Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

maks. 450 lira ortalama bi bisiklet?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ylcnkvnc tarafından paylaşıldı.

1. ylcnkvnc

ylcnkvnc Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar 2 yazdır bisiklet almak istiyodum. ama sadece yazın kullanabilicem.

öncelikle 200 liraya alalade bi bisiklet alıyım derken önce kalitesiz görünmesi daha sonra bu froumda okuduklarım kafamı karıştırdı. bütçemi 450 hadi bilemedin 500e kadar zorlayabilirim.

Vites, fren,amortisör sistemlerinin profesyonel olmasa da az çok sağlam bişey olmasını istiyorum..en azından bunların önemli olduğunu gördüm.

Şimdi sizden isteğim şu ki : bu fiyata yazın çoğunlukla düz yolda süreceğim ama engebeli yollarda da rahat edebileceğim orta kalite bisiklet önermeniz..yoksa gidip aksarayda köprü altından 400 liraya rastgele bi bisiklet almak olucak ki onu da istemiyorum

bir de kron xc-250 modelini çok okudum forumda ne kadar civarında bu bisiklet?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler

2. Tunç*

Tunç* Yeni Üye

Seviye:
    Bende 300 tl civarında bisiklet almak için foruma girmiştim, daha sonra çıtayı 450 liraya kadar yükselttim.
    Şuan aklımda Kron XC 250 var fakat fiyatı 600 TL, belki pazarlıkla 550 tl ye kadar inerler.

500 TL'ye alanlar varmış fakat birkaç ay önceki fiyat için geçerli bu, şuanda da 500 TL'ye bulabilir miyiz bilmiyorum, şahsen bulamadım ben.

Ayrıca, Salcano NG 650 bütçenle orantılı bir bisiklet. Ama tabi bir Kron XC 250 değil...

3. DreamMaker

DreamMaker Kıdemli Üye

Adı:
    Tuğrul TIRPAN
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bence forumun 2. El bölümünü sürekli kontrol edin. 0 almak zorunda değilsiniz.

4. Tunç*

Tunç* Yeni Üye

Seviye:
    Hocam yaz mevsimi geldi, ikinci el piyasası da durağanlaştı.

Bildiğiniz temiz ikinci el Kron XC 250 varsa, bende alırım.

5. Erhan Gunes

Erhan Gunes Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    istanbul kaçkar bisiklette 530 lira civarında bulursunuz ben ordan aldım

6. ylcnkvnc

ylcnkvnc Yeni Üye

teşekkürler arkadaşlar daha fazla detay sormadım forumu karıştırdım onun yerine..yardımcı oldu baya :D kron xc 250ye aşık oldum sanırım salcano ng 650nin görünüşü bile bi itici geldi krondan sonra :D

son bi sorum var aslında. disk fren gereksiz aladığım kadarıyla benim kullanımım için. çünkü yalovada gezinti amaçlı kullanıcam öncelikle..tamam illa ki arazi de olucak hep düz alan olmayacak ama disk fren için ağırlaştırıyo, bakımı zor diye okudum korktum...

ne dersiniz?

7. hturannet

hturannet Yeni Üye

Seviye:
    Ben de aynı şeyleri okudum ve korktum. Açıkçası disk freni bisikleti daha yakışıklı gösterdiği için istiyordum ama bakımı onarımı zor denince gözüm biraz korktu bu konuda bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa ben de çok mutlu olurum.

8. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    disk frenle mekanik ve hidrolik.mekanik cok sorunludur.hidrolik fren iyidir.en iyisi v frendir.hidrolik fren avantajı sadece yagmurlu-camurlu durumda frenlerin iyi tutması o kadar.ama yinede arka teker kayar.o zaman ne degistiki:D.kaliteli v -frenler var harika xtr 200 tl civari cok iyi.v frenler genelde sorunları az oldugu icin uzun yolculukda daha cok tercih ediliyor.hemde hafifler 1 kg gibi.ikincisi uzun yolculuk da akort ayar yapmada kolaylık saglıyor.her güzelin bir kusuru vardir:D uzun yolda pek tercih edilmez.yagı var ıvır zıvır.malzemeleri pahalı.fazla ayrıntı cok sorunlu olur sadelik iyidir.