Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Maltepe'den herkese Selamlar

Konu, 'İstanbul Anadolu' kısmında VeyselKobal tarafından paylaşıldı.

1. VeyselKobal

VeyselKobal Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Merhaba Bisikletforum Ailesi,

Ben,Maltepe'den Veysel.2 gün önce ardımda 25 yıl bıraktım :)

Bisiklet ile en son ortaokul yıllarında olan birlikteliğim,Anadolu yakasına taşınmam ile birlikte bisiklet sürme isteğimin artışı sonucu yeniden devam ediyor.
    En son çocuk sayılan yaşlarda bana "bak bu bisiklet,bu senin,hadi bunu sür" kısmından sonra bisiklet dünyasının çok geniş bir dünya olduğunu ve farketmediğim,bilmediğim pek çok detaya sahip olduğunu anladım ve anlamaya devam ediyorum.

Aklımda genel olarak görece orta sagmentlerde sayılabilecek Merida Crossway 500 veya Scott Sportster 20/solution modelleri vardı.Ancak bazı sebeplereden dolayı bu planları hep erteliyordum.Baktım ki bu erteleme işinin sonu ne zaman olur kestiremiyorum,yaz gelip geçiyor,insanlar sahilde büyük bir keyifle bisiklete biniyor,bunu daha fazla ertemek istemedim ve Decathlonda kadro boyuma uygun,alabileceğim en uygun bisikleti yani Rockrider 5.1'i satın almış bulundum.Bisikletten beklentim sadece ayağımı yerden kesmesi ve kafamı dağıtacak kadar pedallamaktı.Biraz kör bir tercih oldu ama heves,diğer konuların önüne geçti.

Bisikleti aldıktan sonra birkaç olumsuzluk dikkatime çarptı.
    Bunların en kötüsü ise sele!Sele sele değil,parke taş gibi.Yılların verdiği hamlama elbette var ancak bu öyle böyle değil bence,ya da bana uymuyor.Aldığım jelli sele kılıfı da çöpe attığım bir 20 TL gibi geliyor.Çünkü sele üzerinde durmuyor ve sürekli kayıyor.Bu sebeple en kısa zamanda şöyle bir şey almayı düşünüyorum.Sizlerin tavsiyeleri olursa seve seve dinlerim tabiki.

http://www.selleroyal.com/en/comfort/lookin-moderate

Bir diğer sorun ise,farkettiğim,uzun sürüşlerden sonra bileklerimde ağrılar başlıyor.Gidon ve gidon boğazında herhangi bir yükseklik veya açı ayarı olmadığı için bunları da değiştirme planım var.Bir de dün bir talihsizlik yaşadım,sürüşüm esnasında gidon yerinden gevşedi ve çıktı.Çok şükür tenha biryerdeydim,kimseye ve kendime zarar vermeden durabildim.Hem bu talihsizlik hem de ergonomik rahatlık için değiştirme planı yapıyorum.Ancak Decathlon, sitesinde parçaların tüm teknik özellik detaylarını vermediği için,çapı nedir,ne olmalıdır,universal midir,hepsi olur mu,ne olur ne biter pek bilmiyorum.Cevabını buralardan bulma ümidi taşıdığım bir soru:)

Son olarak ise(şimdilik tabi:)) sabit maşaya geçme isteğim var.Yaklaşık 2,5 kiloluk kendinden başka kimseye hayrı olmayan suntour ön süspansiyonlardan,düz maşaya geçersem korkunç bir ağırlık tasarrufu yapacağım kesin ancak buradaki çekincem ,bisiklet öne doğru çökmüş,eblek bir görüntüye kavuşsun istemiyorum.Yani şöyle söylemek gerekirse,ön süspansiyonun esnememiş konumu ile rigid maşanın uzunluğu arasında fark olur mu?Bu konuda bir fikriniz var mı?

Biraz uzun oldu kusura bakmayın,
    Yeniyim ve hevesliyim :) Öğrenmek ve kendimi geliştirmek istiyorum.
    Şimdiden hoşbulduk diyorum,
    Herkese selamlar.

2. barış kalkan

barış kalkan Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merhaba veysel hos geldin
    Bende maltepede yasiyorum
    Teknik konularda cok tecrubem yok ama sabit masa yerine kilitli masa ile degistirebilirsin
    Birde bileklerindeki agri icin ellerindeyse tabi endiven giyersen agri hissedilir derecede azalabilir.

LG-D320 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. VeyselKobal

VeyselKobal Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Merhaba Barış,
    Hoşbulduk.
    Kilitli maşa,çok masraflı olur diye düşünüyorum.Sabit maşa hem fiyat olarak uygun bir seçenek hem de hafiflik farkı ciddi miktarda.O yüzden niyetim sabit maşa yönünde.
    Elcikler çok sert olduğu için bisikleti eldivenle kullanıyorum halihazırda,benim sorunum daha çok gidon açısı veya yüksekliği ile alakalı gibi geliyor bana.

4. Ergin Yurttaş

Ergin Yurttaş Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Veysel selam
    DH'den Ergin ben. Hosgeldin

5. VeyselKobal

VeyselKobal Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Merhaba Ergin Abi,
    Hoşbulduk.Tanıdık isimlere rastlıyorum buralarda:)
    Görüşmek üzere,

Selamlar