Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Makat bölgesinde irili ufaklı şişlikler

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Oğuzhan k tarafından paylaşıldı.

1. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Böyle bir dertten müzdarip olan varmı acaba?yada bunun bisiklet ile bağlantısı olabilirmi her zaman geniş ve rahat seleler.tercih ediyorum.basur ve bağırsak kanseri korkusu sardı birden ama ne kaşıntı ne kabızlık nede kanama var bugün farkettim.yememe içmeme'de dikkat ediyorum.bol su içerim,yağlı yemem çoğunlukla bilgisayar başında oturuyorum.tek hareketli sporum bisiklet onada bindimmi en az 3-4 saat sürüyorum.acaba basit bir yağ bezesimi olmadı doktora'da görüneceğim.

2. Sertan.Zaim

Sertan.Zaim Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Fotoğraf koymuşundur diye ödüm patladı yemin ederim. Hacı halk arasında amiyane tabirle "basur" denen illete yakalanmışın. Geçmiş olsun. Tedavisini bilmem ama acı falan yemeyeceksin birde bol su içeceksin diye biliyorum. İşi bilen birine sormanda fayda var.

3. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bu gibi durumlarda forumlardan alınan tavsiyeleri pek tasvip etmiyorum bir doktora gözükün derim.Kimse konunun uzmanı değil, uzmanı olan bir arkadaşımız da olsa bu yazılanlar ile birşey diyebileceğini sanmıyorum. muhakkak görmek isteyecek ve bazı tetkikler gerekecektir.Sağlık ihmale gelmez direk baktırın derim.

Edip Dinçer ve Ogulcandaan bunu beğendi.
  4. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Yok canım daha neler :))))bide resim koysak artık tam olurdu herhalde hahahahah..

m.yıldırım ve Ogulcandaan bunu beğendi.
  5. Alper Gencan

Alper Gencan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hemoroid olmuş olabilirsin. Bisikletçi hastalığıdır. Makat bölgesindeki zorlanmadan kaynaklı olur. Tek çözümü doktora gidip muayene olmandır. Çok beklemeden git görün zira ilerleyen zamanlarda rezillik çıkaracak kadar kötü duruma gelir. ( kanama , ani ağrı vb. ) Kesinlikle ilerlemeden ve utanıp sıkılmadan doktora görünmelisin. Geçmiş olsun.

6. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Alper bey sağolun Ferhat bey sizde.amacım eğer bilgi sahibi ve daha önce bunları yaşayan var idi ise sadece fikrini almakdı.doktora gideceğim zaten en kısa zamanda.

7. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun. Doktor değilim fakat Hemoroid hastalığını bir dönem yaşamış birisi olarak size tavsiyem her şeyden önce kesinlikle doktora gidin.

Bu hastalığın en büyük tetikleyicisi kabızlıktır. Aşırı zorlama sonucu kalın bağırsağın son kısmındaki bölümde çatlama meydana gelerek deri'nin dışarı sarkmasına ve beraberinde acıya sebebiyet verir. Bölge de kanama ve benzer durum yoksa krem, fitil ve hap şeklinde bir tedavi yöntemi ile 1-2 hafta içinde olumlu sonuç alabilirsiniz.

Çok fazla oturmayın, hatta özellikle bu süreçte sık sık yürüyüş yapmanız size fayda sağlayacaktır. Yediklerinize dikkat edin ve bol su tüketin. Rahatsız olduğunuz bölgeye soğuk su temas ettirmeyin, mümkünse temizlik ve diğer hallerde ılık su kullanmaya özen gösterin.

Yazdıklarımı Hemoroid olduğunuzu varsayarak yazdım, kesin teşhisi tabi ki doktor belirleyecektir. Tekrar geçmiş olsun. :)

8. Ertuğrul Mengi

Ertuğrul Mengi Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Erdal beyin yazdiklarini kesinlikle cok dogru buluyorum, aci hemoroidi %20 tetikliyorsa kabizlik, buna bagli olarak cok kasilma %80 etkiliyor.. Ayrica yine soguk suyla yapilan dus, ayagi usutmek buna etken.. Bu 1. Seviye hemoroid. Kimseye ornek olmak istemem ama dusuk seviyede yasadigim bu sorunum icin doktara gitmedim aksine bunu, bana yediklerime dikkat etmem icin bir uyarici olarak goruyorum. Bagirsak disiplini acisindan cok sik ve fazla yemek yememeye calisiyorum. Ayrica uzun bisiklet turlarimda bu memelerin buyumesinin aksine iyilestigini gozlemledim, kullandigim sele sert yaris selesi, seleye temas eden bolgem kalca kemigim ve kaba etim, malum bolge degil. Yumusak sele kullanarak belki yanlis yapiyor olabilirsiniz. Sert sele ilk zamanlar uzunturlarda can sikici olabilir ama vucut alisiyor.

