Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Maksİmum 300tl'ye 182cm Boy İÇİn DaĞ Bİsİkletİ SeÇİmİ

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında KUB1LAYHAN tarafından paylaşıldı.

1. KUB1LAYHAN

KUB1LAYHAN Yeni Üye

Seviye:
    Hepinize Merhaba,

Ben daha önce de sizden öneri istemiştim. Ama o önerileri yerine getirmeye fırsatım olmadı. Hem maddi hem de manevi fırsatım yoktu. Şimdi yine çok pahalı önerilere açık değilim.

Zaten alacacağım bisikletle kaldırımda, yolda, sokaklarda tur atıcam. Herhangi bir şekilde araziye çıkışım olmayacak.

Maksimum 300TL fiyatlı olmalı ve 182cm boy, 72kg ağırlığa uygun ölçülerde olmalı.

Bu şartlara göre tavsiyelerinizi bekliyorum.

2. KUB1LAYHAN

KUB1LAYHAN Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar baya acil durumum var. bu haftasonu almam gerekiyor. yardımcı olursanız sevinirim..

3. Uğur Taşdemir

Uğur Taşdemir Bisikletkolik

Seviye:
    300TL ye iyi bir ikinci el bulabilirsin...

4. ozan ulutaş

ozan ulutaş Aktif Üye

Seviye:
    Araziye girmeyeceksen mtb gereksiz olur onun yerine city bike bakmanı öneririm.

serdar canıbeyaz bunu beğendi.
  5. serdar canıbeyaz

serdar canıbeyaz Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    aynen katılıyorum pararı bıraz daha yusletmeye calıs bencede

6. KUB1LAYHAN

KUB1LAYHAN Yeni Üye

Seviye:
    ama arkadaşlar yani ben biraz sert kullanırım bisikleti, yüksekliği nolursa olsun kaldırımdan atlarım. yani eski bisikletimin tekerleğinin telleri kırılmıştı böyle atlamalarımla. citybikeların lastikleri ince oluyor ya. o kaldırabilir mi böyle kullanmayı?

7. emre yılmaz

emre yılmaz Üye

Seviye:
    böyle bir isteğiniz varsa 2.ellere bakmanızı öneririm
    300tl ye istediğiniz gibi bir bisiklet zor

8. KUB1LAYHAN

KUB1LAYHAN Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar 2. el olsa bile sizden tavsiye isteğim, model marka ve boyut oranı hakkında önerileriniz.

300 değil de 350 de olur. 375 de olur. yani siz bana bu bedele yakın, 182 cm boy için ideal, şehiriçi sert kullanımlara dayanabilen ve çok ağır olmayan marka modeller için önerilerinizi bekliyorum :in: :in:

9. KUB1LAYHAN

KUB1LAYHAN Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar 2. el olsa bile sizden tavsiye isteğim, model marka ve boyut oranı hakkında önerileriniz.

300 değil de 350 de olur. 375 de olur. yani siz bana bu bedele yakın, 182 cm boy için ideal, şehiriçi sert kullanımlara dayanabilen ve çok ağır olmayan marka modeller için önerilerinizi bekliyorum :in: :in:

10. ömer faruk karadağ

ömer faruk karadağ Üye

Seviye:
    sedona borlanın 2008lerine bak derim ama sana dayanır mı bilmem

11. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    Model, marka öneremem şahsen, sonuçta ben bir yol bisikletçisiyim MTB için yanlış bilgi vermek istemem. Ama benim gibi ikinci el, yürüyeninde sorunu olmayan ve kadrosu temiz bir bisiklet alırsan ileride geliştirebilirsin. Hem biraz nefsini köreltmiş olursun aldığın haliyle, hemde eline ufak tefek para geçtikte parça parça geliştirirsin bisikletini.
    Şahsen ben artık üzerindeki parçaları ile çürümeye terk edilmiş bir cro-moly yol bisikleti aldım. 4 kat evreler halinde zımparalar attım, komple tiner ile pisini aldım, anti pas attırdım ve şuanda asit banyosunda. Amacım bu ayın sonuna tamamen toplamak. Zaten tüm komponetleride toplamış durumdayım. Yakın zamanda forum içerisindende siz değerli arkadaşlarımla gelişim evrelerini paylaşmayı düşünüyorum.
    Kısacası anlatmak istediğim, sende elindeki bu bütçe ile benim gibi yapabilirsin.

