Maliyet fikirleri

Tepki
200
Bisiklet
Diğer
Merhaba Arkadaşlar,

Benim kız arkadaşımın eski bir doğu almanya malı bisikleti var (Mifa marka) ve kadrosu çelik kardo baya sağlam ve hoş retro bir tarzı var ancak cantları çok kötü durumda aynı zamanda frenleri de çok iyi olduğu söylenemez. Bisikletin vitesi yok zaten tek vites olarak yapılmış.
Kadro fotoğrafı elimde yok ancak ocak ayında buraya ekleyeceğim fotoğraflarını. Ben bu bisikleti kendisine hediye olması anlamında restore etmek istiyorum. İlk restorasyon deneyimim olacak haliyle kafamda bir çok soru var.

İlk olarak sizce maliyeti ne olur. Bisikletin sadece kadrosunun sabit kalacağını düşünerek bu konuda deneyimli arkadaşları yorumlamaya davet ediyorum. Aklımda donanımlarının çok yüksek olmasına gerek yok sıkıntı çıkartmayacak ortalama donanım da yeterli ve kafamda bir şehir bisikleti yapmak var.

Ek olarak vitessiz olan bir bisiklete vites eklenilmek istese nasıl bir yol izlenilmeli. Hub gear (link) vites mantıklı olur mu? yoksa aktarıcılı sistem daha mı mantıklı olur sizce?

Başlangıç olarak fikirleriniz benim için çok değerli
şimdiden teşekkürler
Okan

Scudo

Halilibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
2.288
İsim
Halil ibrahim
Bisiklet
Specialized
Merhaba.

Kadro Zımpara + Boya 150 TL (maximum)
2. El Temiz Bir Çift V Fren Uyumlu Jant + İç Dış Lastik 150 TL (Max)
Sıfır Bir Çift V fren takımı + kabloları + telleri 75-100 TL (Max)
Zincir 35-40 TL
gibi maliyetler çıkar

Shimano Nexus Vites Sistemlerine Bakabilirsiniz Ayrrıca

• Beğen
Tepkiler: Murat Cömez

kudretozbay

Forum Demirbaşı
Tepki
1.150
@O.Yalcindag soyle bir maliyet cikartalim
Aynakol bb gobegi toplam fiyat 100 tl de
Vitesli hublar 75 tl ile 200 tl arasinda degidiyir benim onerim kontra gobek almak kontra gobekli bir jant setini 100 tl ile 200 tl arasinda alabilirsiniz kadronun biyasi degisicekmi degisicekse bir 100 tl de ona yazin furc set 10 tl lastikler ic dis 60 tl diyelim zincir de 15 tl gidin sele vs degisicekse onlarada toplamda 70 100 tl arasi gibi birseyler yazabiliriz istanbuldaysaniz karakoyde bisiklet parcasi satan toptancilarvar oralardan toptan butun eksikleri alirsaniz maliyeti cok assagiya indirebilirsiniz

Tepki
200
Bisiklet
Diğer
@kudretozbay hocam şu anda bisiklet almanyada o yüzden almanyada yapmayı düşünüyorum restorasyonu, ocak ayında gideceğim oraya ve bisiklete etraflıca bakıp inceleyeceğim neler gerekiyor diye. Belki de kullanılabilir parçalar çıkar aradan maliyeti düşürmüş oluruz. İnceleme sonrası malzemelerin türkiyede ucuzunu türkiyeden almanyada ucuzunu almanyadan almayı düşünüyorum. Almanyada özellikle schwalbe gibi alman markaları türkiyeye göre çok daha uygun fiyatlarda satılıyor malum :)

hub vites türkiyede bulunur mu onu bile bilmiyorum açıkçası

İhsnn_zyvl

Forum Demirbaşı
Tepki
207
İsim
İhsan
Bisiklet
Salcano
@O.Yalcindag
Eğer almanyada yapacaksanız @Murat Cömez Abi yardımcı olabilir belki bi onunla konuşun derim