Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Malatya'da Bulunan Tüm Bisikletçilerin Dikkatine!!!...

Konu, 'Doğu ve G.doğu An.Bölgesi' kısmında Saruz26 tarafından paylaşıldı.

1. Saruz26

Saruz26 Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar takip edebildiğim kadarıyla Malatyada hatrı sayılır bir sayıya ulaştık fakat daha birçoğumuz birbirimizi tanımıyoruz ve ne hikmet fazlada karşılaşamıyoruz benim bir teklifim var. Bu aralar biryerlerde buluşalım, tanışalım ve aramızda bir koordine sağlayalım. Birlikten kuvvet doğar. Herkes durumunu ortaya koyar ona göre daha profesyonel bir topluluk oluruz. Hatta benim amacım durumu biraz daha abartarak Malatya bisiklet topluluğunu kurmak. Bu uğurda benimle birlikte olacak arkadaşları bekliyorum. Herkese kapımız açık... Bana aşağıdaki numaralardan ulaşabilirsiniz. Lütfen gelmek isteyen arkadaşlar en azından kendilerini tanıtıcı bir mesaj atsın ya da arasın....
    0555 6025279 Süleyman SOYER

Jelib10 bunu beğendi.
  2. okayy

okayy Yeni Üye

Seviye:
    +1 umarım bu sefer bi toplanma gerçekleşir. 0555 626 11 56 Okay YALÇIN

Jelib10 ve Saruz26 bunu beğendi.
  3. Saruz26

Saruz26 Kıdemli Üye

Seviye:
    Hadi bakalım ilk katılımcı okay arkadaşımız hoşigeldin diyorum kendisine...

Jelib10 bunu beğendi.
  4. Saruz26

Saruz26 Kıdemli Üye

Seviye:
    Haydi arkadaşlar daha fazla sayıda olduğumuz gün gibi açık beni mahcup etmeyin

Jelib10 bunu beğendi.
  5. ercu2001

ercu2001 Aktif Üye

Seviye:
    Eh profesyonellik elbette daha güzel ve daha kordineli olur.Fakat bu profesyonellik beni biraz aşar sanıyorum. ercu2001@hotmail.com :rolleyes:

Jelib10 bunu beğendi.
  6. okayy

okayy Yeni Üye

Seviye:
    aslında su sekılde olabılır. bisiklet toplulugu derken amac duzenlı olarak faalıyet organıze etmek geziler fln seklınde. ayrıca ısteyen arkadasların katılımı ıle antreman amaclı mesafe yapmak belırlı bı program dahılınde. bunun dısında da ılerleyen asamalarda daha kapsamlı gezıler yapılabılır sonucta dogu da gıdılebılecek cok ıı tarıhı yerler var en yakında nemrut mesela. yanı profesyonellık derken fransa bısıklet turuna sporcu olmak ıcın ugrasmıcaz :D

bunların dısında su da olabılır. eger bı kac kısı olursa bisiklet parcaları aksesuarlar malum asırı pahalı. belkı daha ucuza temın edebılırız. :D :D :))))

Jelib10 bunu beğendi.
  7. ercu2001

ercu2001 Aktif Üye

Seviye:
    Beni aşar derken tabiki siz gençlerle aynı tempoda pedal vurmak belkide benim için biraz daha zor olabilir eh yaş da artık 20 değil malum.Ayrıca fikirlerini sevdim özellikle bisiklet parçalarıyla ilgili olanı.Buralarda adama "kask varmı." dediğinde alacagı cevabı aslında herkez tahmin eder....."YOK ÇÜNKİ GEREK YOK"!!!

Jelib10 bunu beğendi.
  8. Saruz26

Saruz26 Kıdemli Üye

Seviye:
    Yani Okayy arkadaşımın da dediği gibi amaç düzenli ve sağlam bir bisiklet organizasyonu yapabilmek. Güzel turlar yapalım istiyorum belirli bir plan dahilinde porfesyonel derken amacım bu yani daha profesyonel hobi şeklinde uğraşalım birbirimize sürekli destek sağlayalım istiyorum. Diğer ve daha fazla arzuladığım bir amacımda malatyada bisikleti yaygınlaştırabilmek. İnsanların bu zevkten mahrum kalmasını, sağlıklı yaşam adına bilinçlenmelerini istiyorum ve kafamdaki düşünceler bu faaliyetlerde valiliğin belediyenin vb. önemli öğeleride yanımıza çekebilmek. Tüm TÜRKİYE duysun arkadaşlar Malatya birgün bisiklet cenneti olacak. Buna ben inandım sizde inanın ve en doğruyu yapalım.

Jelib10 bunu beğendi.
  9. Saruz26

Saruz26 Kıdemli Üye

Seviye:
    O köprü beylerderesinden yeşilyurt tarafına giderkenki demiryolu köprüsümü acaba

Jelib10 bunu beğendi.
  10. ercu2001

ercu2001 Aktif Üye

Seviye:
    Evet aynen de öyle ben öyleyim işte foto makinesinide yanıma alıyorum gezip dolanıyorum.Geçen günde Sultansuyu barajına gitiydim .Gittim gitmesine'de bir rüzgar vardı hatta fırtına anam ağladı gidene kadar...vs.vs.

