye

Seviye:
    Anladım o zaman E5 ten gidicez ne yapalım =)
    Treni maltepeden kadıköye falan vapur için gidersem diye düşünmüştüm daha sonra aklıma geldi deniz otobüsüyle bakırköye gitmek.
    Teşekkür ederim bilgi verdiğiniz için bunları göz önünde bulunduracağım =)

Bu ayın 16sı gibi falan düşünüyorum ayarlayabilirsem bende bir gece kalabilirim arkadaşımda =)
    Beraber gitmekten mutluluk duyarım.

9. Halil Atalay

Halil Atalay Forum Bağımlısı

Seviye:
    merhaba bakırköyden sahil yolunu takip ederek havaalanı kavşağına kadar oradan yeşilköy yolundan içeri küçükçekmece menekşe sahil yolunu takip ederek göl kısmından avcılar yan yol ama deniz kısmına yakın olan taraftan avcılar denizköşkler içinden amparlı buradan e-5 karayoluna çıkacaksınız ve mütiş yokuş haramidere yokuşu sizi bekliyor olacak yokuşu çıkınca beylikdüzü ve artından b.çekmece ve mimarsinan fazla dik olmayan bir yokuş sonra kumburgaz ve selimbaşa varmış olacaksınız

eğer trafikde fazla sürmediyseniz çok dikkatli olmanızı tavsiye ederim kavşaklarda araçlar çok hızlı geçebiliyor eğer haramidere yokuşunda bir komyon yakalarsanız çıkışınız rahat olur

10. Bahadır Efeoğlu

Bahadır Efeoğlu Üye

Seviye:
    Anladım teşekkür ederim haritadan bakayım bu dediğiniz rotaya =)

Kamyon yakalarsanız rahat olur demişsiniz.Tam olarak ne demek yani kamyona tutunmak mı :D yoksa arkasından gidip rüzgarı kesmesinden yararlanmak mı =)

11. Halil Atalay

Halil Atalay Forum Bağımlısı

Seviye:
    haramidere yokuşunda kamyonlar bazen trafiğe takıldığı için avaş çıkıyorlar eğer onları yakalarsanız sizi yokusun sonuna kadar asılarak çıkarsınız

12. Bahadır Efeoğlu

Bahadır Efeoğlu Üye

Seviye:
    Biraz riskli de olsa güzel bir taktik :D

13. paramedik34

paramedik34 Forum Bağımlısı

Seviye:
    Selam Bahadırcım,

Arkadaşların Silivri yolu için yazdıklarını okuyunca bu yolun biraz riskli olduğunu düşündüm.. Daha çok trafik yönünü düşünüyorum. İllede Silivri'ye gitmek mi istiyorsun yoksa başka bir rota olur mu? Mesala Riva gibi.. Ya da bu Riva turunu seninle çıktığımız tur gibi konu başlığıyla mı açalım.. Ne dersin..

14. smee

smee Aktif Üye

Seviye:
    büyükçekmece-silivri arası gidip gelmişliğim olduğundan rahatlıkla söyleyebilirim ki e5'e çıkmanız gereken yerlerde dahi trafik ciddi bir problem olmaz. yine de e5'te fazla durmak istemiyorsanız güzelce askeri kamp-silivri arasında yan yol çoğu yerde düzgün ve kullanışlı.
    celaliye-selimpaşa arası 1km kadar e5'e çıkıp kalan yolu yine sahilden ve selimpaşanın içinden silivriye kadar gidebilirsiniz yollar gayet güzel durumda.

hatta bu tarafa gelmeden haber verirseniz kumburgaz-silivri arası eşlik dahi edebiliriz size :in:
    silivri bizim sıradan turlarımızdan biri artık. ;)

15. Bahadır Efeoğlu

Bahadır Efeoğlu Üye

Seviye:
    Silivriye arkadaşımı ziyaret etmek için gitmek istiyorum esasında hem de bisikletle gideyim biraz trafik tecrübem olsun diye.Yani esasında otobüsle gidebilirim =)
    Hani amaç Silivriye tur yapmak değil =)

Ama beraber bir tur ayarlayabiliriz yine çok hoş olacağına eminim.Dediğim gibi Cumartesi günü tatile çıkıcaz 10 gün sonra gelicem o yüzden tatilden sonra katılabilirim organize etseniz bile.

