Maks 600TL de en hafıf bısıklet?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında fatih selim yakar tarafından paylaşıldı.

1. fatih selim yakar

fatih selim yakar Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşlar türü fark etmez sizce hangisi

2. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
    fatih selim yakar bunu beğendi.
  3. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    düz maşadan kazanacağı 1-1,5kg farkı disk frenle yine kaybeden, düşük seviye donanımlı bir bisiklet...
    hafiflik aranıyorsa v frenli ve düz maşalı, bu fiyat aralığında da alüminyum kadrolu bir modele bakılabilir.

http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=998 pazarlıkla 600 civarına bulunabilir. bu ve benzeri modeller olacaktır en hafifleri...
    bir de 13-13,5kg aralığında astro270sv alınabilir mtb aranıyorsa. bu fiyata alınabilecek en hafif ve en üst seviye donanıma sahip mtb 270sv'dir.

fatih selim yakar bunu beğendi.
  4. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
    Disk frenden 1 , 1,5 kilo farketmesi imkansız ağırlıkları hemen hemen aynıdır v frenle , zaten fren kolları aynı .
    Birde düşük donanımlı deyip CITY SPORT 60`ı örnek vermişin hiçbir üstünlüğü yok eksisi bile var maşası çelik .
    270sv ise 14 kilo civarı , en hafif dediği için ben yazmamıştım onu :)

Mert C. bunu beğendi.
  5. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    cs60 düşük donanımlı, ona birşey demiyorum, ancak yine de senin önerindeki kron'dan iyidir. en azından lastikleri, selesi, frenleri gibi ufak farklarla...
    disk fren ile v frenin hemen hemen aynı ağırlıkta olması imkansız asıl... ayrıca disk frenin çıkaracağı potansiyel sorunlar da hesaba katılınca cs60 spx250'den iyi bir seçimdir.
    hafif bisiklet önerisi olarak bu fiyata bu donanımlardan iyisi zaten zor, o yüzden biraz daha ağır olsa da astro270sv'yi önerdim. ki bu da bu fiyata bulunabilecek en iyi donanımdaki bisiklet...

yukarıdaki mesajımda cs60 düşük donanımlı değildir yazan kısmı gösterebilir misin?

ek olarak;
    kron neo preload maşanın alüminyum olduğuna dair bir ibare göremedim.

6. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
    Ben düşük donanımlı değil dedin , demedimki zaten :) o lafından sonra onu önerdin. Kronun daha iyi olduğuna dair iddaamda yok benim ben sadece en hafif olduğuna dair mesaj atmıştım. Mekanik diskle ilgili yorumda yapmadım tercih meselesi ama mekanik diski biraz daha araştırın ağırlığı konusunda. Maşada alüminyumdur yakından incelemiştim. Salcano 270 sv f/p bisikletidir ama konu 600 liraya en hafif bisiklettir.

7. mertcan kurtcebe

mertcan kurtcebe Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Sakİn olun genÇler.

8. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bisikleti hazır almak yerine toplamayı göze alıyorasanız, eski bir yol bisikleti kadrosu bulup single speed veya fixed gear olarak toplarsanız hayli hafif olacaktır.

Bu bisiklet de verilen örneklerden hafif olmalı, pazarlıkla istediğiniz fiyata inmese bile oldukça yaklaşacaktır:
    http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=988

9. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    50-60 daha ekleyin, muhtemelen XRS700 alabilirsiniz sıfır olarak. Boşuna MTB ile falan uğraşmayın bu bütçede hafif bir bisiklet arıyorsanız.