Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Maltepe dolgu park Veledrom gece ışıklandırması

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Onur Kuzik tarafından paylaşıldı.

1. Onur Kuzik

Onur Kuzik Forum Demirbaşı

Seviye:
    Merhaba,

Istanbulluların birçoğunun bildiği üzere 2014'ün başından beri Maltepe Dolgu Park Spor Kompleksi içinde yer alan Veledrom biz bisikletçilerin kullanımına açılmıştır. Her ne kadar bazı teknik problemleri olsa da birçoğumuz tarafından beğenilmiş ve kullanılmaktadır.

Yaklaşık 15 gündür bu park içindeki tüm ışıklar (futbol, basketbol, yürüyüş alanları vs...) yanarken, Velodrom alanının ışıkları yanmamaktadır.

Konu hakkında bilgi alabilmek için hem inşaatı yapan ve halen tüm sorumluluğu üzerinde bulunduran Yapı & Yapı firması ile hem de IBB ile birkaç sefer görüştüm ancak yeterli geri bildirim alamadım.
    Bu sabah Yapı & Yapı firması ile tekrar görüştüm ve konu hakkında şikayetçi olduğumu ve bilgi istediğimi ilettim. Yaklaşık 1 saat sonra tarafıma geri dönüldü ve ışıklandırmanın neden durdulduğu açıklandı. Bu bilgiye göre;

1 ay kadar önce, Veledrom alanın civarında yer alan daire ve işyeri sahipleri ışıklandırma çok güçlü olduğu için IBB'ye şikayette bulunmuşlar. IBB'de bu durumu çözmek için Yapı & Yapı firmasına Veledrom alanının ışıklarının yakılmaması talimatını vermiş.

Bu durumu öğrenmemim ardından, bende IBB'yi arayarak Velodrom'un ışıklarının yakılmaması konusunda şikayette bulundum. Çözüm yolu olarak voltajın düşürülebileceğini veya daha farklı bir ışıklandırma yapılabileceğini söyledim. Örnek vermek gerekirse; Veledrom'un çevresinde 4 köşe olarak yer alan yüksek aydınlatma direkleri yerine daha alçak, düşük voltajlı ama daha sık konumlandırılmış sokak lambası tarzında bir ışıklandırma yapılabileceğini söyledim.
    Konu hakkında bir talep açtırdım şimdi geri dönüş beklemekteyim.

Eğer benim gibi, şimdi sizlerde 153 IBB Beyaz Masa'yı arayarak benzer şikayet ve taleplerinizi dile getirebilirseniz, belki daha hızlı ve kalıcı sonuçlar elde edebiliriz. Şu bir gerçek ki; benim tek başıma yapmış olduğum bu şikayetin önemsenmeme ihtimali oldukça yüksek. Ancak şikayet ve talep artar ise IBB konu hakkında hareket etmek ve çözüm üretme zorunluluğunu hissedecektir.

Anlayışınız için teşekkürler.

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba Onur, ben de İBBye şikayette bulundum bu konu ile ilgili.
    Umarım kısa zamanda çözümlenir. İBB, bu kadar komik kendilerince çözüm üreteceğine üzerine beton döküp kapatsın daha iyi...

Onur Kuzik ve Barış TURAN bunu beğendi.
  3. Can_517

Can_517 Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Öyle demeyin. devlet yönetimi ciddi ciddi beton dökerler. : )))

4. M.A.Y.

M.A.Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Tahminimce İBB şu velodromu yaptığına yapacağına pişman olmuştur.

5. Onur Kuzik

Seviye:
    Teşekkürler Evrim, Umarım bu işin sonunda gülen bizler oluruz. O kadar para yatır, gece ışıklandırması için koca direkler yap, sonra çalıştırma. Akıl ermiyor doğrusu :)

Valla şaşırmam :) "Futbol sahası yatık, basketbol da var, biraz tenis oyna, biraz da koşarsın yetmiyor mu?" diyebilirler :)

Bende aynı şekilde düşünüyorum. Zaten telefonda Velodrom'u anlatmaya çalışırken biraz zorlandım, bisiklet pisti demek zorunda kaldım. Sonuç olarak anlaştık ama hala bir yanıt yok. Şikayet sayısı artarsa kayıtsız kalamazlar diye düşünüyorum..