Ama dilersen Cuma günü Riva kadar uzak olmayacak şekilde bir tur yapabiliriz ne dersin ? Tabi başlık açmak için geç mi bilmiyorum ne kadar kişi katılır.

Smee dostum teşekkür ederim bilgilerin için evet Celaliye Selimpaşa arasında yan yol güzeldir bencede en son 3 sene önce gitmiştim güzel fena olmayan bir asfalt yol yani.Haklısın senin dediğine göre bir güzergah izlemek benim daha çok işime gelir.

E-5 te milletin deli gibi sürmesi beni biraz korkutuyor bu gün küçükyalıdan maltepeye çok kısa bi mesafe giderken arabanın içinden gözlemledim acaba sağ tarafta giden bir bisiklet olsam diye.Açıkçası pek cesaret verici bir gözlem olamadı =(

Uygun şartlar olursa ve bende gitmeye karar verirsem haberleşiriz beraber gitmekten mutluluk duyarım .:in:

16. gurkan

gurkan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Merhaba;

Bu rotayı ne zaman yapmayı düşünüyorsunuz? Cumartesi günü bir aksilik çıkmazsa ben de Avcılar-Gelibolu yapmayı planlıyorum. Silivriye kadar benzer bir yol izliyeceğiz, rota için mapmyride dan faydalanabilirsiniz. Baktığımda en mantıklı yol E5 gibi geldi alternatif bir yol bulursnız ben de bilginizden faydalanmak isterim.

Çizdiğim rota
    http://www.mapmyride.com/ride/turkey/istanbul-%c7anakkale/308124614912223048

Görüşmek üzere.

17. Bahadır Efeoğlu

Bahadır Efeoğlu Üye

Seviye:
    Malesef Cumartesi tatile gideceğim için yapamiyacağım .

Bu siteyi öğrendiğim iyi oldu bilmiyordum tam da böyle bir şey arıyordum çok iyi oldu = =)

Bu arada benden önce gidecekseniz tecrübeleriniz yol durumunu paylaşabilir misiniz?

18. gurkan

gurkan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Tabi ki.

Kullanım konusunda yardıma ihtiyacınız olursa çekinmeden ulaşın gerçekten çok faydalı bir program. Yükseklik haritasına kadar yolda ihtiyacınız olabilecek herşeyi çıkarabilirsiniz.

Cuma işten erken çıkabilirsem Avcılar'da bir arkadaşımda kalıp sabaha karşı 4 gibi çıkarım, trafik yoğunluğuna kalmadan Silivriyi geçmiş olurum.

Gidebilirsem size yol durumunu aktarırım.

İyi Geceler.

Bahadır Efeoğlu bunu beğendi.
  19. Bahadır Efeoğlu

Bahadır Efeoğlu Üye

Seviye:

Tamam çok yararı olur =)

Bu arada program Türkiye için otomatik rota çizmiyor sanırım. Başlangıç ve bitiş noktasını seçsem o bir rota çıkarmıyor değil mi?
    Böyle bşi lazım aslında :S

20. gurkan

gurkan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Malesef.

Haritayı büyütüp, noktalamanız gerkiyor, çok zor değil 230 km yi 1 saatte bitirdim :)

Daha sonra uydu-yol hbrid yaparsanız gideceğiniz yollar üzerindeki yapıları da görebilirsiniz. Kavşaklarda oldukça faydalı oluyor. Ayrıca yükseltiler sekmesini sağdan seçerseniz yol byunca kaç m ye hangi km lerde inip çıkacağınız verisini de verecektir.