Maltepe-Dragos sahil yolu bisiklet kazası

Sehzade43

Daimi Üye
Tepki
147
Bisiklet
Salcano
İnşallah durumu ağır değildir. Allah (c.c) şifasını versin.

Scudo

eyupozturk

Roadie
Tepki
316
İsim
EyoO
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçmiş olsun. Bisiklet yolu olsun olmasın (heryerde bisiklet yolu yok, ki hemen cadde de var, ben oğlumu o yola sokmuyorum+buna fenerbahçe dr dahil) direksiyon başına yada beygirgucu, makam farketmez herhangi bir gücün başına geçen bazı insanlarımızin önce saygıyı ogrenmeleri gerek.. acil sifalar diliyorum

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.745
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
böyle haberleri okudukça bisiklete binesim gelmiyor. İnşallah bisiketli arkadaşın hayati tehlikesi yoktur.
elimden geldiğince yan yolları, arka sokakları kullanmaya çalışıyorum biraz yavaş oluyor ama en azından magandalarla daha az karşılaşma ihtimali oluyor.

Serhat Ankaralı

Aktif Üye
Tepki
65
Arkadaşlar bisiklet sürücüsü ne yazık ki hayatını kaybetti.Kendisine Allah'tan rahmet,ailesine başsağlığı diliyorum..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
(link)

evet topik açıldı, hayatını kaybeden dostumuz için bu pazar bisikletliler toplanacağız ...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İbb beyaz masa'ya bu konuyu gönderdim. Hiç umudum yok ama belki bir faydası olur.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Birer birer yitip gidiyor insanlar. Masum vatandaşlara yapılmadık eziyet bırakılmazken, yargısız infazlar arka arkaya uygulanırken, böyle katillerin bitmek bilmeyen yargı süreçleri ve sonrasında gelen komik yaptırımlara artık sinirden gülüyorum. Bakalım, bu iki kazanın sonucu bize neler gösterecek.

İslam Gölge

Forum Bağımlısı
Tepki
790
İsim
İslam GÖLGE
Bisiklet
Cube
aracın durumuna bakıldığında hem kaldırıma çıkması ve de hem bisiklete ve bisiklet kullanan arkadaşımıza çarpması o aracın epey hızlı ve dikkatsiz bir şekilde gittiğini işaret ediyor kelle koltukta biniyoruz bisiklete ama yılmak yok biz de varız trafikte ve bunu her daim göstermemiz lazım arkadaşlar

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@İslam Gölge

islam dostum .,
tekirdağda bir etkinlik olabilir bisiklete saygı sürüşü anlayışında ,istanbulda bu pazar yapacağız dostlar ile, burada mesele hepimizi ilgilendirmekte ..

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
@Kudret Kurtcebe

Burada her ilden arkadaşımız var, lütfen onlar da yapabildikleri kadar organize olup bir etkinlik yapsınlar, ne kadar etkinlik olursa o kadar dikkat çeker
en azından ilgisi olmayan ama iyi yürekli vatandaşlarımız hak veririler..

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
-Ramazan Bayramı değildi, katillerin bayramıydı bugün.Çünkü bayramlarda insanlar kavuşur.

-Katillerin işi ise; insanları birbirinden ayırmaktır.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Çetin ŞAHİNÖZ

toplu gösteri hakkımız olduğunu bu hükümetin başbakan yardımcısı söyledikten sonra bu pazar eylem olacak tabi kaçınılmaz bu bizim hakkımızdır . emniyetli bisiklet yolları istiyoruz diye biz 4 yıl önce pankart açtık, federasyon başkanına ve bağırdık ,dernek olarak, evet polis hiç bi şey yapmadı ,başkanın kürsüsüne çok yakın 100 bisikletçi bağırdı ,bisiklet yolları istiyoruz diye ..

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
Arkadaşımızla ilgili net bilgi var mı?

ozzy

Üye
Tepki
59
minibüs fren yaparken sağa kırmış ve bisiklete sağ köşeden çarpmış. bu resmen cinayet.

ilkerturker

Forum Bağımlısı
Tepki
197
Bisiklet
Merida
hayret bir şey,nasıl insanlar bunlar anlamıyorum.Daha dünkü haberin üzüntüsünü yaşarken bugün bir kaza haberi daha.Artık birileri buna dur demeli.O kadar güvensiz bir ülke olduk ki , her tur Türkiye'de sonlanır oldu.Ya kamyon ezer, ya bisikleti çalınır ya öldürülür. Nereye gidiyoruz böyle anlamıyorum...

Tepki
42
Bisiklet
Trek
İki kazada da vefat eden kardeşlerimize Allah rahmet eylesin. Söyleyecek söz bulamıyorum.

HakanAydın55

Forum Demirbaşı
Tepki
381
Bisiklet
Mosso
Allah rahmet eylesin. yetkililer acil şekilde önlem almalı....
bişeyler yapılmalı

mustafa tanrıverdi

Daimi Üye
Tepki
236
İsim
Mustafa
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Olayı bir şekilde protesto etmeliyiz. bu kadar ucuzmu insan canı?

Tepki
38
Bisiklet
Corratec
İnsan hayatını hiçe sayarak bisikletlileri bu şekilde sıkıştıran hakaret eden şerefsiz sürücüler,
illaki onların da bir çocuğu olur bir gün, ona doğum gününde bir bisiklet alırlar... O zaman anlarlar ama iş işten geçmiş olur.
İnsanımız durup dururken sokaktaki hayvanı tekmeleyip, ne yapıyorsun deyince üzerine yürüyor. Bisiklet yolundan giden yayaya çekil dediğimde küfür ediyor.
Toplumun zihniyetin değişmesi lazım. Bu bir kişinin cezasını çekmesiyle bitecek bir şey değil. Ha tabii ki bunu yapan kimse cezasını çekmeli ama çok daha geride bu olay olmadan önlenmeli!
Bir sonraki diye birşey olmamalı. Sürücülere, ehliyet alacaklara eğitim verilmesi lazım, ADAM GİBİ eğitimden bahsediyorum, ileri geri hadi al ehliyeti olmamalı.
Çok şeyin değişmesi lazım!