Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

maksimum 600-700 lira bisiklet seçimi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Fulden Sert tarafından paylaşıldı.

1. Fulden Sert

Fulden Sert Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar merhaba yıllardır bisiklet kullanmıyordum ve bir bisiklet almaya karar verdim. Fakat alırken neye dikkat etmeliyim ya da ne tür bir şey almalıyım bir fikrim yok.Bütçem maksimum 600 belki 700 lira. Bu bütçeye göre önerebileceğiniz neler olabilir?

2. Birhan K.

Birhan K. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bisikleti ne amaçla kullanacağınıza göre tavsiyeler çeşitlilik gösterebilir. Arazide mi kullanacaksınız, şehiriçinde mi, uzun turlarda mı; veya bir başka ifadeyle, hızı mı önemsiyorsunuz, konforu mu, yoksa sürüş keyfini mi? Bir sürü soru sorulabilir. Ne amaçla bisiklet aldığınıza karar verdikten sonra bisiklet seçimi yapmalısınız.

3. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:
  4. Fulden Sert

Fulden Sert Yeni Üye

Seviye:
    Aslında şehiriçinde ve uzun turlarda kullanacağım. Dağ bisikleti almayı düşünüyorum sedona 701v dışında bir şey yok şimdilik aklımda. Pek çeşit de yok söylenildiği gibi o yüzden çok kararsızım.

5. Birhan K.

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Uzun turlarda dağ bisikleti çok fazla önerilmez, çünkü tur/şehir veya yol bisikletlerine göre daha hantaldır. Kalın ve dişli lastikleri asfalta daha çok yapışır, özellikle sıcak havalarda. Ayrıca amortisörleri de, gücünüzün büyük kısmını emer. Çevirdiğiniz her pedalın büyük bir kısmı amortisörlerde harcanır, yola yansımaz. O yüzden şayet uzun tur düşünüyorsanız tur/şehir bisikleti almanızı öneririm. Ben şahsen yol bisikleti kullanıyorum, memnunum, ama ileride bir tane de şehir/tur bisikleti almayı düşünüyorum. Çünkü Türkiye şartlarında ipince tekerlerle takır tukur yollarda sürmek her zaman keyifli olmayabiliyor. Bir diğer mesele de, uzun turlara çıksanız ve genel olarak asfaltta sürseniz bile, elbet yolun belli noktalarında taşlı topraklı yollara gireceğiniz gerçeği.. Haliyle o yollarda ince teker pek verimli olmuyor.

Siz yine de dağ bisikleti alayım diyorsanız, sadece ön amörtisörü olan bir model seçin ve mümkünse amortisörü kilitlenebilir olsun.

6. Uğur Recep AKGÜL

Seviye:
    701v var aklınızda cevitte yok niye kararsızsınız anlamadım_? ya fiyatı arttırırsnız yada bunu alırsnız. Kararsızlık yapmayın bence varsa niyetiniz zaman kaynetmeden alın kullanmaya baslayın.

7. Fulden Sert

Fulden Sert Yeni Üye

Seviye:
    Peki söylediğim fiyat aralığında önerebileceğiniz modeller var mı tur/şehir bisikleti olarak? Biraz incelemeyi düşünüyorum.

8. Mehmet D.

Mehmet D. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    salcano ng650 26V, birkaç parça değişikliğiyle istediğiniz kadar uzun tur yapabilirsiniz

9. Birhan K.

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Benim herhangi bir önerim yok maalesef. Ben de yeni yeni öğreniyorum, bisikleti alalı 40 gün oldu. Bol şans.

10. Fulden Sert

Fulden Sert Yeni Üye

Seviye:
    Dediğim gibi pek fazla anlamıyorum hangi parçaları değiştirmem gerekir ve ne kadar tutar? toplamda 700 liranın üzerine çıkamam çünkü.

Yine de çok teşekkür ederim.

Kararsız olduğum nokta dağ bisikleti alıp almamak aslında. Uzun sürüşlerde sıkıntı çıkarabileceğini söyleyenler oldu çünkü. Ama bahsettiğim fiyat aralığında da bulabileceğim en iyilerden biri de bu gibi görünüyor.

11. Mehmet D.

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bisiklet 500 tl civarı. Göbekleri rulmanlı yaparsınız, jant sistemi, fren sistemi ve vites sistemi zaten güzel. başka da birşey istemez

12. Uğur Recep AKGÜL

Seviye:
    salcanonun sitesinede bakmanı tavsiye ederim. sitedeki fiyatlar vadeli fiyatlardır nakitte epey indirim yaparlar bayilerde. Ayrıca uzun yol yapıcaksanız ön catal amortsorlu bir sehir bisikleti almanız sizin yararınıza olacaktır. Yeni baslıosanız mtb sizi cok daha fazla yorar sehir bisikletlernin tekerler capı daha büyük oldugundan daha az pedalla daha cok yol almanıza yardımcı olur ve arada arazi ve bozuk yoldada kullanım imkanı saglıor.

Alırken kadroyu boyuna göre al büyük yada kücük alırsan sonradan agrılar rahatsızlıklar olası.

13. Turan Babacan

Turan Babacan Bisikletkolik

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
  14. Mehmet D.

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bana sorarsanız mtb uzun tur için birebir. Çünkü Türkiye koşullarında hiç düzgün yok diyebiliriz.ve genellikle dağlık yollar. Lastikleri 26*1.50 veya 26*1.75 tur lastiği taktırırsanız çok faydasını görürsünüz

15. Fulden Sert

Fulden Sert Yeni Üye

Seviye:
    Anladım bu da olabilir sanırım ayrıca çok teşekkürler yardım için.

Çok teşekkür ederim.

Çok teşekkür ederim.

Ben siteyi tekrar inceleyeyim o halde teşekkür ederim.

16. Okan KILIÇ

Okan KILIÇ Yeni Üye

Adı:
    Okan
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
  17. Fulden Sert

Fulden Sert Yeni Üye

Seviye:
  18. mustafa sanane

mustafa sanane Yeni Üye

Seviye:
    bende acemiyim ama araştırdığıma göre genel de herkes salcanodan uzak durun diyolar servisleri sıkıntılı imiş bisiklet tamirindende anlaman lazım