Malatya - Çanakkale Ecdada Saygı Bisiklet Turu 18 Mart - 04 Nisan 2014

Mustafa Glts

Aktif Üye
Tepki
82
İÜBİS-ECDADA SAYGI BİSİKLET TURU
http://www.upmatik.com/m/2014/03/08/canakkale_afiş6ncxT.jpg
İnönü Üniversitesi Bisiklet Topluluğu Türkiye’de bir ilki gerçekleştirecek. 3. Çanakkale Şehitlerine Saygı Bisiklet Turuna katılmak için Malatya'dan Çanakkale'ye toplam 1444 km pedal çevirecekler. Kuruluşunun henüz 2. Yılında olmasına rağmen İnönü Üniversitesi Bisiklet Topluluğu üyeleri zor bir işe daha imza atıyor.
Altı Demir Atlı Adam diyorki;
Toplamda 6 kişilik bir ekiple 18 Mart günü İnönü Üniversitesi Rektörlüğü önünden Çanakkaleye yola çıkıyoruz. Bu 6 kişilik ekip aziz şehitlerimize olan vefasını tam 1444 km pedal çevirerek ellerinden geldiğince acizane yapacaktır.
Çanakkale'yi Çanakkale yapan değerlere sahip olduğumuz sürece hiç bir güç vatanımızın bağımsızlığı konusundaki iradesini kıramayacaktır. Çanakkale tarihimizin en şerefli sayfalarından biri olduğu kadar dünya tarihinin de en dramatik savaşlarından biridir. Bu savaşlardan çıkaracağımız en büyük ders ise, bu vatanın ecdadımızdan bize kalmış bir miras değil, canları pahasına koruyup teslim ettikleri kutsal bir emanet olduğudur. . 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 99. yıldönümü vesilesiyle, başta 250 bin şehidimiz olmak üzere bu vatanı bize emanet eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz.

Scudo

Ahmet F.ELBİR

Forum Demirbaşı
Tepki
115
Bisiklet
Salcano
bu sadece 6 kişinin yapacağı bir şey mi yoksa katılmak istyen de olursa diyemi açılan bir konu

• Beğen
Tepkiler: -Paşa-

M.Nuri TEKE

Forum Demirbaşı
Tepki
695
Bisiklet
Specialized
Mustafa güzel bir etkinlik olup, süper bir tur olacağı kanısındayım. Bir çok il bunu yapıyor. Biz dün yola çıkardık Antalya'dan 4 kişi, Konya'da çıkardı diye biliyorum. Bizimkiler 2nci günde DenizliYe vardılar. Sizin yol çok uzun. Çıktınız mı çıkıyorlarmı? Bilgi nedir..Sonuna kadar destekliyorum. Kendinize iyibakın. Paşa'ya selam.

• Beğen

Derya Keçeci

Forum Bağımlısı
Tepki
4.127
İsim
Derya
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yolunuz açık olsun.Tur planınızı ve rotanızı da yazarsanız,eminim sizleri karşılayıp uğurlamaya gelen arkadaşlar olacaktır.

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
başlıkta bir hata olmalı. tarih 2013 yazıyor. düzeltilirse iyi olur.
yolunuz açık olsun

• Beğen

Sadi BENDEŞ

Forum Bağımlısı
Tepki
591
@Mustafa Glts

Öncelikle sizi kutluyorum. Çanakkale Savaşı ve Çanakkale Şehitlerine Saygı Turu çerçevesinde son yıllarda turlar ve çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Bu biz bisikletçiler için gurur verici bir şey. Yalnız bu arada affınıza sığınarak bu yazdıklarınıza bir ekleme ve bilgilendirme yapmak istiyorum. Çanakkale Şehitlerine Saygı Turu 2009 yılında Antalya'da ki TODOKS kulübünün üyelerinden Kutay CANPOLAT ve arkadaşları tarafından başlatılmış bir etkinliktir. Geçen yılki tura biz de Konya'dan iki kişi ile destek verdik ve 6 günde 900 km yol kat ederek Antalya'dan Çanakkale'ye ulaştık. 18 Mart törenlerini izledikten sonra geri döndük. Geçen yıl Edirne'li bisikletçilerden bir kısmı bir günde Edirne bisikletleriyle geldiler, bir kısmı da otobüsle gelerek 17 Mart akşamı Şehitler Abidesi'ndeydi. Orada kendileri tanışma ve birlikte fotoğraf çektirme fırsatımızda oldu. Bu yıl biz de Konya Büyükşehir Belediyesi'nin sağladığı maddi ve manevi destekle Konya'dan 10 kişilik bir grup 11 mart sabahı yola çıkıp 16 mart akşamı Çanakkale'de olacağız. Otobüsle gelecek olan 30 kişilik grup ile 17 mart sabahı birleşerek o gün Gelibolu Yarımadası'ndaki Savaş alanlarını bisikletle gezdikten sonra Seddüdbahir'de kamp kurup geceyi burada geçireceğiz. 18 Mart günü tören alanındaki temsili şehitlikte Konya'dan getirdiğimiz toprağı şehitlerimizin yatığı topraklarla buluşturup duamızı ederek görevimizi tamamlayacağız. Çanakkale Zaferi bizi bir araya getiren manevi değerlerimizden birisi. İnşallah gün gelir 81 ilden yola çıkacak olan bisikletçiler 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin kutlandığı gün törende bir araya gelir ve 81 ilden getirilen topraklar şehitlerimizin yattığı topraklarla buluşturulur. Bu şekilde kutlama programı içerisinde de bu etkinlik kendine yer bulmuş olur.
haddimi aştıysam af ola, sadece bu amaçla bu yolda emeği olanların hatırlanmasını istedim. Sadi BENDEŞ/Mevlana Bisiklet/Konya

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Çok güzel bir düşünce. Sizi canı gönülden kutluyorum. Allah utandırmasın yolunuz açık olsun. Pedallarınız her daim dönsün. Saygılar.

• Beğen

Mustafa Glts

Aktif Üye
Tepki
82
Malatya'dan çıkan 6 kişilik ekip için. İnönü Üniversitesi tanıtımı için yapılmış sadece bilgilendirme amaçlı bir afiş çalışmasıdır.

Aleyküm selam abi Nuri abi. çok teşekkürler.. Ayın 18'inde hareket edeceğiz. Aynı o yıllarda olduğu gibi memleketin her bir köşesinden seferber olunması hala bazı değerleri yitirmediğimiz anlamına geliyor. Evet yolumuz uzun bir o kadar da maceralı olacak. Tekrardan selamlar saygılar...

said erol

Üye
Tepki
10
Bisiklet
Scott
Türkiyede ilkten kastımız malatya- çanakkale rotasının ilk defa yapıldığı anlamındaydı Sadi bey. Yapılan tüm çanakkale turlarında haberdarız.

-Paşa-

askssy
Tepki
579
Bisiklet
Specialized
İnşallah Malatya toprağını ve çiçeklerini şehitliğe taşıyacağız. Teşekkürler Nuri Abi sizleri takip ediyorum. Gelirseniz Çanakkale'de görüşürüz. Bize dua edinn :)

Mustafa Glts

Aktif Üye
Tepki
82
Çok teşekkürler...

ROTAMIZ

http://upmatik.com/m/2014/03/10/unnamed_1.png

M.Nuri TEKE

Forum Demirbaşı
Tepki
695
Bisiklet
Specialized
Paşa , Mustafa : bizim ekibi Malatya'ya geri topluyorlarmış. Bu sene bülent ve yahya geri geliyorlar.
Eskişehirde dükkanı kapatıyorlarmış. Ben emekli olmasaydım bende geliyordum.
Ne güzel pedallardık dağlarda eski günlerdeki gibi,süper olurdu.saç kavurmalar filan..
Bak bu tarafa tur yaparsanız gezmeyede gelseniz beklerim ha.

• Beğen

Celalettin aktaş

Daimi Üye
Tepki
19
Bisiklet
Sedona
allah yardımcınız olsun, çok güzel ve hisli bir etkinlik olacağa benziyor.

-Paşa-

askssy
Tepki
579
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar hazırlıklar tamamlandı. İnşallah Salı günü yola çıkıyoruz güzergah üzerindeki arkadaşlarla tanışmayı çok isterim.