Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Maltepe Kadıköy sahil yolunda sürmek için yardım lütfen

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında engin yes tarafından paylaşıldı.

1. engin yes

engin yes Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar selam ben engin yeni üye oldum.26 yaşındayım. 1.78 boy 95 kg.sahilde akşamları arkadaşlarla gezmek için bisiklet almak istiyorum.ama düne kadar kadro nedir onu bile bilmiyordum. bisikletler hakkında pek fazla bilgim yok.bütçem 400-500 arası bana yardımcı olursanız çok sevinirim.saygılar. iyi akşamlar.

2. Furkan Çınar

Furkan Çınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    GT
    Seviye:
    Aslında bütçeyi 100 lira kadar artırabilirseniz Sedona 301 tavsiye ederim. Bunun dışında ikinci el modellere de bakabilirsiniz.

3. Batuhan Mentese

Batuhan Mentese Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    kron xc150 alabilirsiniz 500 tl ye

4. engin yes

engin yes Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  5. oğuz çetinkaya

oğuz çetinkaya Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Bu forumda sıkça şu uyarı ile karşılaşırsınız. Çift amortisörlü Çelik kadrolu dağ bisikletlerinden mümkün mertebe uzak durun lakin bu tür bisikletler düz yolda bile insanı bisikletten soğutur. Yokuşlardan hiç bahsetmiyorum bile. Tecrübe ile sabittir. Forumları okumadan daha önce yaptığım seçimde bu tecrübeyi yaşadım. Bu yüzden kullanım alanına göre alüminyum sabit maşalı ya da sadece ön amortisörlü sehir içi ve turlar için şehir tur bisikleti, arazi-orman için dağ bisikleti önerilir. Sahilde kullanacaksanız şehir tur bisikletleri sizin için daha uygun.

6. engin yes

engin yes Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    beni uyardığınız için teşükkür ederim.inanın hiçbir bilgim yoktu. peki bana 4-5 tane bisiklet önerirmisiniz. link verirseniz çok sevinirim saygılar.

7. oğuz çetinkaya

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Şehir bisikleti olarak
    http://www.sedonabisiklet.com/#!301/c1j22
    http://www.carrarobisiklet.com/urunler.aspx?urunid=85
    http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=998

Dağ bisikleti olarak
    http://www.sedonabisiklet.com/#!701-v-break/c1on
    http://www.carrarobisiklet.com/urunler.aspx?urunid=77

Biraz daha az bütçede

http://www.kronbisiklet.com/profesyonel_bisiklet_kron_xc_150_v-fren-b107.html
    http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=937

Tabi ki bu verdiğim linkteki bisikletlerde farklı özellikler mevcut, kalite farklılıkları var. Bütçenize ,kullanım alanınıza , beklentinize göre karar sizin.

8. engin yes

engin yes Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    önerileriniz için teşekkür ederim. CITY SPORT 60 aklıma yatan bu oldu . 600 e falan bulabilrsem kesinlikle alırım. özellik olarak siz daha iyi bilirsiniz ama vitesler vs. kalitelimi?

9. oğuz çetinkaya

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Vitesler city sport 60 da shimano tourney vites ve fren kolu st ef65. Kalitesiz demek haksızlık olur. Özellikle vites ve fren kolunu çok beğendim. Daha önceki bisikletim tourney donanımlı idi. Bisikletten çok çektim ama viteslerden yana hiç bir problemim olmadı. Gene de forumda mümkün olduğunca 24 vites shimano altus seviyesinden başlanması öneriliyor. Bu yüzden ben city sport 40 aldım. Salcano ile ilgili internette bazı şikayetler var. Ancak problem yaşamadığımdan ve salcano yetkilileri ile muhatap olmak zorunda kalmadığımdan bir şikayetim var diyemem. Şu an itibarı ile beklentilerimi fazlasıyla karşıladı. Ben pazarlık yapmadan 715 e aldım. Pazarlık olunca sen düşün. Bir de bisikleti bisikletçiden alınca problem yaşarsan muhatabın olur diye düşünüyorum. Gene de diğer markalar ile de araştırmanı yapmanı tavsiye ederim. Sedona ve carrarodan da memnun olan çok. Yine de kararını ayırdığın bütçe, beklentilerin, beğenilerin belirleyecek. Vitesler problem çıkarır mı? Vites ayarı sen sürdükçe bozulabilir ve bunun ayarını yapmak bir bisikletçi için zor değil.

10. engin yes

engin yes Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    son sorum olacak ng650 v26 benim için uygunmudur ve sizin görüşünüzü alabilirmiyim . 440 tl ye buldum fiyat olarak da iyimidir. saygılar.