12. BrKTrM

BrKTrM Yeni Üye

Şuanda bir fikrim yok ama bende sağlam bir bianchi diamond var ön diski her disk gibi sürtüyor bisikletin bir sorunu yok ve ben BMX almayı düşünüyorum bisikletle ilgilenirsen ve bende BMX bulabilirsem görüşürz senin fiziğine gayet uygun bir bisiklet ve sert kullansanda birşey olmaz BMX alacağım için sana belki satabilirim bisiklet çok güzeldir bende 1,81 boyunda ve 108 kg yim merdivenlerden bisikletle çok rahat iniyorum xD Sele borusu başka bisikletlerde amortisöre çarpıyo ama bunda öle birşey olmuyo. İlgilenirsen özel mesaj at bi görüşelim ;)

http://www.sahibinden.com/orj_bianchi_diamond_sifir_gibi_-53WQQaXQQ12879044WQQpXQQdisplayitem

Bu benim ilanım değil ama rengi dışında herşey aynı adam 420 ye satıyo. Benle halledemessen bu sana alternetif olsun.

13. oğuz tüm

oğuz tüm Kıdemli Üye

Adı:
    Oğuz
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    pek tanınmamış bir marka olsada ben sana cenix in önden tek amörtisörlü modellerini öneririm ben kendim kullanmaktayım dağ bayır taş tepe :) ağırlığı 14 kg var fakat uygun ve görüntü olarak iyi bi bisiklet 175 boy 67 kilo olmama rağmen bana yetiyor göz atmanı öneririm

14. Mustafa Arman

Mustafa Arman Kıdemli Üye

Seviye:
    celbinonun adventureleri var dağ bisikleti olarak o fiyata işinizi gorebilir !

15. Semih Karadağ

Semih Karadağ Aktif Üye

Seviye:
    Celbino Adventure kadro üzerine 400ytl ye bişeyler toplayabilirsen işini görür. http://www.bisikletforum.com/showthread.php?p=628887#post628887 Şu linke göz at benim bisikletim bu. Bu kadro 150ytl benim parçalarla beraber 550ytl yi buluyor. İyi bir bisikletciye gidersen elinde bu kadrodan vardır büyük ihtimal, sana yardımcı olur.

2.el almayı düşünürsen daha iyi olur aslında o fiyata sedona borla bulabilirsin. 400ytl ye toplayacağın sıfır bisikletten daha fazla iş görür.

16. KUB1LAYHAN

KUB1LAYHAN Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar ben toplamaktan falan anlamam ki hiç.

açık söyliyim ikinci ele de güvenemem.

bana maksimum 400ytllik şehir bisikleti ya da dağ bisikleti önerirseniz sevinirim. boyum 182. kilom 73. sert kullanımlara dayanıcak :D

neler önerebilirsiniz?

17. Semih Karadağ

Semih Karadağ Aktif Üye

Seviye:
    bu fiyata sıfır sert kullanıma dayanacak bi bisiklet bulamazsın. Ancak süpermarketlerdeki çift amortisörlü demir yığınlarından alırsın. Toplama işini sen yapmıcaksın zaten bisikletciye gidip 400ytl ye bana topla diceksin adam sana vericek bisikleti o kadar.

18. KUB1LAYHAN

KUB1LAYHAN Yeni Üye

Seviye:
    sedona borla 520TL. onun azcık daha düşüğü fiyat olarak yok mu başka hiçbir marka model?

19. KUB1LAYHAN

KUB1LAYHAN Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar yukarıda da yazdığım gibi sedona borlaya 520ytl veremem. fazla olmasından değil. bisikletimi saklayabileceğim yer yetersiz. 520ytllik bisiklet çok kötü hale gelebilir yani. o yüzden daha düşük fiyata sahip mb ya da şehir bisikleti öneriniz var mıdır

20. celal erdoğan

celal erdoğan Aktif Üye

Seviye:
    abi senin bu durmun 3 bilinmiyenli denklem gibi. o olmaz bu olmaz. bi matematikçi çözer bu problemi bence