Malatya Merkez-Orduzu Pınarbaşı Göleti Turu

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Genç Osman Bircan tarafından paylaşıldı.

1. Genç Osman Bircan

Genç Osman Bircan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bu gün ikindiden sonra işlerim bitmişti bisikletimi depomdan aldım ve Orduzuya doğru yola koyuldum. Pınarbaşına kadar hızlı bir tur oldu, sadece çevre yolunda "Mağaza Ofis Marketten" çikolata almak için durdum, bu nedenle şehir içinde fotoğraf almadım.Dönüşte ise hava kararmıştı cep telefonumdaki görüntüler pek kaliteli olmadığı için yayınlamaktan vazgeçtim.

Pınarbaşına Nizamiye

Pınar Başı Gölet girişi
    http://img138.imageshack.us/i/19032011280.jpg/][​IMG]

Pikniğe gelenlerin Çocuklarının eğlendikleri park alanı. Mesireciler havanında güzel oluşundan faydalanıp pikniğe gelmişler, bir çok aile ve genç mangallarını yakmışlardı.Bakışlarına nazar olmamak için fotolarını almadım.

Pınarbaşından en sevdiğim yerlerden biride burasıdır. Sonbahar ve ilkbaharda bu yolun fotoğrafı göz kamaştırıcıdır. Kış olması nedeniyle yol kendini göstermemekte

Ve göletten bazı kareler

Bisikletim ve karşı kıyıda ise İlimizde her yıl düzenlenen Kaysı Festivaline Bağrını açan Fuar Alanı

Karşıda Telsiz tepe dediğimiz Malatyanın Radyo ve Tv Yayınlarının dağıtıldığı bu tepenin arkasında şehir Batıya doğru uzanmaktadır.

Ve Ben

Ve Altta yeralacak fotoğraflar ise Pınarbaşı göletinin bazı turlarımda ve Pazar sabah koşularımda çektiğim karelerinden oluşmaktadır.

Buraya yaptığımız turlardan birinde Forumun Malatya İl Temsilcisi Değerli Mahmut Paşa Gültaş arkadaşımız.

Ve Bisiklet Grubumuzda yer alan Değerli arkadaşımız Gökhan Teski

Altta yer alacak fotoğraflar ise Orduzu pınarbaşındaki Olimpik havuzun önceki ve sonraki durumunu bize daha iyi anlatıyor. Havuza vardığımda Havuzun güvenliğinden sorumlu Abdullah arkadaşım beni karşıladı ve havuzda uzunca bir gezi yaptık.

Önce

Şimdi

Önce
    Not: Yukarı kat uydurma bir tente ile güneşi engelliyordu, kafeterya bölümü içler acısı bir haldeydi, dinlenme koltuklarının demirleri insana bırakın dinlenmeyi oturma imkanı dahi vermiyordu, müzik sistemi ve ses akustiği çok kötü bir durumdaydı

Şimdi
    Kafeterya katına çıkmak için asansör konulmuş,zemin artık karabeton değil, granit ile kaplanmış

Önce
    Çocuklar için Çırpınma havuzu mevcut değildi

Şimdi

Aşağıdaki fotoğrafta ise
    Havuzda spor yapan, eğlenen insanlar artık yukarı kafeterya bölümüne çıkmak zorunda kalmıyacaklar, türbünün sağında gördüğünüz iki kulede kafeterya bölümü olarak kullanılacakmış ve sağda gördüğünüz kamelyalarda yiyecek, içecek tüketmek ve dinlenme için ayrılmışlar.

Havuz bu kadarla bitmiyor; Engelli vatandaşlarımızın için ayrılmış giriş bölümleri ve duş yerlerinden tutun da arka tarafta zemin kat da fitness salonu olarak kurgalanmış bölüm ve gölün kenarına kadar uzanan yeşil alan ve bu alana hizmet verecek Restorant bölümü.Soyunma kabinleri, duş yerleri havuza giriş ve havuzdan çıkış bölümleri bunlarıda artık açıldığında sizler keşfedersiniz süpriz olsun bu kısımlar.

2. M.Nuri TEKE

M.Nuri TEKE Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Osman süper olmuş eline sağlık. Güzel Malatya'mızın geçmişini ve günümüzü çok güzel resmetmişsin..(fotoğrafta daha bi genç gözükmüşsün sanki...)
    artık yarın bizzat tebrik ederim seni...
    boşver, şimdiden tebrikler....
    :in:

Genç Osman Bircan bunu beğendi.
  3. Frédéric LAPOİNTE

Frédéric LAPOİNTE Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ayaklariniza saglik.Gerçekten çok guzel bir tur.

4. sedat seçkiner

sedat seçkiner Aktif Üye

Seviye:
    Bir zamanlar neredeyse içinden çıkmadığımız, uzun süredir de gitmediğimiz mesire yerini senin makinenden yeniden görünce bayağı değişiklik olduğunu farkettim.
    ayaklarına sağlık, paylaşım için teşekkürler.

5. Hakan Eşme

Hakan Eşme Bu muydu Yaşam? Hadi Öyleyse Bir Kez Daha!!!

Adı:
    Hakan EŞME
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Keyifli bir tur olmuş. Göl fotoğrafları çok güzel ve bir de iki yanı ağaçlıklı yola bayıldım. Tanıtım için eline emeğine sağlık.

6. murat oğuz

murat oğuz Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşım; güzel fotoğraflar eline sağlık, ışığın bol olsun. Bizim ekiple havuza da gideriz artık...

7. ramazan gündüz

ramazan gündüz Üye

Seviye:
    Genç Osman abi senin mekanı hazır etmişler
    Hadi hayırlı olsun..

8. Bülent ŞİMŞEK

Bülent ŞİMŞEK Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Abi çok iyi yapmışsın.Orduzu ve devamındaki Kaldırım ve Maryap ta benim antrenman rotalarımdan biri.Bazen mesai öncesi bile çıkıp bir turlayıp geliyorum.İnsan kafa dinliyor.Ayaklarına sağlık....