Jelib10 bunu beğendi.
  11. okayy

okayy Yeni Üye

Seviye:
    aslında malatya iklim acısından ve de beledıyenın azda olsa kaldırımları fılan bısıklete uygun olarak bazı yerlerde yapması acaısından bı de kısa surede ulasılabılecek dogal alanları ıle bısıklet ıcın cok uygun. bugun bısıklet ıle merkezde gezıyım dedımde cıdden cok kullanan var. ben izmirdeyken ege unıversitesı bisiklet klubundeydım guzel organızasyonlar yapıyrduk. burdakı unwsitede hıcbırsey goremedm. aslında baslatılabılır.

12. okayy

okayy Yeni Üye

Seviye:
    bu arada eklemeden gecemıycem bugun ciddi bi dusus yasadım. merkezde trafiğin oldugu bı yerde hızım 30 civarı ıken onumdekı arac anıden durdu. carpmamak ıcın bıraz saga kırdım ve frene bastım . arka teker kaymaya basladı ve bisiklet capraz dondu. bnde araca vurmamak ıcın bisikletı saga yatırdım. o sekılde 3 4 metre yerde suruklendık. benden sonra bısıklet bı 3 metrede kendı suruklendı :)) eldivenlerın neden bi bisikletci icin cok onemlı oldugunu sımdı daha ıı anladım. yerde suruklenırken elımı dırek yere koydum kısa sure ııcındede daha durmadan yerden destek alıp kalktım. sortumun altındada pedli tayt vardı buda cıdden azda olsa ıse yaradı.
    herkese tavsıyem en kısa surede eldiven temın etmenız emınım kı vardır ama azda olsa iyisi olursa işe yarar.

daha once bu tarz bı kazayı motosıklettede yasamıstım. biraz refleks ama sıze tavsıyem bisiklet dusme durumuna ulaştı ıse son cabalar ıle kalkmaya calısmayın dırek bisikletı yere sıze en rahat gelen tarafa yatırın. yarıs motorcuları gıbı. kısa suruklenme sonrası kontrollu bı dusus saglıyorsunuz. eger durumu kurtarmaya calısırsanız bısıklet yada motorun kendı dusmek ıstedıgı duruma siz girersiniz bu da size baglı dusmeden daha kotu olur.

13. Saruz26

Saruz26 Kıdemli Üye

Seviye:
    pardon ama abi sen bize yetişemeyeceğinimi söylüyorsun o dediğin yerlere daha birçok gencin gitme eforu yok MAŞŞALLAH diyorum ve haddim olmayarak takdir ediyorum sizi isterseniz yarın erkenden oraya bir tur yapabiliriz

14. Birol YILDIZ

Birol YILDIZ Aktif Üye

Seviye:
    biraz geç oldu ama sayfayı gördüm. her etkinliğe yarım.

15. alpinist63

alpinist63 Kıdemli Üye

Seviye:
    Kazadan dolayı geçmiş olsun diyorum. Ayrıca görüyorum ki malatyada kısa sürede güzel bir kulüp ve getirisi olan güzel bir etkinlikler göreceğiz

Saruz26 bunu beğendi.
  16. Saruz26

Saruz26 Kıdemli Üye

Seviye:
    evet inşallah bir toparlanabilsek güzel şeyler yapacağız ama bakalım ekibi toplamak biraz zor olacak gibi

17. ercu2001

ercu2001 Aktif Üye

Seviye:
    süleyman o teklifinin üzerine telefonla seni ardım fakat sana ulaşamadım bir numaran kullanılmamaktadır diyordu. Zaten kaç zamandır seni ve bir çok kişiyide formdada göremedim.Ben hergün muhakka formda dolaşıyorum.
    Ve Malatyada bisiklet üzerine gerçek ve ciddi bir sosyal gurup oluşacağına inanıyorum.Zaten büylesi dönüşümler hemen olmaz ağır, ağır ama etkili olur.

Saruz26 bunu beğendi.
  18. okayy

okayy Yeni Üye

Seviye:
    bende gecen haftasonu gezı varmı dıe aradım ama ulasamadım. bu hafta sonu bıseyler planlarsanız ben buyuk ıhtımal bosum

Saruz26 bunu beğendi.
  19. semih24

semih24 Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar biz erzincanda ERBİT(ERZİNCAN BİSİKLET TPOLULUĞU) kurduk.Gönlümüz,pedallarımız sizlerle.Buralara bekleriz,belki bizler geliriz.hadi kolay gelsin...

Saruz26 bunu beğendi.
  20. ercu2001

ercu2001 Aktif Üye

Seviye:
    Herşeyden önce sizleri kutlarım güzel şeylerede bir araya gelebilmek ne kadar güzel. Bende aslında oralara gelmeyi çok istiyorum ..hele bir televizyon programında bi kanyon gösterdiler o zaman bu zamandır oraya gitmeyi düşünüyorum.Kimilir belkide birgün gelirim.

Saruz26 ve semih24 bunu beğendi.