Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Malatya- gÜndÜzbey-yeŞİlyurt-yakinca turu

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında Ahmet F.ELBİR tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet F.ELBİR

Ahmet F.ELBİR Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Evet çok şükür sonunda yeğenimle (Muhammed Ali) Malatyada gezebildik.
    Bazı arkadaşlar ın haberi var 1 haftadır makatyada kiralık bisiklet arıyordum ama bulamamıştık ki; yardımımıza yeğenimin kuzeni ve eniştesi koştu , bisikletlerin biri Ümit blackmount diğeri Ümitxstar idi, daha iyi durumda olduğunu düşündüğümden, Ümit blackmount u yeğenime verdim, ama sürüş esnasında değiştirdik çünkü ümitxstar da hem maşa yoktu hemde selesi çok rahattı,

ben sadece yanımda getirdiğim kadroya bağlanan çantam içinde yama setti ve çakı vardı ama işe yaramıyacaktı çünkü pompamız yoktu allahtan bi sorun olmadı . Bu arada forumdan bisiklet bulursam benden haber bekleyen Mustafa T. arkadaşımızıda aramadım hem bisikletlerin durumunu çok beğenmediğimden hemde yeğenimin kondüsyonuna güvenemediğimden Mustafanın gününü batırmayalım dedim.
    Gezi olayına gelecek olursakta aslan höyüğüne gitmeyi düşünüyorduk ancak biz Tevfik Temelli deyiz ve aslan höyüğü yolu bana yeğenimden dolayı zor olur diye düşündüm ve bilenler için söylüyorum bisikletleri sabah 8 de toplayıp Fahri Kayhan üzerinden Gündüzbey e rotayı değiştirdim.

[​IMG]a

Muhammed bu yaz babasına yardım ettiğinden bisiklet sürememişti hiç bide yaş 12 olduğundan fazla güçte yok tabi ve yokuş görünce yorulup dinlenmek istedi, sabah çıkarken kahvaltı yapmadık 1 şeftali ile yola çıktık, Fahri kayhanda mecburi su ve çikolata molası verdik 8.30 da

Yeni çalışma yapılan kuzey yeşilyurt yol çalışması güzergahından giderken tedbir amaçlı yolu soralım dedik ve gölgede otobüs bekleyen Abdullah amca ile tanıştık belliki onunda canı sıkılıyordu 3-5 dk sohbet edip resim çekilerek yolumuza devam ettik.

Yeşilyurt a hoşgeldiniz tabelayı görünce yeniden bi yol sorduk bilene çünkü rampaları bilmiyordum iyikide sormuşum soldan gidip sağdan (yeşilyurt merkezden bu yola geri çıkış) geri döndük,

İnsan doğal güzellik yeşilliklerin içinde kalan bahçeler bol oksijen tertemiz bir hava yı bisiklet üstünde soluyunca yüzünde gülücükler açıyor adeta,

ve Gündüz bey Merkeze geldik

çok seviyorum burayı çocukluğumdan beri her yaz gelmemde 3-5 gün kalırdım burda, muz ve su molası verdik o ara , burda herkes birbirini tanır ve tel taşımayan bir eniştem var burda onu sordum markete tesadüf oda yeni gelmiş bende direk o güzelim köşk evlerin arasından eniştemin köşk evine doğru gittim

Yola yakın köşkler muhtemelen belediye destekli tek tip boyanmış ve bakımlı duruyorlar, ama bizimkisi bakımsız yıllar önce teyzemler merkeze taşındı eniştemde sadece bahçe için gidiyor

tabi eniştemi evde bulamayınca yıllardır gitmediğim bahçelerinede bi bakıyım dedim,

biz çocukken bu dere nin etrafı açıktı içinden geçerdik su yüksek değil ama zamanla suyun kontrolu amaçlı taş duvar yapılmış ki 95 seli yanlış hatırlamıyorsam gündüzbeye çok zarar vermişti.

Bu amca bize yardımcı oldu ama Bahçede de bulamayınca eniştemi geri dönüş yolu başladı bizim için

bunlar yapışkanlı diken sanki Muhammed ali den alıyorum elime yapışıyor bu sefer

ve ufak bir düşüş ama allahtan sıkıntı yok.

