Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

magura

Konu, 'Frenler' kısmında ergin tarafından paylaşıldı.

1. ergin

ergin Forum Demirbaşı

Seviye:
    magura nın hidrolik jant freni hakkındaki görüşleriniz nelerdir ağırlığı nedir kullanan varsa tavsiye edermi

2. ergin

ergin Forum Demirbaşı

Seviye:
    kimse çevrim içi değilmi yahu yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum yardımcı olun mekanik mi hidrolik mi?:D

3. Alican

Alican Bisikletkolik

Seviye:
    Magura HS 33 Evo 2 2007 modelini kullanıyorum...Yalnızca arka fren olarak...Ağırlık olarak "Dana gibi" ağır diyebilirim...Fakat Magura HS lerin gücüne konforuna hassasiyetine diyecek hiçbirşey bulamıyorum...

Kullanım tarzın XC ise gereksiz bir fren...Eğer XC bir bisikletim olsa...Ya Hafif hidrolik disk seti yada kaliteli bir V-fren seti kullanırdım...Ama FR-Street kullanımda inanılmaz bir fren...Ama arka için...Önde her zaman diskten yanayım...

Fren üstündeki ayar düğmesi muhteşem...pabuçların uzaklığını ayarlayabiliyorsunuz...Yani sertliği:)...

Fakat bu tür fren kullanacaksanız çok iyi bir jant olmasını öneririm( Fren yüzeyinin kalitesi olarak)...
    Hafif XC jantlarını sert frenajda eğebilecek güçte...Bunun dışında eğer Jantınız çok sağlam ve eğilmez bir tipse kadroyu kasıyor...(Bende olan şey:p)

Kendi özel magura mineral sıvısını kullanıyor...(Magura royal blood)

Bunların dışında değişik pabuç seçenekleride var...(yeşil, kırmızı, gri gibi...)Bu pabuçların hepsinin kendi özellikleri var, kuru ortam, ıslak ortam, yumuşaklık, sertlik gibi...Ama üstünde gelen siyah padler herşekilde yeterli...

Benim arkada magura tercih etmemin ilk sebebi kadromda Disk kulağı olmaması, ve kadromu çok sevmem(değişsin istemedim belli bir süre...Halada istemiyorum ama zamanı geldi:(...)
    İkinci sebebi ise street sürüşü ve bazı hareketlerde jant freninin avantajlı olması...(Pedal kickte, abubaca da yada manuel de, wheelie de hassasiyet inanılmaz....) Ayrıca street te ters bir hareket sonucu kaldırım kenarına düşerseniz kaliperiniz zarar görür yada rotorunuz yamulur...Fakat HS 33 te böyle bir durumda herhangi bir hasar sözkonusu değil:)

Yurtdışında profesyonel anlamda kullanılan çoğu Trial bisikletinde arkada Magura tercih edilir...Sebebi yukardakiyle aynıdır...

Bunların dışında; Frenlerimi tek parmak kullanıyorum ve kol dizaynı bu tür kullanıma çok uygun...Ve gücü ile tek parmakla kilitleyebiliyorum...

Sonuç...

Magura eğer kullanacağınız alan doğru ise muhteşem bir fren...XC için saçma güçte ve ağırlıkta...

Birkaç foto:

İyi günler...:)

4. Uğur Taşdemir

Uğur Taşdemir Bisikletkolik

Seviye:
    Alicim; düzgün Türkçen, süper anlatımın ve konuya hakimiyetin için sana saygılarımı sunuyorum...

5. Alican

Alican Bisikletkolik

Seviye:

Teşekkürler Uğur abi:)

Elimden geldiğince düzgün cevaplamaya ve yardımcı olmaya çalışıyorum:)

6. ergin

ergin Forum Demirbaşı

Seviye:
    Beni bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim.Peki performans bakımından kıyaslama yaparsak üst model bir v-break mi yoksa magura mı??

7. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    XC binişi için v-brake tabiki...

8. ergin

ergin Forum Demirbaşı

Seviye:
    teşekkürler abicim peki bana tavsiye edebileceğin,bu v-brake süper diyebileceğin bir fren önerebilirmisin

9. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Avid Single Digit Ultimate fren bacaklarını alabilirsin yada Single Digit SL bunlar ağırlık ve fiyat olarak çok iyi aletler... Ultimate ler biraz daha ağır ama esnemezlikleri ve performansları çok iyi...

Fren kolu olarakda Avid Speed Dial 7 yada Speed Dial SL alırsan süper bir fren seti olur... Ama Spedd Dial SL ler biraz kolay kırılabiliyor ben / olanını tavsiye ederim... Yada alabiliyorsan 2007 XTR fren kolu...

10. ergin

ergin Forum Demirbaşı

Seviye:
    shimano 2007 kataloğunda xtr ın sadece fren kolu var,ondanmı bahsediyoruz.avid den daha iyi dersen,ciddi söylüyorum benimde gönlüm esasen onda(xtr da):)

11. Alican

Alican Bisikletkolik

Seviye:
    Kişisel tavsiyem...
    Avid Single Digit Ultimate...

"O kadar para verilmez" denirsede digit sl yada digit 7...Kollarıda çok kullanışlı oluyor:)

12. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Fren kolu olarak XTR iyidir her zaman ayrıca sağlamdırda... Ayrlama ve his kalitesi olarak Avid e göre tercih edilebilir benim dediğim XTR kollar ile senin dediklerin aynıdır...

Fren bacağı olaraksa Kesinlikle avid i tercih ederim ağırlık ve performans olarak süperler...

13. ergin

ergin Forum Demirbaşı

Seviye:
    peki avid singel digit 7 2007 nasıl bir fren bacağı,daha üstünü almaya gerek varmı?

14. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ergin Single Digit SL fren bacakları ilk bakışta LX i anımsatır ama LX ten biraz daha esnemezdir yani performansı biraz daha fazladır... Single Digit Ultimate ise esnemezlik konusunda mükemmeldir diyebilirim. Hatta fren pivotlarında boşluk yapmaması için XTR gibi bir mekanizmasıda var... Daha üstü o ömürlük bir v-fren değiştirmek istemessin... Üstelikte siyahlar. (eminim seviyosundur siyahı :D )

15. ergin

ergin Forum Demirbaşı

Seviye:
    hmm siyahı severim.şu 160€ luk fren bacaklarından bahsediyoruz değilmi.fiyatı görünce zevklerimi değiştiresim geldi bundan sonra sevemiyebilirim siyahı:D:D:D:D:D:D

16. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Gülü seven dikenine katlanır... O frenlerin her kuruşuna değer... Bana göre...

17. ergin

ergin Forum Demirbaşı

Seviye:
    sen parçalar konusunda daha tecrübelisin sonuçta ben yen ibaşladım sayılır ancak hızlı başlama istiyorum sen değer diyorsan eğer alıcam inşallah

18. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Benim tavsiyemle bu freni alan bir abimiz ikinci sezonunda olmasına rağmen hala üstünde gelen fren padlerini kullanıyor ve fren bacaklarında en ufak bir boşluk belirtisi bile yok, ayrıcada Avid (speed dial 7 )fren kollaıyla kullanıyo hissi ve dozlamasıda mükemmel bir v-fren için...

19. ergin

ergin Forum Demirbaşı

Seviye:
    o zaman kesin alıyorum.bisikleti komple istediğim hale getiriyim direk sana getiricem nasıl olmuş diye,tanışma bisikleti olmuş olur.ben hala sele borusu arıyorum birinde buldum alüminyummuş karbondan daha hafifmiş onun getirmesini bekliyorum

20. Hasan Çağri

Hasan Çağri Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Neymiş markası modeli ? hangi karbondan hafifmiş?