11. oğuz çetinkaya

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Başlangıç olarak bence çok iyi bir seçim. Bisikletten soğutmayacak tek amortisörlü alüminyum yani fazla ağır olmayan bir bisiklet. Zamanla beraber ön amortisörde ve viteslerde bazı problemler yaşanabilir. Bu bisiklette bu ekipmanlardan bazıları kalite olarak daha önce linkini verdiğim bisikletlerden daha aşağı seviyededir ama dediğim gibi bence bu fiyat aralığında başlangıç için yeterli kendi düşüncem bu tabi ki. Çift amortisörlü Çelik kadrolu 20 kg bisiklet belirli bir süre bisiklete binme ümidimi kırmıştı. Ama bu tarz bir bisiklet zamanla bisiklet sevdasını arttırır ve imkanınız ölçüsünde zaman içinde daha da iyilerine sahip olursunuz. Bu kategoride benim gördüğüm 3-4 tane benzer bisiklet var . Kron xc150 , salcano ng 650 -750 bunlarda üçü. Hayırlı olsun şimdiden.

12. engin yes

engin yes Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    inanın çok aydınlattınız beni bisiklet konusunda çok teşekkür ederim.zaten benim bineceğim akşam 1-2 saat sahil düz yol bir sorun yaşamam umarım.fiyat konusunda birşey yazmamışsınız ? ben sadece maltepe de araştırma yapabildim karşıya gidemedim maltepede bir avmde 440 dediler 2 yıl garanti herşey var? sizce daha uygununu bulurmuyum yoksa gidip alimmi? saygılar...

13. oğuz çetinkaya

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Liste fiyatı 510 dolayısı ile 440 bence uygun sadece avm deki model 2012 mi 2013 mü bence bunu sormak lazım. Benim tek kaygım olası problemlerde muhatap olacağınız kişiler. Ben bisikletçiden aldım. Bir problem yaşamadım ama problem yaşadığınızda eğer tanınan bir bisikletçiden aldıysanız sizi üzmeden problemi halledebiliyorlar. Ancak internetten ya da bu tür yerlerden alındığında sizi muhatap edecekleri servisler ne kadar ilgilenir bunu öngörmek mümkün değil.

14. engin yes

engin yes Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    sanırım yeni 2013 düler çünkü kutulardaydı siyah yeşil ve sarı renkte var.avm zaten bisikletçiye gönderiyo.bugün bide oraya gidim dedim onlarda salcanonun bayisiymiş ama fiyat 480 çektiler.servis yönünden sıkıntı yaşayacağımı sanmıyorum bakımlar ücretsiz dediler çünkü garantide olduğu için..

15. oğuz çetinkaya

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Şeçiminiz ne olursa olsun şimdiden hayırlı olsun diyelim. Sadece boyunuza göre kadro boyunun 18 olması gerektiğini söylemeyi unuttuk. Alırken buna dikkat edin. Resimleri ve deneyimlerinizi fotoğraflar bölümünden paylaşmanızı öneririm. Saygılar..

16. engin yes

engin yes Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    nasıl ölçmem gerekir bana resimle gösterirmisiniz?

17. oğuz çetinkaya

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    Bacak iç uzunluk ölçümü ile ölçülüyor ancak boyunuzun 1.78 olduğunu söylemiştiniz. Burada zaten seçeneğiniz 18 olarak görünüyor. 16 kadro küçük 20 kadro büyük olur size dağ bisikleti düşünüldüğünde.

Dağ bisiklet için
    http://www.ebicycles.com/bicycle-tools/frame-sizer/mountain-bike

Buradaki hesapla bir aralık öneriliyor.

18. engin yes

engin yes Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    valla oğuz hocam inanın çözemedim şu kadro işini bir türlü anlayamadım genede yardımlarınız için çok teşekkür ederim bisikleti alim hayırlısıylada sizle emin olun paylaşcam saygılar.

19. Tuncay K.

Tuncay K. Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Dostum şöyle yapın. karar verdigin bisiklette gidin satan magazaya bisikleti yakından görün bi üzerine oturun. ayagınız yetiyor mu diye...
    mesela benımde boyum 1.75 Sedona 341 modelde 19'' tam geldi. Merida crossway 300de ise 52 cm iyi geldi. tabii şehir bisikletinde bu böyle...

Siz dağ bisikleti alacaksanız fark yaratabilir. dedigim gibi yakından gidip görün test edin.

20. engin yes

engin yes Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    dediğiniz gibi haklısınız en iyisi gidip test etmek.sele en yukarda olup ayağım pedala deyecek demi öle anlıcam? tşk cevap için