Antikköy restaurant ın ordan kendimizi Yeşilyurt merkeze saldık

Yeşilyurt merkezden yola çıkışta tek rampa bizi biraz zorladı, daha doğrusu rampa Muhammed Aliyi , Ali de beni zorladı :)

Buda kaynatılmış bulgur galiba kurutulma işlemi çok anlamam bu işleri neden kurutulur diye

Bir anda yakınca tabelası gördüm , bir yeğenimin ordaki Yeşilyurt Belediye Binasında işe başlamış olması sebebi ile onuda ziyaret edelim dedik, verdik direksiyonu yakıncaya

Ne tesadüf ki haftasonu buraya abim araçla kahvaltıya getrimişti bizi Davullupınar Alabalık Tesisleri gitmeyenler için tavsiye derim tabi ,

Muhammed Alinin sabırsızlığından yeğenimle resim çekilemeden onu ziyaret ettik hoş beş sohbet derken eve dönüş başladı, yakınca dan çevre yoluna bağlandık,

ve eve 12,30 da geldik 1 saat mola vermiş olsak 3-3,5 saat bisiklet kullanmak Muhammed Aliye yetmemiş olacakki amca yarın da çıkalım dedi kararlaştırdık bu sefer kuzenini de alıp Battalgazi - Eski Malatya yapacaktık ama gece amca her yerim ağrıyor dedi ve iptal ettik bu sene bu kadar seneye daha organize bir biçimde inş. kendi bisikletimide getirecem dedik ve bu fotoları , sizlerle paylaşmak istedim , anlatım bozukluğu ve yazım hatası için şimdiden özür dilerim, okuduğunuz içinde teşekkür ederim.

He tabi birde tur sonrası yemek var okadar aç kaldık , eve gelip duş alıp evde bekleyenlerle birlikte benim kebabının lezzetini sevdiğim sanayi içinde cami altında Kervan et lokantasının yolunu tuttuk.

2. Doğukan Şık

Doğukan Şık Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    O köşk şeklindeki evlerin sadece Beş Konaklar'da olduğunu sanıyordum,yanılmışım. :D

Tura gelince çok güzel bir tur olmuş. Yarın bir yerlere gideyim en iyisi. :D

3. Ahmet F.ELBİR

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Çok güzel tarihi evlerimiz var aslında ama insanlar korumak yerine yıkıp yenisini yapmayı yada işletmelere bırakmyı tercih ediyor, Beş konaklarda olduğu gibi malesef

4. Furkan TK

Furkan TK Onurlu Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Çok güzel bir tur olmuş ayrıca yiğeninizle birlikte kaliteli vakit geçirmişsiniz devamınıda getirin bundan sonra tebrikler.

5. Çağatay Y.

Çağatay Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Beşkonaklar merkezde :)

6. Doğukan Şık

Doğukan Şık Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Merkezde olduğunu biliyordum. Sadece bu tür evlerin sadece Beş Konaklar da olduğunu sanıyordum.

7. Çağatay Y.

Çağatay Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Başka yerlerdede var tek gündüzbey değil :)

8. Doğukan Şık

Doğukan Şık Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Galiba Battalgazide de varmış. Sanat Sokağıydı adı galiba.

9. Ahmet F.ELBİR

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yeğenimi şanslı buluyorum , çünkü kimse bizim elimizden tutup böyle bir olaya sürüklemedi, eğer biri yapsa idi ki şu anda çok üzülüyorum , farkına varabilse idim bekarken gidip aldığım motorun yerine bisiklet alıp şehir dışı belkide yurt dışı gerçekleştirmiş olurdum.
    Bizde olay bisiklet sadece çocukken sürülür die kalmış büyüyünce kenara atarsın olur biter, allahtan geçte olsa ayıkdım, o yüzden genç arkadaşlarımızı şu forumda görünce onlardan çok ben mutlu oluyorum, yeğenimide bu yüzden bu olaya katmak istedim, biraz zor oldu şartlar oluşturulurken ama seneye inş. ona bir bisiklet alacam inş. salcano excel tarzında bişey , bide kendi bisikletimi götürecem inş.
    Tabi birde yeğenim amcası ile dediğiniz gibi kaliteli bir vakit geçirmiş oldu buda 1 taşla iki kuş oldu.

10. Ahmet F.ELBİR

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Zaten yeğenim yeterli kondisyona sahip olsa idi ertesi gün, kervansaray ve aslan höyüğü , ve hasan basri ziyaretinin orda dayımın bahçesi var, hepsini bir arada yapacaktık, yoruldu çocuk tabi bizde araçla gittik oraya ewet kervansaray etrafında bu evlerden var.

Ama malatyada bu evler bi izmir ve bursada ki rağbette değil, malatya biraz olayda geri

11. mustafa genç

mustafa genç Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    turdan çok eldivenin olup kaskın olmaması dikkatimi çekti kask daha önemli halbuki.

12. Ahmet F.ELBİR

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kask önemli tabi ama yanımda bisikletimi götüremeyince haliyle kaskımı götürmedim, ama yanımda taşınması kolay ekipmanlrımı götürdüm.

13. MEHMET ERGİN

MEHMET ERGİN Yeni Üye

Seviye:
    şu an en büyük hayalim, tayinimi istanbuldan malatyaya aldırmak va malatyada rahat rahat bisiklete binmek. özellikle yeşilyurt çok müsait. biraz kondisyonla elazığa bile gidilebilir.

14. Ahmet F.ELBİR

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    İnş. aldırabilirsin, ben özel sebeplerden dolayı gidemiyorum sen gidebilirsin inş. Malatyanın her yeri müsait bisiklet için