Malatya Merkez-Orduzu Pınarbaşı Göleti Turu

Genç Osman Bircan

Forum Demirbaşı
Tepki
651
Bu gün ikindiden sonra işlerim bitmişti bisikletimi depomdan aldım ve Orduzuya doğru yola koyuldum. Pınarbaşına kadar hızlı bir tur oldu, sadece çevre yolunda "Mağaza Ofis Marketten" çikolata almak için durdum, bu nedenle şehir içinde fotoğraf almadım.Dönüşte ise hava kararmıştı cep telefonumdaki görüntüler pek kaliteli olmadığı için yayınlamaktan vazgeçtim.

Pınarbaşına Nizamiye
(link)[/URL]

Pınar Başı Gölet girişi
(link)http://img138.imageshack.us/img138/9158/19032011280.jpg

Pikniğe gelenlerin Çocuklarının eğlendikleri park alanı. Mesireciler havanında güzel oluşundan faydalanıp pikniğe gelmişler, bir çok aile ve genç mangallarını yakmışlardı.Bakışlarına nazar olmamak için fotolarını almadım.
(link)

(link)

Pınarbaşından en sevdiğim yerlerden biride burasıdır. Sonbahar ve ilkbaharda bu yolun fotoğrafı göz kamaştırıcıdır. Kış olması nedeniyle yol kendini göstermemekte
(link)

(link)

Ve göletten bazı kareler
(link)

(link)

(link)

(link)

(link)

Bisikletim ve karşı kıyıda ise İlimizde her yıl düzenlenen Kaysı Festivaline Bağrını açan Fuar Alanı

(link)

(link)

Karşıda Telsiz tepe dediğimiz Malatyanın Radyo ve Tv Yayınlarının dağıtıldığı bu tepenin arkasında şehir Batıya doğru uzanmaktadır.
(link)

Ve Ben

(link)

Ve Altta yeralacak fotoğraflar ise Pınarbaşı göletinin bazı turlarımda ve Pazar sabah koşularımda çektiğim karelerinden oluşmaktadır.
(link)

(link)

(link)

Buraya yaptığımız turlardan birinde Forumun Malatya İl Temsilcisi Değerli Mahmut Paşa Gültaş arkadaşımız.

(link)

(link)

(link)

Ve Bisiklet Grubumuzda yer alan Değerli arkadaşımız Gökhan Teski
(link)

(link)

(link)

Altta yer alacak fotoğraflar ise Orduzu pınarbaşındaki Olimpik havuzun önceki ve sonraki durumunu bize daha iyi anlatıyor. Havuza vardığımda Havuzun güvenliğinden sorumlu Abdullah arkadaşım beni karşıladı ve havuzda uzunca bir gezi yaptık.

Önce

(link)

Şimdi
(link)

Önce
Not: Yukarı kat uydurma bir tente ile güneşi engelliyordu, kafeterya bölümü içler acısı bir haldeydi, dinlenme koltuklarının demirleri insana bırakın dinlenmeyi oturma imkanı dahi vermiyordu, müzik sistemi ve ses akustiği çok kötü bir durumdaydı

(link)

Şimdi
Kafeterya katına çıkmak için asansör konulmuş,zemin artık karabeton değil, granit ile kaplanmış
(link)

(link)

(link)

(link)

Önce
Çocuklar için Çırpınma havuzu mevcut değildi
(link)

Şimdi

(link)

Aşağıdaki fotoğrafta ise
Havuzda spor yapan, eğlenen insanlar artık yukarı kafeterya bölümüne çıkmak zorunda kalmıyacaklar, türbünün sağında gördüğünüz iki kulede kafeterya bölümü olarak kullanılacakmış ve sağda gördüğünüz kamelyalarda yiyecek, içecek tüketmek ve dinlenme için ayrılmışlar.
(link)

Havuz bu kadarla bitmiyor; Engelli vatandaşlarımızın için ayrılmış giriş bölümleri ve duş yerlerinden tutun da arka tarafta zemin kat da fitness salonu olarak kurgalanmış bölüm ve gölün kenarına kadar uzanan yeşil alan ve bu alana hizmet verecek Restorant bölümü.Soyunma kabinleri, duş yerleri havuza giriş ve havuzdan çıkış bölümleri bunlarıda artık açıldığında sizler keşfedersiniz süpriz olsun bu kısımlar.

Scudo

M.Nuri TEKE

Forum Demirbaşı
Tepki
695
Bisiklet
Specialized
Osman süper olmuş eline sağlık. Güzel Malatya'mızın geçmişini ve günümüzü çok güzel resmetmişsin..(fotoğrafta daha bi genç gözükmüşsün sanki...)
artık yarın bizzat tebrik ederim seni...
boşver, şimdiden tebrikler....
:in:

• Beğen
Tepkiler: Genç Osman Bircan

sedat seçkiner

Aktif Üye
Tepki
257
Bir zamanlar neredeyse içinden çıkmadığımız, uzun süredir de gitmediğimiz mesire yerini senin makinenden yeniden görünce bayağı değişiklik olduğunu farkettim.
ayaklarına sağlık, paylaşım için teşekkürler.

• Beğen

Hakan Eşme

Forum Bağımlısı
Tepki
5.778
İsim
Hakan EŞME
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Geotech
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Keyifli bir tur olmuş. Göl fotoğrafları çok güzel ve bir de iki yanı ağaçlıklı yola bayıldım. Tanıtım için eline emeğine sağlık.

• Beğen

Bülent ŞİMŞEK

Daimi Üye
Tepki
689
Bisiklet
Salcano
Abi çok iyi yapmışsın.Orduzu ve devamındaki Kaldırım ve Maryap ta benim antrenman rotalarımdan biri.Bazen mesai öncesi bile çıkıp bir turlayıp geliyorum.İnsan kafa dinliyor.Ayaklarına sağlık....

• Beğen