Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Maksimum 950 tl Dağ bisikleti tavsiyesi.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında cagdasgulcehre tarafından paylaşıldı.

1. cagdasgulcehre

cagdasgulcehre Yeni Üye

Seviye:
    Forumda ilk konumu bu soruyu sormak için açmak istemezdim ama aranıza katılabilmek için önce bisiklet sahibi olmam gerek :)
    Liste fiyatı 950 lirayı geçmeyen bir dağ bisikleti almak istiyorum. Aklımda Kron xc 500 hidrolik ve Carraro Crs 620 var. Bu alacağım bisiklet üzerinde yaklaşık 1 yıl geliştirme yapamayacağım. Aydınlatma, Sayaç gibi yan ürünler hariç aldığım gibi kullanacağım. Her gün işe gidip gelmek için toplamda 10 km yapacağım. Ayrıca hafta sonları yaklaşık 50 km yapmayı tasarlıyorum. Bunun büyük bölümü sahil yolunda olacak ama arada arkadaşlarımla bisikletleri arabaya atıp Belgrad ormanlarına ya da farklı şehirlere gideceğiz. Bu doğrultuda Dağ bisikletlerinin daha uygun olacağını düşündüm. Öncelikle bu bisikletlerden hangisini tavsiye edersiniz ? Kadro olarak Xc 500, komponentler açısından Crs 620 bir adım önde gibi. Ayrıca farklı marka ve model öneriniz varsa onlara da açığım.

2. Furkan Çınar

Furkan Çınar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    GT
    Seviye:
    Sizin fiyat araliginizda cok guzel ikinci el bisikletler var. Bence onlara da bakmalisiniz daha iyi donanimli bir bisikletiniz olur.

cagdasgulcehre bunu beğendi.
  3. cagdasgulcehre

cagdasgulcehre Yeni Üye

Seviye:
    Öneriniz için teşekkür ederim. Bisiklet bilgim yeteri kadar iyi değil. 12-13 yıl sonra ilk bisikletim olacak. Ben bıraktığımdan beri çok şey değişmiş tabi :) İkinci el alacak kadar kendime güvenemiyorum. Geçen yıl arkadaşıma bisiklet mağazasından Sedona aldık onun bile parçalarını değiştirip öyle vermişler. İlk bisikletimi sıfır alayım belki seneye ikinci el daha iyi bir model alırım diye düşünüyorum. Ayrıca alacağım bisikletten eşime de alacağım için limiti daha fazla yükseltme şansım yok.

4. Nihat Gündüz

Nihat Gündüz Üye

Seviye:
  5. cagdasgulcehre

cagdasgulcehre Yeni Üye

Seviye:
    Nihat bey öncelikle sorumu cevapladığınız için teşekkür ederim. Cep telefonundan girdiğim için verdiğiniz linkin kendi yerinize ait olduğunu fark edemedim. Fark ettikten sonra adresinize bakayım derken komşu olduğumuzu gördüm. Açıkçası çok sevindim. Hem önerdiğiniz bisikletleri çok beğendim hem de fiyatlarını :) Büyük ihtimal yarın iş dönüşü size uğrayacağım.

6. Nihat Gündüz

Nihat Gündüz Üye

Seviye:
    Mutlaka çay içmeye bekliyoruz Çağdaş bey.

7. cagdasgulcehre

cagdasgulcehre Yeni Üye

Seviye:
    Gün içerisinde mağazaya uğrayarak Xc 750 ve Insomnia 243 Sram modellerini inceledik. Akşam satın almak için uğrayacaktık ama yetişemedik. Artık iş dönüşü uğrayacağız :) Bu arada Salcano en az 1 kg kadar daha hafif gibi geldi bana. Bu ayarda bisiklet düşünenler mutlaka bu modeli incelemeli diye düşünüyorum. Ayrıca ilgi ve alakası için Nihat Bisiklet çalışanlarına şimdiden teşekkür ediyorum.

8. Nihat Gündüz

Nihat Gündüz Üye

Seviye:
    İlginiz için teşekkür ederiz Çağdaş bey.Mağazadakiler 8 e kadar beklemiş ama yetişemediniz herhalde başka zamana artık :) İyi forumlar.

9. cagdasgulcehre

cagdasgulcehre Yeni Üye

Seviye:
    Telefonla arayacaktım ama kartınızı arkadaşın arabasında bırakmışım. Yarın kesin oradayım zaten :)

10. ramazanedis

ramazanedis Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Seçimini iyi yapmışsın bence kron al

11. ramazanedis

ramazanedis Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Nihat bey bisiklet fiyatlarınızı internet sitesinde dolar değilde türklirası olarak yazarsanız güzel olur

12. Nihat Gündüz

Nihat Gündüz Üye

Seviye:
    Dükkanımıza geldiğinizde tl fiyat olarak söylüyoruz.Fakat Kron ve Sedona markalarının alışı dolar olarak olduğu için satışıda dolar olarak olmak zorunda.Dolarda değiştiği için müşterilerimizi mağdur etmemek açısından dolar yazıyoruz.Sitemiz kendisi her gün kuru yenileyip fiyatları ayarlamaktadır.Teşekkür ederim mesajınız için.

cagdasgulcehre ve Barış Yavuz bunu beğendi.
  13. fatih kaan

fatih kaan Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
  14. cagdasgulcehre

cagdasgulcehre Yeni Üye

Seviye:
    Bugün zor da olsa yetiştim ve kendim için Salcano Insomnia 243 sram, kuzenime Kron xc 750 Hidrolik ve eşime de Kron xc 250 lady aldım. Kendime Kron xc 750 alacaktım ama ellerinde 20" model kalmadığı için alamadım. Kadroların alüminyum farkları var ama sanırım çok sıkıntı çıkarmayacak. Ayrıca kuzenimle farklı bisikletler almak daha iyi oldu sanırım. İkisini de kullanma şansım olacak böylelikle. Forum üyelerine tavsiyelerinden dolayı teşekkür ederim. Kullandıkça yorumlarımı gerekli bölümlerde paylaşırım artık.

15. cagdasgulcehre

cagdasgulcehre Yeni Üye

Seviye:
    Ben de Astro 210 modelini kullandım. Sanırım sadece fren sistemi farklı. Ben de oldukça beğendim. Fiyatına göre gayet iyi.

16. ahmet cumalı

ahmet cumalı Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bu gün sirkecide gezerken Ghost SE 2920 1100 liraya gördüm ben hiç kaçırma derim bütçenizi biraz aşıyor ama parasının hakını veren bir bisiklet bu bisikletin interneteki fiyatı 1300-1800 civarı şidetle tavsiye ediyorum

17. Berat Öztürk

Berat Öztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Hayırlı Olsun Fotoğrafları Bekliyoruz:)

18. cagdasgulcehre

cagdasgulcehre Yeni Üye

Seviye:
    Bisikletleri salı günü teslim alacağım. Hava güzel olursa hafta sonu fotoğraflarını çekerim. Ayrıca ilk yorumlarımı paylaşırım. Bu arada ekonomik ve akşamları sakin kullanımda yetecek ön far ve arka aydınlatma arıyorum. Tavsiye verirseniz çok sevinirim. Genelde araba olmayan ve düzgün zeminlerde kullanacağım.

19. Osman Selman

Osman Selman Kıdemli Üye

Seviye:
    xc 750 alabilirsin bence, nakit o fiyata sıfır düşerler sanırım 2012 için ama.

20. cagdasgulcehre

cagdasgulcehre Yeni Üye

Seviye:
    Başlığı alındı olarak değiştirmek istedim ama bulamadım. Tavsiyeler için çok teşekkürler.