6. Fatih Çetin

Fatih Çetin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Beton demeyin, adamları bir heyecan kaplıyor :)

Onur Kuzik, Sefa ve İsmail Kulaoglu bunu beğendi.
  7. İsmail Kulaoglu

İsmail Kulaoglu Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Eee adamlar inşaatçı aga para nerden gelir kokusunu alıyorlar :D

Umarım inşaatçılar alımaz :p

Onur Kuzik bunu beğendi.
  8. öner yıldırım

öner yıldırım Aktif Üye

Seviye:
    Normalde bu iş teknik açıdan çok saçma. Orada kullanılan armatürlerin yüksekliğinden, optik tasarımına, kullanılan ledlerin lümenlerinden sayısına kadar teknik yapısı düşünülmüş olsa böyle bir sorun olmazdı. Kesin müteahit işi, bu kadar direk yeter deyip işi bitirmişlerdir.

Onur Kuzik bunu beğendi.
  9. Max Torque

Max Torque Forum Bağımlısı

Adı:
    Hüseyin Gündoğdu
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Tabiki destek olacağız şikayete, Antreman için güzel alanlardan biri. Akşam gitmesek bile iş çıkısı gidenler için önemli :) .
    Twitter'dan ilettim.

Onur Kuzik bunu beğendi.
  10. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    aman çocuk musunuz bisikletede binmeyi verin.:D:D

Onur Kuzik bunu beğendi.
  11. Onur Kuzik

Seviye:
    Konu hakkında IBB'den 31.10.2014 Cuma günü yaptığım şikayet ve bilgi talebi hakkında bir telefon aldım. Telefondaki yetkili, "konunun incelendiğini ve sorunun giderilmesi için 05.11.2014 gününden başlamak üzere (bugün) bir çalışma programının oluşturulduğunu ve hızlıca problemin çözülerek tarafıma tekrar bilgi verileceğini" belirtti.

İnsanın karşısında muhattap bulması ve sorun hakkında çözüm umudu taşıması bizler açısından sevindirici. Ancak yinede, günümzde bu gibi konuların bir sorun ve şikayet boyutuna ulaşmadan ve bu kadar süre geçmeden hızlıca çözülebiliyor olması lazım. Umarım ilerleyen dönemlerde bu gibi basit konular daha pratik ve çabuk yöntemler ile çözüme ulaştırılabilir.

Bakalım bu hafta, ışıklandırmada bir ilerleme kaydedilecek mi?

Murat B. bunu beğendi.
  12. Murat YAZICI

Murat YAZICI Cube' lere bin! www.muratyazici.com.tr

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Sonuç nedir acaba merak ettim? Ben Çengelköy' de oturuyorum ve Maltepe' ye gelmek istiyorum bisikletimle. Veledrom aydınlıksa oraya da uğramak isterim. ;)

13. Onur Kuzik

Seviye:
    Malesef geçtiğimiz hafta itibariyle henüz gözle görülen bir ilerleme kaydedilemedi. Bugün yapmış olduğum başvurunun durumunu öğrenmek için tekrar bilgi talebinde bulundum.
    Bakalım ne zaman cevap alacağız.

14. no haşhaş no vitamin

no haşhaş no vitamin Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    geçen hafta içi akşam gittim karanlık ve yağmurdan ıslanmıştı veledrom bir de çok rüzgar vardı 1 tur atamadan geri dönmüştüm

500 metre ilerde yolun diğer tarafında tepelerde yeni yapılan evler var sanırım onlar veledromun statyum tarzı ışıklarından şikayetçi olup kapattırmışlar. daha düşük voltaj veren ışıklandırma olsa daha iyi olur belki. yada sadece haftasonu akşamları ışıklandırma yapsalar ona da razıyız.

hayır yani bu veledrom o kadar harcandı yapıldı bir kaç kişi 500 metre ilerde ışıkdan rahatsız oluyor diye hiç kullanılmayacakmı bu veledrom akşamları. perdelerini kapasınlar onlarda ışıkdan rahatsız oluyorsa