Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Magura HS33 Firm Tech Brakes 2009

Konu, 'Frenler' kısmında salihhh tarafından paylaşıldı.

1. salihhh

salihhh Üye

Seviye:
    ARKADAŞLAR MERHABA;
    BIR ARKADAŞIMDA GÖRDÜĞÜM MAGURA MARKA HIDROLIK V BREAK ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM AMA BISIKLETIMDE 2006 DUAL CONTROL XT KOLLAR VAR ACABA BU IKI KONPENANT UYUMLU ÇALIŞIR MI? DİYE FİKİRLERİNİZİ ALMAK İSTEDİM.. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

2. Semican Baydur

Semican Baydur Bisikletkolik

Seviye:
    çalışmaz...
    Vites kolu almalısınız.

salihhh bunu beğendi.
  3. gurkankas

gurkankas Onursal Üye

Seviye:
    bu arada hs33lerin normal xc jantlarını kağıt gibi yırtacak kadar güçlü olduğunu unutmayın ;)

salihhh bunu beğendi.
  4. İsaAlp

İsaAlp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bulldog
    Seviye:
    HS33 ler fren bacakları ve kolları ile birlikte set olarak satılır, o yüzden shimano dual kollar ile doğal olarak kullanamazsınız.

Fakat XT kollarınız hidrolik ise, HS33 ün fren bacaklarını, elinizdeki kollara takarak kullanma şansınız var. Her iki marka da mineral hidrolik yağı kullandığı için, yağ konusunda sorun olmayacaktır. Fakat XT kolların ve HS33 lerin hidrolik oranları birbirine uymayabilir. Bu da sistemin çok verimsiz çalışmasına sebep olabilir. Açıkçası çok deneysel ve riskli bir öneri oldu.

En mantıklısı, daha önce de tavsiye edildiği gibi, bu frenleri kullanmak istiyorsanız, standart vites kolları ile kullanmanız olur.

salihhh bunu beğendi.
  5. Doruk Atay

Doruk Atay Bisikletkolik

Seviye:
    Uyuşmaz.. Ayrıca HS33 serisi v-brake olmasına karşın fazlaca güçlüdür. Frene basıldığında genellikle kadroyu esnetir... Esnetmemesi için booster denen nala benzeyen bir parça var onunla birlikte kullanırsanız jantlarınız geniş profil değilse jantlarınız zarar görür. Yani sonuç şu ki; eğer günlük bisikletinizde veya XC disiplininde kullanmak istiyorsanız gereksiz ve hatta bazı durumlarda zararlı olabilir. HS33 serisi trial için üretilmiş bir frendir. Ben sizin yerinizde olsam XT lerimin bakımnı yaptırır kaliteli bir yarı metalik pad ile güle güle kullanırdım.

Hasan Çağri ve salihhh bunu beğendi.
  6. salihhh

salihhh Üye

Seviye:
    arkadaşlar fikirleriniz ve önerileriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum....:in: