Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Makalu Alkol Ocağı Kullanımı

Konu, 'Outdoor' kısmında Özgür K. tarafından paylaşıldı.

1. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba,

Yakın zamanlarda yapmayı planladığım orman kampı için bir adet alkol ocağı sipariş ettim, ürün bu.

Ocak bu sabah elime geçti, ve denemek için bir cezve su kaynatmayı denedim. İçerisine ispirto doldurdum ve yaktım. Görünmeyen ateş yanıyor ama yanda ki deliklerden ateş çıkmıyor. Yalnızca ortadan ısı çıkışı oluyor. Üzerine cezveyi koyduğumda ise orta kapandığından ve yanlarda ki deliklerden hava almadığından sönüyor. Az dolu - çok dolu - orta şekillerde denedim ancak olmuyor.

Hata nerede ? Kullanmak için cezveyi ocağın üzerinde tutacak bir parça mı lazım ? Yanda ki deliklerden ateş çıkması gerekmiyor mu nomalde ? İnternette ki videolar da hep o deliklerden de ateş çıkıyor.

Bir de ek olarak, yukarıda ki linke baktığımızda 3 parça görünüyor. En solda ki ocak, ortada ki söndürme kapağı sanırsam, diğeri nedir acaba?

Bilen birisi yardımcı olursa sevinirim.
    Teşekkürler

2. Derya Keçeci

Derya Keçeci Onursal Üye

Adı:
    Derya
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Sorun sizde değil İspirto'da.İspirto yerine jel parafin deneyin.

3. özgür atalay

özgür atalay Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Merhabalar
    Bende kamp ve tur için ocak arıyordum sizin ürününüz hoşuma gitti fiyat olarak ancak performansını bekliyorum.Eğer tam olarak nasıl kullanıldığını çözerseniz buraya bildirim yaparsanız memnun olurum.

4. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    İspirto ile kullanmayı başardım :) Elbise askısından çaydanlık koymak için bir parça yaptım. İspirto ocağının nasıl yapıldığını anlatan bir video da görmüştüm, hatırladığım kadarıyla benzerini yapmaya çalıştım gayet de güzel oldu. Kahve yapmak için suyumu yaklaşık 6-7 dakika da kaynattı. Çok hoşuma gitti :)

Fiyatı zaten çok uygun, ispirtonın litresi de 3-4 tl .

Son derece ekonomik bir ocak, ama ilk defa kullanıyorum ispirto ocağını. Belki çok daha iyileri vardır ama fiyatına göre bence çok güzel bir cihaz.

Ayrıntılı bilgiyi kamp dan sonra yazarım.

5. Gürkan Ç.

Gürkan Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    birde reşo yakıtı var. Bence o muhteşem.

googleda aratırsanız görürsünüz.