Cem Coşkun bunu beğendi.
  9. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Arkadaşlar hemen teşhisi koymuş :) hemoroit bisikletçi hastalığı değildir dolaşım bozukluğu hastalığıdır.Yazdığınız cümleler ile de teşhisi konulmaz çok basit bir damar rahatsızlığı da geçiriyor olabilirsiniz.Bana kalırsa konu uzadıkça tedavisi olmayan hastalığa kadar gider bu yorumlar.

10. Cagkan Dur

Cagkan Dur Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    benimde 2 hafta kadar oldu fark ettigim mercimekten biraz daha kucuk bir sislik var kasinti agri vs hic birsey yapmiyor gitmek lazim fakat doktora

11. Alperen ERTEN

Alperen ERTEN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Hocam her durumda makat önemli direk doktora aa

12. Yiğit Dikici

Yiğit Dikici Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bisikletçi hastalığı mı? Tam tersine bisiklet dolaşımı düzenlediği için iyi gelir diye biliyorum. Yanlışım varsa düzeltin.

13. Ahmet SARI

Ahmet SARI Kıdemli Üye

Seviye:
    Bir parmak nelere kadir be:eek:

14. Bahadır Gürel

Bahadır Gürel Onursal Üye

Adı:
    Bahadır Gürel
    Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Üç hafta önce bu nedenle ameliyat oldum. Doğru teşhis çok önemli. İç hemoroid, dış hemoroid gibi bir kaç farklı durum var. Bunu da ancak doktor teşhis eder, doktor kontrolü olmadan sakın ola hiç bir çözümü denemeyin. Bilgi almak açısından bildiğim en iyi site: http://www.basurum.com/12-Hemoroid(Basur)

Bisiklet tarafına gelirsem eğer, beni ameliyat eden doktor da bisiklet kullanıyor. Derdim bisiklet kullanırken ortaya çıkıyor dediğimde buna çok şaşırdı. Bisikletle bu sorun arasında hiç bir bağlantı yok dedi, yaşadığım ağrı ve sızının da bundan olamayacağını söyledi, tabii bunlar benim doktorun yorumları, ben böyle düşünmüyorum. Hatta daha ileri gittik kemik yapımdan mı kaynaklanıyor diye MR çektirdim, yani doğuştan gelen bir anomali var mı diye kontrol etti. Kullandığım sele karbon Selle Italia SLR. Doktor ameliyat öncesinde özellikle hatırlattı: Bu sorundan kurtulsam da bisiklet sürerken yaşadığım ağrı ve acıdan kurtulacağım garantisini vermiyor.

Edip Dinçer ve Ferhat Köse bunu beğendi.
  15. mavinehir

mavinehir Kıdemli Üye

Seviye:
    makat bölgesi değilde kaba etin yüzeyinde olsaydı yağ bezesi olabilirdi ama makat iç etrafındaysa dedikleri gibi hemoroid basur olma ihtimali var.bende geniş yüzeyde oluyordu.sivilcenin baya büyüğü.hareket edince ve beslenmeye bakınca geçiyordu.ama dediğim gibi iç kesimde değildi.

16. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Evet arkadaşlar;en iyi hocalardan birine göründüm bayağı bir sohbet ettik'''DIŞ HEMOROİD'''olmuşum.krem,hap bide eğer kabızlık sorunu olursa diye müshil benzeri bir ilaç verdi.eğerki geçmez ise ameliyat şart.ama sevindirici olan bisikletin uzaktan yakından ilgisi alakası yok dedi önden burunsuz ve geniş sele her zaman en iyi çözümdür.zaten bendeki selede öyle.

17. Tolga Can

Tolga Can Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Geçmiş olsun. Acil şifalar dilerim. Fotoğraf paylaşmadığınız için de teşekkür ediyorum :D