Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

magura julie mi yoksa tektro auriga mi?

Konu, 'Frenler' kısmında molla5 tarafından paylaşıldı.

1. molla5

molla5 Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba,
    Bu iki fren sistemini nasil bilirsiniz? Ikisi de baslangic duzeyi sanirim, yalniz
    tektro'nun shimano setler ile komple uyumlu oldugunu duydum, yani pad ve rotor olarak shimano parcalari kullanilabiliyormus. Bu ne kadar dogru? Benim gobekler centerlock oldugu icin shimano uyumlulugu onemli bir ozellik.

Diger taraftan Magura'nin 5 yil sizdirmazlik garantisi var, cok fazla bakim gerektirmeyen bir fren gibi duruyor, forum uyelerinin degerli yorumlarini bekliyorum.

2. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Auriga kullandım. Shimano ile uyumluluk konusu kesinlikle doğru. Fiyatına göre oldukça iyi bir fren. Ağırlığı da makul (940 gr). Ayrıca parça kalitesi de oldukça yüksek.

Uğur Taşdemir bunu beğendi.
  3. Soner YAMAN

Soner YAMAN Forum Bağımlısı

Seviye:
    magura julie bana kalırsa sadece pedi shimano componente uysun diye kaliteden vazgeçmem

4. peacemaker

peacemaker Yeni Üye

Seviye:
    Magura kesinlikle. Magura giriş seviyesi diyor çünkü üst seviye dediği freni dünyanın neredeyse en iyisi. Sen o giriş seviyesi lafına bakma sakın. Julieden herkes memnundur. Bir sorun yaratmaz, sürtme yapar ama hepsi yapar. XC kullanımda kesinlikle yeterli bir basınca sahip ama balata konusunda problem yaşayabilirsin gerçekten benim gibi.

Kadirtanrıkulu bunu beğendi.