Maksimum 500 TL Bisiklet Önerisi

cihatvural

Üye
Tepki
0
İsim
cihat vural
Öncelikle herkese hayırlı günler dilerim...

Uzun zamandır bir bisiklet alasım var ama ne alacağım hakkında bir bilgim yok. Bisikletler hakkında da bir bilgim yok açıkçası. Ben bisikleti şehirde ve hafif engebeli yerlerde kullanacağım için dağ bisikleti istiyorum. Zonguldak'ta yaşıyorum. Bilenler belki bilir, burası oldukça engebeli :) Konuma gelecek olursak bana bu fiyata bir bisiklet önerin. Fazla bisiklete binemeyeceğim için ve hem öğreci olmam, hem paramı kendim kazanmamdan dolayı 500 TL bile bana fazla aslında. 400-500 TL arası bisiklet önerisi istiyorum tecrübeli abilerimden. Şimdiden teşekkür ederim. Selametle..

Scudo

maraz emre

Üye
Tepki
5
İsim
Emre Tükenmez
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İşini fazlasıyla görür

(link)

abdullah0732

Aktif Üye
Tepki
18
Bisiklet
Atala
Kron XC150 daha iyidir bence. Sanırım NG650 den daha hafif ve biraz daha ucuz olması lazım. Diğer ekipmanları falan ise aynı.

Vahap Demir

Daimi Üye
Tepki
531
Bisiklet
Sedona
İki seçenekten hangisinin tipi daha çok hoşuna giderse al gitsin.

cihatvural

Üye
Tepki
0
İsim
cihat vural
Salcano NG650 hakkında pek iç açıcı şeyler duymadım açıkçası. Benimde aklımda Salcano NG650 vardı ama bazı forumlarda sorunları hakkında çok şey okudum. Salcano NG650 iyi midir sizce?

esaderen

Üye
Tepki
5
Bisiklet
Giant
arkadaşımda var o fiyata sıfır daha iyi bisiklet bulamazsın ama ikinci el daha iyi bisiklet almanı öneririm

cihatvural

Üye
Tepki
0
İsim
cihat vural
İkinci el işine girmeyi düşünmüyorum. Sıfır alacağım bisikleti. Hali hazırda kış ayındayız, fiyatlar düşük şu sıralar. Salcano NG650 çok düşündüm ama internette araştırdım ve çok olumsuz yorum yapılmış. Ben fazla bisiklete binmicem. Haftada en fazla 5-6 saat binerim. NG650 işimi görür mü acaba? Veya yeni çıkan NG750 mi denemeliyim. Fiyatı NG650'ye göre daha uygun.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ng 650 alın derim. 2. El aldım ve çok hor kullandım. Anneme verdim şimdi o kullanıyor ve taş gibi bisiklet

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@cihatvural

ng650 hakkında olumsuz yorum yapılması çok normal, çünkü sorunlar ng650 olmasından bağımsız olarak üzerinde kullanılan donanımın seviyesinden dolayı yaşanıyor...
aynı donanımları kullanan her modelde aynı sorunlar yaşanacaktır, bahsedilen bu sorunlar "kadro" kaynaklı sorunlar değil. ve kadro hariç donanım her markada bu fiyatlarda aynı seviyelerde oluyor.

ng650 öneririm, kron xc150 de yakın seviyedir. kullanımda pek hissedilecek bir fark yok aralarında... aynı bisikletin farklı etiketlenmiş hali desek yeridir...

670'e çıkma şansın varsa(kredi kartına 12taksit var. kargo/kurulum ücretsiz) astro 270 öneririm, arada gerçekten büyük bir fark var...

(link)
uzun süre donanım yükseltmesi yapmayacaksan bence aradaki farka fazlasıyla değer.
bütçenin üstünde olduğu halde yazdım, çünkü ben de almayı düşünürken bütçe olarak 250-300 belirlemiştim. ancak görünce kaçırmadım ve bütçemin iki katını aşsa da aldım...

cihatvural

Üye
Tepki
0
İsim
cihat vural
Yorumunuz için çok teşekkür ederim. Kredi kartı gibi bir imkanım yok. Kullanmayı sevmiyorum kredi kartı. NG650 ile Astro arasında ne gibi büyük farklar var bu konuda beni aydınlatırsanız çok memnun olurum.

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
üzerindeki donanımın neredeyse tamamı farklı ve astro hepsinde üstün konumda. 21 vites'e karşı 27 vites sistemi bulunuyor. acera set tourney'e göre daha hızlı ve kararlı vites geçişi sağlıyor, 27 vites olması ise vites geçişleri arasındaki farkı azaltarak daha fazla aralık sağlıyor.

ön maşa gidondan kilitlemeli, ng650'de kilitleme seçeneği yok. ayrıca maşanın performansı da astro'da daha üst düzeyde. salcano'nun kendi lastiklerine karşı continental race king lastikler var. yol tutuşu daha iyi... bisiklet daha hafif. göbekler daha akıcı. örnekler arttırılabilir, tüm donanım farklı ikisi arasında... kısacası her alanda size daha fazla rahatlık sunuyor, ve piyasa fiyatı 900-1000tl civarında normalde bu bisikletin sahip olduğu donanımda bisikletlerin.

şahsen teknik anlamda detaylı açıklayacak kadar bilgi sahibi değilim. ancak ng650'den biraz daha iyi olan kron xc250'de kullandım, onunla bile arasında kullanımda fark edilecek seviyede bir rahatlık var. düz yolda ve yokuş çıkışında kilitli maşa kullanmış birisi için bundan sonra "şart" sayılabilir neredeyse.

cihatvural

Üye
Tepki
0
İsim
cihat vural
Tekrardan teşekkür ederim :) Oldukça güzelmiş anlaşılan Astro. Son olarak kilitli maşa ne demek, hiç bir bilgim yok bisiklete binmek dışında :)

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
kilitli maşa özellikle düz yolda ve yokuş çıkışlarında yardımcı oluyor. maşayı düğmesinden kilitliyorsun ve amortisör işlevsiz hale geliyor, esneme neredeyse sıfıra iniyor ve güç kaybını azaltıyor.

Mesut D.

Daimi Üye
Tepki
16
Bisiklet
Salcano
ng650 kullanıyorum almanızı tavsiye ederim.Şuan ilk 70-80 civarı kilometre yaptım küçük sorunlar dışında hiçbir problem yok :)