Maltepe-Dragos sahil yolu bisiklet kazası

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@F.Cetin

sahil yollarını sadece 06.30 da kullanırım ve asla dönüşüm sahil olmaz ora çok tehlikeli malesef ,
mangal konusunda haklısınız ,zati kesik kesik bisiklet yoluda olmaz ,yukarıda yazdım bu işi yapacak olan dernektir ,yetkisini büyük şehir üzerinde kullanacak, ora olmadı ,benim için orası bisiklet yolu değil ,orada araç park yasağı kesin olacak ayrıca ara yerlerde cafe felan olmayacak, adam geliyor aracı ile ,araba ile park ediyor, kafeye gidiyor. sahil baştan sona cafelerden arınacak, bura avrupa değil ,yasak yapılacaksa tam yapılacak ,dümdüz kesiksiz bisiklet yolu ,kavşaklarda tam emniyet olacak

Gazel Girgin

Aktif Üye
Tepki
64
Bisiklet
Whistle
@Sertaç EKİCİ

Bu videodaki siyah arabanın plakası açık seçik belli bir şekilde ceza almasını sağlayamazmıyız

emir arıca

Daimi Üye
Tepki
108
Bisiklet
Merida
İnşallah daha kısa sürede olur beklentilerimiz. Ama yazdım ya 20 sene öncesi ile şu an arasında resmen bir kaç çağ var. Hatta bisiklet forumda bile bu farkı görebiliyoruz. Turları gördükçe önerileri dinledikçe yapılan tur sayısı katlanarak artıyor.
Elbette bir takım neandarteller eğitilmeden kalacak. Bizim amaçladığımız onların toplumdaki yüzdelerinin iyice azalması. Eğitimli insan sayısı fazlalaştıkça onlar da şimdiki pervasızca tacizlerini yapacak zemin bulamayacaklar.

Murat cinar

Aktif Üye
Tepki
64
Bisiklet
Atala
@Gazel Girgin

Valla bırakın ceza almasını siz bide ceza yersiniz bu araba nerden baksanız çok ama çok pahalı;bunu alacak parası ve gücü olan insanın çevresini düşünün!!!nereye ve kime neyi nereye şikayet edeceğiz hadi ettik sonuç gelene kadar zaten ömrünüz yetmez..baklava çalan çoçuğa 70-80 yıl ama böyle para babası olana bide takdir verirler..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@emir arıca

emir dostum..
evet konu başka şu anda, ama yardımcı oldum arkadaşlara bilgileri paylaştım ,
kimseden nefret etmeden çözümler için çaba sarfetmek ,stk ların görevidir ,şu anda dernek var ,stk olarak ,bu konuyu resimler ile derneğin sayfasına internetten taşıyacağım ve artık o bostancı-tuzla arasındaki bisiklet yolunun sorunlarınada el atılması lazım,
evet kavşaklar yeniden ele alınacak, ayrıca o kafeler kapanacak ,tabi burada büyük şehir oraları kapatırmı, kuşkuluyum, tek bir araç sağda park edemeyecek, ora mangal yeri olmaktan kurtulacak, yok başka çözüm artık ,ayrıca bisiklet yolunun tam kesiksiz düz bir yol haline getirilmesi, sürenlere zevk vermesi, kesin sağlanacak en fazla 2 metrelik genişlik olacak ve araya beton koruganlar yapılacak bunlar ya olur ya olur ..

Fatih Çetin

Forum Bağımlısı
Tepki
681
Bisiklet
Focus
@Kudret Kurtcebe

Bisiklet yolu iniş-çıkışları çok kötü. MTB kullanıcısı olmama rağmen amortisörüm kapalıyken an geldiğinde ciddi anlamda sarsıntı hissediyorum.
Maalesef ki ciddi anlamda denetimsizlik mevcut. Trafik ve zabıta 10 gün ciddi anlamda denetim yapıp ceza yağdırsa insanlar akıllanmaya başlayacak. Sonrasında rutin kontrol yeterlidir. EDS, mobese sistemi kursa çok kısa sürede maliyetini çıkarırlar.

@Gazel Girgin

@Gazel Girgin;
O izlediğiniz yeni bir video değildir. Siyah Honda S2000 araç oldukça büyük bir inşaat firması sahibinin oğluna aitti. Zamanında bütün bilgileri çıkarılıp şikayette bulunulmuştu.

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
Gecmis olsun arkadadimiza. O yol minibusler acisindan cok tehlikeli. Aniden durmalar aniden uzerine kirmalar arkadaslarin dedigi gibi cok kere tehlike atlatildi o yolda. En basiti kac defa o dolmuslar icindeyken adam paralari sayarken ondeki araca vuruyordu. Onundeki araci goremeyen kafadaki adamdan hicbisekilde bisey beklenmez. Umarim tekrari olmax. Gecmis olsu n

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Kaza geçiren arkadaş hakkında herhangi bir gelişme yada bilgi var mı arkadaşlar?

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
Ankaradan bir haber aldım arkadaştan konya yolunda 4-5 kişilik bir bisiklet konvoyuna girmiş araç bir bisikletçi bir arkadaşımız vefat etmiş sanırım,
kesin bilgi değildir.

Murat cinar

Aktif Üye
Tepki
64
Bisiklet
Atala
Bune yaaaa!!!!dört tekerli seri katiller bisikletli avına mı çıkdı;ya iyi bir haber alalım allah aşkına!!!!!

meseduzu

Forum Bağımlısı
Tepki
342
Bisiklet
b'Twin
bunların plakasıda görünüyor sevgili devletlüm bunlara bu videoları kanıt olarak kullanıp ceza kesmiyormu acaba.

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
@r.ezk

Şaka ise kaldırılabilecek durumda değil kimse.Doğru olmasın.Doğru olmasın lütfen.

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
Tüm kalbimiz ile yaralı arkadaşın durumunun iyi olmasını diliyoruz.
Sahil yolundaki bisiklet yolu için her türlü organizasyonda varım, arkadaşlar asla ihmal etmeyelim, hepimizin bir hayatı var ve kimse
hayatımızı istediğimiz gibi yaşamamızı tehlikeye atamaz buna izin vereceksek dünya ya ot gibi gelip gideceğiz demektir.

ASLA VE ASLA SİNEYE ÇEKMEK YOK, YOLU VE YORDAMI İLE HAKKIMIZI ARAMAK ZORUNDAYIZ...

Ayrıca lütfen yaralı arkadaşın bilgisine ulaşan burada paylaşsın yapabileceğimiz bir şey vardır belki..

• Beğen
Tepkiler: emir arıca

Furkan Çınar

Forum Bağımlısı
Tepki
217
Bisiklet
GT
Şimdi buraya yazılacak çok şey var ama gerek yok...

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
sanırım haber bu,
maalesef olmuş bende öğrenmiş oldum..

Bizleri yönetenler mangalda kül bırakmıyor, besmeleyle herşeyi çözüp tereyağlı ekmeklerine bal sürüyorlar...
Kitleleri uyutmak cahillikten beslenmek öyle işlerine geliyor ki...
Hakkını sorgulamak aramak işlerine gelmiyor...
Cahilik toplumun yükselen trendi, 3. dünya ülkesi olmak böyle bir şey...
Bisiklet sürene vurup kaçmak, bisiklet sürerken ölmek...

• Beğen
Tepkiler: HikmetYılmaz